Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Öngyilkos lesz, ha elmondom...

Öngyilkos lesz, ha elmondom apámnak az igazat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Röviden az a helyzet, hogy anyám egy alkoholista őrült volt, apám viszont hagyta hogy vele éljek, miután elváltak. Apám is törődött rólam, de mintha nem akarta volna látni, hogy én szenvedek, mert azt mondtam, hogy nem szenvedek. Csakhogy ne aggódjon. Engem anyám idegileg tönkretett, és emiatt járok most felnőttként pszichológushoz. Apám ha anyámról beszélek, vagy nem akarok vele találkozni, akkor dühös ram, hogy miért nem. A pszichológusom azt kérdezte, miért nem beszélgetek el vele arról, hogy mennyire bánt engem az, hogy ő akkor nem mentett meg anyámtól, és hagyta hogy verjen és bántson engem, hiszen ő sem volt vak. De mindig kerüli ezt a témát, mert úgy érzem, bűntudata van. Én magamból kiindulva, akkor kerülök valamit, mert félek az érzésektől, amikkel szembesülnöm kell. Szerintem ez vele is így lehet, és félek, ha elbeszélgetek vele, akkor még öngyilkos lesz.

Mit kellene tennem?


2020. jan. 13. 12:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
21%

" mert azt mondtam nem szenvedek" - tehat nem tudhatta mennyire rossz neked. Akkor meg mirol pnaszkodsz. Sokan az egyertelmu megverest se veszik eszre a masikon, a lelki szenvedesrol nem is beszelve. Ha soha nem mondtad neki apa vigyel el anyatol, akkor honnan kellett volna kitalalnia mennyire rossz neked.

Csleunkban egy anyuk gyerekeit az alkesz apara hagyta es amikor mar tudta mekkora a gaz akkor is otthagyta oket...erted az anya hagyta a gyerekeit a kakaban. Ehhez kepest teged csak az pd es nem tudott rola max sejthette.

Nyugodtan mondd el neki egyszer de csodat tole ne vrj. Neked jobb lesz. O nem.lesz ettol ongyilkos, ezt butasag gondolnod is.

2020. jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
Azt gondolod, annyira szeret téged, hogy megölné magát, ha megtudja, hogy neked rossz volt? Miből gondolod, hogy így odavan érted?
2020. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Neurotech ***** válasza:
Nagyon kicsi az esélye, hogy emiatt öngyilkos lesz. Mit szólnál, ha írnál neki egy levelet? Azt valószínűleg végigolvassa, és közben mégsem olyan kényelmetlen neki, mintha szemedbe kelljen nézni. Nyilván jobb lenne szemtől szembe de ahogy látom sem apukád, sem anyukád szellemileg még gyerek, nem mernek szembenézni következményekkel ami a felnőtté válás egyik alappillére, mellesleg megjegyzem, hogy nagyon jó, hogy pszihológushoz jársz, ugyani így van esélye annak ,hogy a megfelelő érzelmi nevelést amit nem adtak meg most be lesz pótolva. Fel a fejjel és ne rágódj sokat a múlton.
2020. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
De annyira felek, hogy megbántom :( pont ettol felek
2020. jan. 13. 14:31
 15/19 anonim ***** válasza:
Apádnak mentális problémái vannak? Fenyegetőzött már valaha öngyilkossággal? Utalt valamivel arra, hogy egyáltalán eszébe jutott a dolog? Mert ha nem és csak azért gondolod, hogy öngyilkos lesz, mert annyira megbántod azzal, amit mondani szeretnél neki, akkor valószínűleg rosszul gondolod. Azért vannak "fokozatai" a dolognak, mentálisan (viszonylag) ép ember nem lesz a nulláról egyből öngyilkos, csak mert olyasmit mondanak neki, ami nem esik jól. Lehet, hogy rosszul fog neki esni, lehet, hogy megbántod. És? Felnőtt ember és az apád, át fogja gondolni a dolgokat, meg fog érteni, túl fogja tenni magát rajta. Lehet, hogy megbánja, hogy ezt tette veled vagy hogy nem vette észre, hogy neked mennyire rossz, de az a te feladatod, hogy biztosítsd arról, hogy nem számon kéred, csak meg szeretted volna ezt beszélni vele, szeretted volna hallani az ő verzióját is. Lehet, hogy ő is tudna olyasmit mondani neked a történtekkel kapcsolatban, amiről te nem tudtál, csak nem mindenkinek megy könnyen a lelki dolgokról való beszéd.
2020. jan. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonymousreview60 ***** válasza:

#15:+1

Plusz: Apád egyszer cserbenhagyott, az fáj(t) neked sokáig. Te nem fájdalmat akarsz okozni, csak elmondani a miértet. A "felnőtteket" nem szabad ennyire félteni. Ezzel a féltéssel tkp. alárendelt, gyerek helyzetben tartod magadat, holott már te egy másik - többé-kevésbé - felnőtt vagy.

2020. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, depresszió és alkoholizmus :( és nagyon sokat dohányzik. Ezért félek
2020. jan. 13. 18:00
 18/19 anonymousreview60 ***** válasza:
Nem lesz öngyilkos, ha csak haragszol rá. Ahhoz több kell.
2020. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ha megfelelően kommunikálod a dolgot, öngyilkos biztosan nem lesz. Minden bizonnyal felkavarod és bűntudatot, fájdalmat keltesz benne, de ez nem egy rossz dolog. Tudatnod kell vele, mit érzel, együtt kell átbeszélnetek és feldolgoznotok, mi is történt. Helyezd magad előtérbe: megérdemled, hogy ez a dolog rendeződjön benned. Hatalmas megkönnyebbülés lesz, ha őszintén megnyílsz erről apádnak!
2020. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!