Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családon belüli erőszak vagy...

Családon belüli erőszak vagy kiskorú veszélyeztetése, ha valaki a 6 és 9 éves gyerekeit kb. ötezer km-en át buszoztatja?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam az utazási oldalon, és elképedtem, hogy mennyire felelőtlen anyák vannak.

(A többi utastársról már nem is beszélve, akiknek -valószínűleg- a gyerekek üvöltése, sírása megadja majd az "alaphangulatot" a 2x2 napos oda-vissza úton.)

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__10256503-skoc..



#kiskorú #veszélyeztetése
2020. jan. 9. 17:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
97%
Egyik sem. A 6-9 éves nem csecsemő, hogy üvöltsön meg sírjon a buszon. A 7 évesemet már simán ellehetne így vinni, le lehet foglalni sokáig csendben. Vannak utazós játékok, lehet beszélgetni, könyvek vagy végső esetre füles és tablet. Alsó hangon egy ekkora gyereknek 45percet simán kikell bírnia, ugrálás nélkül (többet is kibírnak, ha van valami ami leköti), a busz meg elég gyakran megáll (sok felnőtt lenne felháborodva, ha nem lenne meg a "cigiszünet", mentem busszal külföldre, a felnőttek kérdezgették egyfolytában mikor állunk meg, volt egy ~8 éves forma kislány aki meg szépen eljátszott az anyukájával, meg rajzolgatott). A 2 évesem (és a korosztálya) más tészta, na ő még nem maradna nyugton, rohangálna stb de egy iskolás korú nem olyan, mint egy bölcsödés vagy csecsemő korú.
2020. jan. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
95%

Nem erőszak és nem veszélyeztetés.

Más kérdés, hogy én magam se mennék ilyen hosszú útra busszal, így aztán eszembe se jutna gyereket vinni. De egy szülő ismeri a gyerekét, ha ő úgy dönt, mennék, akkor nyilván azért dönt így, mert így látja jónak.

2020. jan. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem olvastam végig a kommenteket.

De neked tuti nincs gyereked.

Mi is voltunk buszos utazásos. Hát el kell hogy mondjam 20 évem közepén mi normálisan végig nyomtuk az útat a túrát. Míg a 40 éves társaság piált rendetlenkedett üvőltött mint egy idióta ovis társaság.

Rokonomék Írországban éltek a nagy ott született,most Angliában élnek itt született a kicsi, kocsival jönnek haza évente 3-4x (hajós átszállással) most már 9 és 6 évessek a gyerekek. Na bumm.. Mindenki túléli..

Barátnőm telekocsival jár haza Németországból az 5 évessel..

2020. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy jólnevelt,egészséges gyerek ebben a korban simán végigüli a buszt,mindenféle nyávogás meg ordítás nélkül. A problémás korosztály amire te gondolsz azok a 2-4 év körüliek. Na ott garantált a nyávogás,meg a hisztéria .
2020. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Egyik sem.


Ettől függetlenül én Kelenföldön túlra nem mennék busszal, mert én diliznék be, nem a gyerek. Pedig én vagyok akkor megátalkodott gyerekkínzó, hogy elvittem a kétévesemet Ázsiába.

2020. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
84%

Ne már!

Buszvezető vagyok. Néha másodállásban, szabi alatt, el szoktam vállalni ilyen jellegű túrákat.

Hát eddig pont az ilyen korú gyerekek voltak a legnormálisabbak. Már amelyiket a szülők jól nevelték (asszem, itt a hangsúly).

Odajöttek "pajtizni" a buszvezető bácsikhoz, néztek előre a szélvédőn kifelé, és értelmesen, normálisan elfogadták, megértették, mit szabad, és mit nem.

Pl. megmondtuk a váltótársammal, hogy "most még ne igyál, bírd ki egy kicsit, mert csak 1 óra múlva tudunk megállni, ha pisilni kell". És megértették.

A sok nyugdíjas meg nem. Ők háborogtak.

Volt olyan testvérpár, hogy játszadoztak, kergetőztek a kocsin, az épp pihenő váltótársam szépen megmagyarázta nekik, hogy most miért nem szabad. Akkor odaültek közénk a folyosó lépcsőjére. Szerencsém volt, adott esetben a kolléga -épp én vezettem- jól kezelte őket, lévén 4 gyerekes családapa, én nem, nekem nincs gyerekem, de valahogy mégis jól kijövök velük.

Szóval összességében abszolút nem, nem veszélyeztetés. Ügyesen kell kezelni a srácokat, ennyi a titka.

...az mondjuk valóban a szülő szégyene, hogy neki nem engedelmeskedik -mert volt ilyen is- de a "buszvezető bácsiknak" tökéletesen működött a gyerkőc, amit szépen kértünk, ellenkezés nélkül megtette (megtették).

2020. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem családon belüli erőszak amiről a kérdező ír.


Viszont a kérdező kérdése szerintem emberiség elleni bűn.

2020. jan. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Hát ezen jót röhögtem. Családon belüli erőszak hogy világot láthat a gyerek... Jó ürügy lenne a gyerekgyűlölőknek mi?
2020. jan. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
46%

26!



"..az mondjuk valóban a szülő szégyene, hogy neki nem engedelmeskedik -mert volt ilyen is- de a "buszvezető bácsiknak" tökéletesen működött a gyerkőc, amit szépen kértünk, ellenkezés nélkül megtette (megtették)."


Nem, ez abszolút nem a szülő szégyene, hanem egy teljesen normális jelenség, ami felnőtteknél is előfordul. Egy idegentől a tiltás nagyobb erejű, mint egy ismerőstől, vagy csaldtagtol.

2020. jan. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ennyi idos gyerekeim vannak tavaly voltunk elsonek egesz napos repulo uton. Egy hangjuk sem volt, nem hogy siras, orditas. Mikor atszallas volt, akkor futkarozhattak tombolhattak.
2020. jan. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!