Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom szerint szemét...

A lányom szerint szemét vagyok. Tényleg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hosszú a sztori, de megpróbálom röviden összefoglalni.


Az unokám 2 éves, a lányom otthon van vele. A férje dolgozik.

Én jelenleg 8 órában dolgozom hétfőtől-péntekig, de ha nem végzek bent mert annyi munka van, akkor szombatonként itthonról is dolgozom alkalmanként. Illetve van, hogy hétköznap is 1-2 napot itthon vagyok, de ugyanúgy dolgozom.


Van 1 szabadnapom a héten, amikor nyilván szívesen látom mindhármójukat, nem is 1x mondtam, hogy jöjjenek át. Sosem volt jó.


Ma megkaptam a lányomtól, hogy szaranya és szar nagymama vagyok, amiért én sosem érek rá. Tavaly elváltam. Egyedül tartom fenn magam, szeretem a munkám, jól keresek és gondolnom kell már lassan a majdani nyugdíjamra.


Ha betegek voltak felajánlottam, hogy vesze ki szabit, besegítek amit tudok (vásárlás, gyerek körüli teendők). Nem kellett, mert a másik nagyi a szomszédban lakik, nyugdíjas. Oké.


Rendszeresen eljátszotta velem, hogy napközben felhív (amikor tudta hogy otthon vagyok), hogy ideadná a gyereket, ő meg elmenne erre-arra. Nyilván nem tudtam vállalni, hiszen nekem itthon dolgoznom kell. Nem hagyhatom abba, a telefont fel kell vennem, ugyanúgy intézkednem kell.


Azt mondta neki az a segítség, ha én eldobok mindent, amikor neki kell és nem az, ha előre megbeszélt időpontban "kell" àtjönniük.


Nem tudom milyen SOS teendők vannak egy 2 éves kislány mellett, hiszen nem dolgozik, nincsenek elintéznivalói.


Én nem tudok bármikor rendelkezésre állni, ami miatt sząr ember vagyok.


Azt mondta többet nem kér meg semmire.


Kezdek elgondolkozni azon, hogy bennem van-e a hiba. Én nem ilyen gyereket neveltem, de meghülyült az utóbbi 2 évben.


2020. jan. 14. 13:38
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
73%

29es vagyok.


Annak a kettőnek, akik idezgetett.


Senki nem írta, hogy a nagyít kellene ugraltatni, SENKI! ÉS nem vagyok eltevedve, az én férjem el is viszi a gyereket, magára köti és intézi a dolgait, nekem addig van bőven időm, tanulok is mellette. Ennyit a szovegertelmezesetekrol. Csupán a lényeg annyi, hogy kicsit a nő fejében sem tudjuk pontosan mi zajlik.

2020. jan. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
64%

Senki nem írta, hogy a kérdező ék úgy kell ugrálni, ahogy a lánya fütyül


Én még azt is elismerten, hogy a lánya fejében is vannak gondok.


De az utolsó kommentjéből számomra egyértelműen kiderült, hogy a lány problémája mélyebben gyökerezik, minthogy a kérdező nem ugrál neki random időpontokban vigyázni a gyermekére.


A legvalószínűbbnek azt tartom, hogy a kérdező a saját gyerekével se foglalkozott többet, mint az unokájával, szabadnapot vett ki, ha beteg volt, és a heti 1 szabadnapját rááldozta, de egyébként a munkájának élt. Hiszen ahogy írta, jól keres, és szereti amit csinál.


A lánya csalódott, mert azt remélte, hogy most hogy "csak" a munkája van (nincs már férje, se gyereke akiről gondoskodni kell), az ő gyereke több figyelmet fog kapni, mint amit ő kapott.


Nyílván nem jól, sőt rosszul, egy hisztis gyerekként kezeli a helyzetet, de ebben az esetben azért érthető a csalódottsága.


Bocsánat, hogy én gondolkozom, nem csak fröcsögök a lányra, az anyja elmondása alapján.


Az ilyen esetben érdemes ám meghallgatni a másik felet, hiszen a gyermekkorban szerzett traumák(pl elhanyagoltság), felnőttkorban látszódnak meg a gyermek viselkedésén.


