Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Öngyilkos lesz, ha elmondom...

Öngyilkos lesz, ha elmondom apámnak az igazat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Röviden az a helyzet, hogy anyám egy alkoholista őrült volt, apám viszont hagyta hogy vele éljek, miután elváltak. Apám is törődött rólam, de mintha nem akarta volna látni, hogy én szenvedek, mert azt mondtam, hogy nem szenvedek. Csakhogy ne aggódjon. Engem anyám idegileg tönkretett, és emiatt járok most felnőttként pszichológushoz. Apám ha anyámról beszélek, vagy nem akarok vele találkozni, akkor dühös ram, hogy miért nem. A pszichológusom azt kérdezte, miért nem beszélgetek el vele arról, hogy mennyire bánt engem az, hogy ő akkor nem mentett meg anyámtól, és hagyta hogy verjen és bántson engem, hiszen ő sem volt vak. De mindig kerüli ezt a témát, mert úgy érzem, bűntudata van. Én magamból kiindulva, akkor kerülök valamit, mert félek az érzésektől, amikkel szembesülnöm kell. Szerintem ez vele is így lehet, és félek, ha elbeszélgetek vele, akkor még öngyilkos lesz.

Mit kellene tennem?


2020. jan. 13. 12:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném. Próbáltál vele beszélni, nem ment. Látod rajta, hogy kerüli a témát.
2020. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Sose mondtam még neki el őszintén, hogy ez bánt engem
2020. jan. 13. 12:32
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

Hát, csak írtad, hogy mindig kerüli ezt a témát...

Nyilván nem akar róla beszélni. Ahogy írtad, ő sem vak, tudta, hogy nem jó neked ott.

Lehet, hogy szembesíted ezzel most, de attól semmi sem fog megváltozni, nem teszi meg nem történtté a múltat. Inkább magadban próbáld feldolgozni.

2020. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hagynám mindkettőt a lecsóban. Apád tudta milyen anyád, mégis cserben hagyott téged. Egyszer elmondhatod neki, de lehet nem fogja érdekelni. Egy utolsó próbát megér.
2020. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha apád féltett volna téged, ne hagy ott egy alkoholistának. De mivel nem akart veled napi szinten törődni, ez volt a kényelmesebb. És igen, el kéne vele beszélgetned, ugyanis ez nem róla szól, hanem rólad, hogy elengedhesd a dolgokat. nehogy már apádat tutujgasd mikor ő hagyott a szarban... És miért lenne ettől öngyilkos? Akkor is megvolt mikor hagyott anyád mellett szenvedni...
2020. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A szüleidet nem tudod megváltoztatni, a gondolkodás módjukat sem. Nem lehet kierőszakolni egy kedves szót, megbánást. Ha sikerül is beszélni vele, akkor azt fogja mondani, amit hallani szeretnél.

Az igazi elengedés, ha magadban sikerül rendezni a dolgokat, szakember segítségével. Azt nem fogod tudni irányítani, hogy a szüleid mit csináljanak. Ne a szüleidtől függjön az, hogy te tovább tudj lépni.

2020. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

*Ha sikerül is beszélni vele, akkor SEM azt fogja mondani, amit hallani szeretnél.


Bocsi :)

2020. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Én nem hiszek a hallgatásban. Ki kell mondani a dolgokat.

Érdemes lenne megbeszélni apáddal, négyszemközt. Olyan helyen, ami ismert neki, ahol nincs sarokba szorítva, de menekülni sem tud, pl. az otthona.

Érdemes elmondani, hogy most hogyan érzel anyáddal kapcsolatban, hogy mi volt régen, ami miatt most így érzel.

Aztán jöhet az, hogy ő ebben segíthetett volna, de nem tette. Miért? Mindwgy is talán, ezt még meg is emésztetted talán.

De akkor miért akar ő most ennek ellenére veled segíttetni anyádnak? Miért jó az, ha ismét traumatizáltat téged ővele?


Aki azt kérdezi, hogy mi lesz ezzel jobb, annak: Ha eddig kényelmes volt az apának a lánnyal ilyen szempontból nem foglalkozni, és akkor a lánynakmrossz volt, akkor hadd legyen a nem látogatással most kényelmes a lánynak, és kényelmetlen az apának.

2020. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonymousreview60 ***** válasza:

#6-7:+1

Anyám nálam is kicsit hárított, kicsit könnyíteni akart, de nem akarta bevallani

egy ideig az "igazat".

2020. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

9: Az enyém is. Konkrétan közölte, hogy ő ilyenekre nem emlékszik. :) De nem bánom már. Ha el is mondta volna, hogy miért volt ilyen, az sem segített volna. Mert akkor jön a következő kérdés, hogy de miért, és így tovább és tovább.

Ezért gondolom, hogy az igazi elengedés, ha magad tudod elengedni és nem mások megbánásától függsz.

Meg sok mindent magam is látok, nem kell elmondaniuk. Felnőttként látom, hogy a szüleim is gyerekek voltak még, amikor gyereket vállaltak, nem volt mellettük senki, aki segített volna. Fogalmuk sem volt a gyereknevelésről, örültek, ha a napi problémákkal és egymással megbirkóznak. Ők sem tökéletesek. Senki sem lesz tökéletes és jó attól, hogy szülővé válik.

2020. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!