Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha elmondom a pszichológusomna...

Ha elmondom a pszichológusomnak hogy öngyilkos akarok lenni, akkor ezt ő hogy fogja kezelni?

Figyelt kérdés
Már egyszer mondtam neki, tud róla hogy "nem akarok élni". Elmondhatja a szüleimnek? Szólhat erről valakinek? Ő egy iskolai pszichológus. 14 éves vagyok és lány.

2016. febr. 15. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy ítéli meg, hogy valóban a testi épséged forog veszélyben, akkor kötelessége értesítenie az illetékes szerveket, és így a szülők is megtudják.
2016. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
vagdosom magamaat és ezt ő tudja. Eddig még nem szólt a szüleimnek. Szerintem erről nem is fog. De akkor azt mondod hogy szólhat a szüleimnek? Ha megkérem rá hogy ne beszéljen senkinek róla, akkor is beszélni fog ?
2016. febr. 15. 11:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Kötelessége.


De egy szakember különbséget tud tenni a figyelemfelhívó, de ártalmatlan vagdosás, és a valós életveszély között.

2016. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Mivel tudat alatt fontosnak tartottad leírni, hogy lány vagy, szerintem csak a menstruációt hiszed vagdosásnak.

Nyugi, majd elmúlik

2016. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
utolsó válaszónak. Anyádat hiszem annak :D
2016. febr. 15. 12:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor szól, ha már tényleg ott van a veszélye, hogy megteszed.


Hasonló helyzetben voltam kb fél éve. Annyi a különbség,hogy én psziciáterhez járok, de én sem akartam élni. Tervem is volt. A doki kórházba vitetett, hogy ne csináljak semmi hülyeséget. Visszagondolva megérte szenvedni 2 hétig.


Ha szeretnél írhatsz nekem és sok sikert!!

19L

2016. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!