Ezért is írtam, hogy érdemes lenne a lánnyal leülni beszélgetni kettesben, hogy mi is az igazi problémája, hiszen lehet, hogy nem is az ingyen bébicsőst hiányzik neki, hanem az, hogy a kérdező foglalkozzon kicsit a lányával és annak családjával, csak mivel már feladata, hogy megpróbálja magának kivívni a szeretetet, így most a gyerekének próbálja.


Mivel a másik nagyi a szomszédba lakik és nyugdíjas, és bármikor a rendelkezésére áll, nem gondolnám, hogy az az alapvető probléma, hogy nem tudja kire hagyni a gyereket míg vásárolgat. Itt sokkal mélyebben gyökereznek a problémák.

2020. jan. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
20%

Nekem sem megbízható forrás a kérdés kiírója, amiatt az "imádom őket, de" mondat miatt. Nem kell senkit se imádni, én a saját gyerekemre sem szeretem ezt a szót használni, de valami abban a mondatban hazugság, mert vagy imádok valakit és megszakad a szívem ha elveszítem, vagy nem baj ha elveszítem, de akkor meg nem imádom.

Nekem az az érzésem, hogy ilyen szavakkal szeretés megy itt, a nagymama mindig csak a jövőben vagy elmèletben segít.

Ettől függetlenül a telefonos munka alatt nyilván nem lehet gyereket felügyelni, de én nem hiszem, hogy csak ez a gond. Vannak hétköznap esték, szabad szombatok és vasárnapok is.

Ha imádás van. Ha nincs akkor persze ne fáradjon a nagymama.


Amúgy szerintem ez a kommentekben sugallt hozzáállás sem oké az unokakhoz. Én írtam, hogy idős anyukàm csak meglátogat minket, szóval èb aztán nem használom ki őt és azt nem is tartom helyesnek, az a másik véglet.


Viszont szerintem az az alapeset, a legtöbb jól funkcionáló családban, hogy egy gyerek a család fennmaradásának a biztosítèka, akiben ott van a fiatalon meghalt dédmama kék szeme, a kiskun nagypapa makacs homloka stb, és a család szellemiségét, emlékeit nagyon fontos neki átadni, amiben a nagymama fontos szereplő, vki egy régi korból, az utolsó, aki tud mesélni a háború utani szegénységről, ősökről, sikerekről, kudarcokról. A gyerekek piciként erre ösztönösen fogèkonyak, én is pl emlékszem mindenre, mindenkire akiről meséltek.

Anyukám idős és sokat gondolok rá hogy bár élne még annyit hogy már beszélgetni tudjanak a gyerekekkel, mert ez nagyon fontos, megtartó erejű lehet az élet viharaiban.

Nálunk minden gyereknek nagyon örülnek a családban, találgatják kinek a vonásai, nézegetik a boltban a játékokat könyveket stb.

Az én 1 éves kislányom egyszerűen érzi a mágiát ezekben a dolgokban, boldogan odabújik az öregekhez, lelkes amikor a rokon gyerekek maguk közé fogadják stb.


Én a kérdezőben semmi ilyesmit nem érzek. Hogy ő mindenképp meg akarja oldani, függetlenül a lánya hülyeségétől, akár átszalad délután vagy bárhogy is de jelen akar lenni az unokája életében.


Ha meg ilyen szellemben nevelte a lányát (akit imád de azért nemkicsit megvetően ekézi az interneten, az őszinte empátia látszata nélkül), ő is kb teher volt, akkor csak egyet tudok érteni a legutóbbi kommentelőkkel hogy itt mas baj is van, innentől viszont képtelenség csak egy fèl elmobdása alapján állást foglalni.

2020. jan. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy bármilyen traumát szerzett volna bárki is gyerekkorában. Az meg, hogy dolgoztam amióta óvodába játak 8 órában, nem hiszem, hogy akkora bűn lenne. Mert ha lovas táborba akartak menni vagy valamit akartak, akkor az mindig megvolt.


