Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom szerint szemét...

A lányom szerint szemét vagyok. Tényleg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hosszú a sztori, de megpróbálom röviden összefoglalni.


Az unokám 2 éves, a lányom otthon van vele. A férje dolgozik.

Én jelenleg 8 órában dolgozom hétfőtől-péntekig, de ha nem végzek bent mert annyi munka van, akkor szombatonként itthonról is dolgozom alkalmanként. Illetve van, hogy hétköznap is 1-2 napot itthon vagyok, de ugyanúgy dolgozom.


Van 1 szabadnapom a héten, amikor nyilván szívesen látom mindhármójukat, nem is 1x mondtam, hogy jöjjenek át. Sosem volt jó.


Ma megkaptam a lányomtól, hogy szaranya és szar nagymama vagyok, amiért én sosem érek rá. Tavaly elváltam. Egyedül tartom fenn magam, szeretem a munkám, jól keresek és gondolnom kell már lassan a majdani nyugdíjamra.


Ha betegek voltak felajánlottam, hogy vesze ki szabit, besegítek amit tudok (vásárlás, gyerek körüli teendők). Nem kellett, mert a másik nagyi a szomszédban lakik, nyugdíjas. Oké.


Rendszeresen eljátszotta velem, hogy napközben felhív (amikor tudta hogy otthon vagyok), hogy ideadná a gyereket, ő meg elmenne erre-arra. Nyilván nem tudtam vállalni, hiszen nekem itthon dolgoznom kell. Nem hagyhatom abba, a telefont fel kell vennem, ugyanúgy intézkednem kell.


Azt mondta neki az a segítség, ha én eldobok mindent, amikor neki kell és nem az, ha előre megbeszélt időpontban "kell" àtjönniük.


Nem tudom milyen SOS teendők vannak egy 2 éves kislány mellett, hiszen nem dolgozik, nincsenek elintéznivalói.


Én nem tudok bármikor rendelkezésre állni, ami miatt sząr ember vagyok.


Azt mondta többet nem kér meg semmire.


Kezdek elgondolkozni azon, hogy bennem van-e a hiba. Én nem ilyen gyereket neveltem, de meghülyült az utóbbi 2 évben.


2020. jan. 14. 13:38
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
87%
Aha. szóval szar anya vagy, mert nem dobod félre munkád, hogy ingyen bébicsősz legyél annak, aki otthon vakarja a gyerek mellet. Jó lenen a ha kedves lányos felébredne, és szert tenne némi normális gondolkodásra most hogy anya lett....
2020. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:
Akkor kezdem elhinni, amit a másik lányom is mond. Kb ugyanezeket mondta, amiket Ti.
2020. jan. 14. 14:37
 13/54 anonim ***** válasza:
100%
Örülök hogy valaki melletted áll a közvetlen környezetben. Ne okold magad, a másik lányod meg ébredjen fel, mert nem körülötte forog mindenki élete, és nem előjogai, hanem felelőssége lett a szüléssel (minél előbb rádöbben erre , annál kevésbé lesz majd rossz a gyerekének). Jó lenne ha felfogná hogy nem neked szült, nem neked kell megoldani az ő gondjait.
2020. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédba ott a másik mama, ha sűrgős dolog van, akkor hozzá át lehet vinni a gyereket. Te meg szabaddá tudnád tenni a vasárnapjukat esetleg.

Most hogy több munkát vállalsz, mert gondolsz a jövődre, a nyugdíjas évekre szerintem teljesen korrekt. Nem 1 mamája van a gyereknek. Ha mikor időd engedi akkor vigyázol a gyerekre szerintem az is hatalmas segítség.

Mikor én meg nővérem is kicsik voltunk akkor, kb hasonló volt a helyzet. Vagy bedobtak a közelbe (másik utcában lakik) mamához, arra a pár órára míg elintézték a dolgukat, vagy ha hamarabb végeztünk az oviban mint hogy valaki haza került volna (egyik szülő műszakba járt, így sokszor napközben otthon volt olyankor velünk). Vagy ha egész napos dolguk volt, pl mentek valamerre, festettek, vagy hasonló akkor vittek a másik mamához. De hozzá igazodtak, nem mama igazodott szüleim igényeihez. Ha sűrgős volt nagyon akkor ott volt a másik mama, meg a 2 keresztszülő és valaki úgy is ráért.

