Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom szerint szemét...

A lányom szerint szemét vagyok. Tényleg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hosszú a sztori, de megpróbálom röviden összefoglalni.


Az unokám 2 éves, a lányom otthon van vele. A férje dolgozik.

Én jelenleg 8 órában dolgozom hétfőtől-péntekig, de ha nem végzek bent mert annyi munka van, akkor szombatonként itthonról is dolgozom alkalmanként. Illetve van, hogy hétköznap is 1-2 napot itthon vagyok, de ugyanúgy dolgozom.


Van 1 szabadnapom a héten, amikor nyilván szívesen látom mindhármójukat, nem is 1x mondtam, hogy jöjjenek át. Sosem volt jó.


Ma megkaptam a lányomtól, hogy szaranya és szar nagymama vagyok, amiért én sosem érek rá. Tavaly elváltam. Egyedül tartom fenn magam, szeretem a munkám, jól keresek és gondolnom kell már lassan a majdani nyugdíjamra.


Ha betegek voltak felajánlottam, hogy vesze ki szabit, besegítek amit tudok (vásárlás, gyerek körüli teendők). Nem kellett, mert a másik nagyi a szomszédban lakik, nyugdíjas. Oké.


Rendszeresen eljátszotta velem, hogy napközben felhív (amikor tudta hogy otthon vagyok), hogy ideadná a gyereket, ő meg elmenne erre-arra. Nyilván nem tudtam vállalni, hiszen nekem itthon dolgoznom kell. Nem hagyhatom abba, a telefont fel kell vennem, ugyanúgy intézkednem kell.


Azt mondta neki az a segítség, ha én eldobok mindent, amikor neki kell és nem az, ha előre megbeszélt időpontban "kell" àtjönniük.


Nem tudom milyen SOS teendők vannak egy 2 éves kislány mellett, hiszen nem dolgozik, nincsenek elintéznivalói.


Én nem tudok bármikor rendelkezésre állni, ami miatt sząr ember vagyok.


Azt mondta többet nem kér meg semmire.


Kezdek elgondolkozni azon, hogy bennem van-e a hiba. Én nem ilyen gyereket neveltem, de meghülyült az utóbbi 2 évben.


2020. jan. 14. 13:38
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim válasza:
93%
Nem te vagy a szemét. A lányod nem normális.
2020. jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
93%

A lányod önző!

Elvárja, hogy te tedd félre a munkádat csak azért, mert ő épp akkor akar menni vásárolgatni.

Nem dolgod a rendelkezésére állni, viszont neki kötelessége akkor is gyerekével foglalkozni, ha épp inkább vásárolgatna.

Szerintem unatkozik otthon.

2020. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

Sajnos kezdem én is ezt hinni. Mondtam nekik tegnap is, hogy vasárnap hozzák át a gyereket vagy átmegyek én, menjenek el moziba vagy valamerre.

Nem, nem kell. És múltkor amikor a másik lányommal beszélt az autóban (kihangosítón) akkor hallottam, hogy én nem vagyok kívancsi rájuk. És ez nagyon rosszul esett, mert nem igaz.

2020. jan. 14. 13:45
 4/54 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy szar anya se szar nagymama. A felnőtt nők akik dolgoznak kB ugyanilyen időbeosztással élnek.

Sajnos, ne haragudj ha megbant amit írok, a lányodnak irreális elvarasa van, nem normális. oké nagymama vagy, de egy dolgozó felnőtt ember, akinek ha homeoffice szerű a munkája akkor ez van, ez ilyen. A lányod kiesett a munka világából két éve, nem azt mondom hogy törlődött a memóriája, de az anyucik ilyenkor hajlamosak megfeledkezni arról hogy másnak is vannak az életben dolgai, nem csak nekik, azon kívül hogy az ő gyermekét pesztrálja.


Meg kell beszélni a lanyoddal ezt, ha meg nem érti meg akkor meg hülye mint a tök. Már bocsi.


Nem vagy szar nagyi, én örülnék ha az én édesanyám akár egyszer is eljott volna megnézni a gyereket..


Amúgy bölcsibe is lehet ám vinni a gyereket, vagy családi napközibe, lehet intézni a dolgait amikor a pici nincs otthon. Én is így oldom meg az intéznivalókat, Heti 2 napot van bent. Imádja, gyerekek között van..

2020. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
95%

Még az otthon ülő, nyugdíjas, fitt nagymama sem köteles ugrani random időpontokban, ha nem akar és nem is kéne ezen megsértődni. Aki végigdolgozta az életét, annak joga van a kedvenc sorozatát nézni délután, amit évekig nem tudott munka miatt. Vagy akinek éppen még jó pár éve van, hogy legyen nyugdíja, annak van dolga, nem várható el, hogy a saját kárán ugorjon valami szörnyen fontos bolti akció vagy postai csomag átvétel miatt. Egy baleset nyílván más, de ha máskor is végezhető tevékenységről van szó, akkor csak hiszti. Még a hivatalos ügyintézés se lehet gond az Ügyfélkapu korában, orvoshoz is láttam anyát elmenni egyedül hárommal gyerekkel, mégis megoldotta.

A lányod van inkább eltájolva.

2020. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim válasza:
88%

Kedves Kérdező!


Ön sem rossz anya, sem rossz nagymama, amiért a kor előrehaladtával igyekszik a nyugdíjára is gondolni, és otthoni munka munka mellett érthető okokból nem vállalja az unokái felügyeletét. Ha a lánya ezt nem érti meg, az nem az Ön sara.

2020. jan. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
94%

Nekem 1,5 éves gyerekem van. Mivel nekem kell a segítség és nem fordítva így alap hogy én igazodom a másikhoz. Vagy ha olyan dolog van akkor hetekkel előre megbeszélem anyával (aki nyugdíjas) és nem anyóssal aki még dolgozik. Sosem vártam el anyósomtól hogy hagyja ott a munkáját miattam mert nem tudom máshogy megoldani.

Nem te vagy szemét, a lányod önző.

2020. jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
90%

Nem veled van a baj. A lányod nem tiszteli az időbeosztásod és az életed. Azt hiszi, neked kötelességed mindig ugrani neki. EZt akkor sem várhatná el, ha otthonlévő nyugdíjas lennél.


Ajánld neki egy bébiszitter szolgálat igénybevételét.

2020. jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
88%

Egyértelmű, hogy nem vagy hibás.

Szerintem, más lappang a setétben.

Valami baja van, magánéleti probléma és rajtad vezeti le.

Úgy gondolja,veled hisztizhet, te az anyja vagy.

Beszéljétek meg, hogy ez így nem jó.

2020. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
87%

Én nem tudom mi van a mi generációnkkal, de az jött a divatba, hogy "majd a nagymama babázik", "amikor csak lehet, megpróbálom a nagyira sózni a gyereket én meg próbálok olyan életet élni - vagy legalábbis hasonlót - mint amit a gyerek születése előtt" illetve "egy-két gyerek nem is elég, amint vissza kellene menni dolgozni rögtön jöjjön egy újabb, akit szintén majd nagyira lehet bízni, de a munkába nem kell visszatérni" stb...

Amit ide leírtál mennyire lehetne megbeszélni higgadtan a lányoddal? Bár akik önzők azok önzők... A másikat, más érdekeit valahogy nem látják.

2020. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!