2020. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

Igen, ezt is megkaptam, hogy "bezzeg az anyósom". Nekem is könnyebb lenne, ha csak főzicskéznem kellene itthon és maximum leugrani a boltba, de sajnos (vagy szerencsére) nálam nem ez a helyzet.


Mindenesetre megnyugodtam akkor valamennyire, hogy nem az én hibám.


Igazából az a baj, hogy azt hiszi (ebben igaza van a lányomnak), hogy körülötte és a gyereke körül kellene forognia a világnak, mert azt hiszi, hogy most letett valamit az asztalra azzal, hogy gyereke van.

Imádom az unokámat (is), de ha így gondolja amiket mondott, akkor maximum nem látom többet egyiket sem. Szerencsére van mivel elfoglalnom magam, csak tényleg rosszul esett.


A vejem nem ennyire hülye egyébként, szerintem ő csak sodródik az árral és inkább ő az, aki próbálja megtartani a jó kapcsolatot. Több esze van, mint a lányomnak.

2020. jan. 14. 15:53
 16/54 anonim ***** válasza:
16%
Nem rossz nagymama vagy anya ettől, de egy picit had vegyem védelmem alá a lányt is, azokkal szemben, akik azt mondják biztos csak vásárolgatni van kedve meg egész nap otthon van.. Egy 2 éves gyerekkel nem könnyű és van, hogy az ember tényleg csak arra vágyik, hogy most rögtön csak picit szabadítson meg valaki. A 2 éves gyerek már rohangál vagy próbálkozik, ami még veszélyesebb, hisztizik, dühöng, matrica vagy épp semmit nem akar. Érthető, ha az anyuka picit ki akar szakadni. A többi amit csinál és ahogy reagált viszont tény, hogy túlzás és undorító dolog a nagyszülő felé.
2020. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, ez igaz, de oldja meg a férjével, ugyanis az Ő gyerekük, nem a nagyié. Ne a dolgozó anyjára hisztériázzon mert nem az ő óhajai szerint megy szabadnapra egy dolgozó ember (és ugye akkor se pihenhet, mert csicskát kéne játszania.)
2020. jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ezt mondom, de a lányod önző! A párja is hasonló beállítottságú? Neki erről mi a véleménye? Ha ő normális, próbálj vele beszélni. Lehet a lányodnak valami mentális gondja van, ami a szülés után jött ki!
2020. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem nagyon gáz ahogy beszélsz a lányodról, akármilyen is. :(
2020. jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is önző a lányod.

Nem vagy sz.. anya, nagymama.

Még ha nyugdíjas lennél, akkor is szemétség lenne elvárni tőled, hogy állj haptákban mindig, mikor csörren meg a telefon, hogy a gyerekre vigyázz.

Az embernek megvannak a napi programjai. Ha vészhelyzet van (pl. éjjel rosszul lett a gyerek, reggel vinni kell orvoshoz), AKKOR ÉS CSAKIS AKKOR ésszerű határokon belül elvárható, hogy a nagymama próbálja átstrukturálni a programjait, hogy tudjon segíteni. Persze nem egyetlen gyerek mellett az otthon levő anyának, hanem mondjuk egy kétgyerekes anyának, ahol a másik gyerekre vigyázni kéne otthon, míg ő orvoshoz megy a beteg gyerekkel. De ilyenkor sem várható, hogy mindent eldobjon valaki, mert segíteni kell. Ha meg még dolgozik, akkor pláne nem várható el.


Kérdező!

Helyesen látod a dolgokat. És nagyon sajnállak, mert valóban meghülyült a lányod.

Szerintem várd ki, míg visszamegy dolgozni (1 év múlva). Akkor majd egy kicsit visszaesik a realitás talajára (nagyot fog huppanni :DDD) és talán normálisabban látja ezeket a dolgokat.

2020. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!