Mindig jutott nyaralásra is, kirándulásra is, szóval igen, 7 napból 5-öt dolgoztam gyerekkorukban is, mint minden normális ember. :D de mindig el tudtunk menni (munka után meg hétvégén is) moziba, fagyizni, állatkertbe stb. Szóval nem hiszem, hogy olyan sok traumát kellett àtélniük. Az apjuk is imádta őket mindig is, sosem volt egy hangos szó vagy olyan büntetések/verések, amik indokolttá tennék ezt a fajta viselkedést.


És mint írtam, 2 évvel ezelőttig semmi baj nem volt. Mindkét gyerekemmel baráti viszonyom volt, velem mindent meg lehetett beszélni. Az apjukkal is zökkenőmentes volt a vállás, nem volt akkor sem vita, csak nem működött. Még most is egymásra telefonálunk hébe-hóba, hogy mi van a másikkal, hiszen 25 évet éltünk együtt.


Az unokámnak mindig örülök természetesen, ahogy mindegyiküknek. Volt, hogy csak a férje ugrott be amikor erre járt, őt is szívesen láttam.


És de, a lányom egészen pontosan azt mondta, hogy neki akkor kell a segítség amikor ő kitalálja (értsétek: munkaidőben felhív pl.10-kor, hogy jönnének a gyerekkel). Ha mondom neki, hogy 4 után szabad leszek, akkor neki már nem kell, mert az már nem segítség.

Én meg nem tudok egy kétévesre figyelni, miközben bent várják a papírokat, közben meg lóg a fülemen a telefon hogy intézkedjek, pluszban e-maileznem is kell stb.


És azt is leírom megint, hogy nem egyszer ajánlottam fel, hogy menjenek el valahova kettesben, addig vagy átmegyek vagy hozzák át a gyereket. Azt sem 1x ajánlottam fel amikor betegek voltak, hogy elviszem a gyereket, pihenjenek. Vagy bevásárolok nekik. Közölték, hogy nem kell. Aztán amikor átmentem az anyukámhoz meglátogatni, és elvinni bevásárolni, épp hogy megérkeztem (a város másik fele) szóltak, hogy akkor inkább mégis menjek. Úgy, hogy előtte mondtam, hogy ha 1000%, hogy nem kellek, akkor átmegyek a mamához. Válasz: "menjél nyugodtan, megoldjuk."

Aztán mégis csörög a telefonom. Nyilván nem mondom anyukámnak, aki akkor már felöltözve várt, hogy "bocsi, de az unokádhoz megyek vissza, mert végre eldöntötte 3 óra alatt, hogy mit akar."


Az ilyen kis marhaságok miatt kaptam meg, hogy szarok rájuk.


És nem, nem akkor érek rá amikor nincs jobb dolgom, pontosan tudják, hogy 4-től, illetve hétvégente (főleg vasárnap) ráérek. Nem 1x volt olyan is, hogy mentem volna el 5-kor, de felhívtak, hogy itt vannak a környéken és beadnák a gyereket.

Akkor lemondtam a programot és a gyerekkel voltam.

Ezzel nincs is baj, soha nem is volt bajom. A baj azzal van, hogy az utóbbi időkben csak munkaidőben felel meg a lányomnak, hogy vigyázzak a gyerekre.

2020. jan. 15. 09:29
 45/54 A kérdező kommentje:

Utolsó! Semmilyen "ekézés" nem volt a mondandómban, pusztán a tényeket írtam le. Maximum a válaszadók között voltak "ekézők", akik sok esetben nem valami szofisztikáltan fogalmaztak, de a mondandójukkal nem tudok nem egyetérteni.


Ha meg annyira szar lennék, akkor a másik lányommal is ilyen lenne a viszonyom és a párjával is. Mégis jönnek szívesen bármikor és sokat beszélünk.


Mint mondtam, 2 évvel ezelőttig a másik lányommal is ilyen volt a kapcsolatom.

2020. jan. 15. 09:32
 46/54 A kérdező kommentje:

A lányomnak (egyiknek sem) nem kell kivívnia a szeretetet, mert mindkettővel foglalkoztam és ismétlem magam: nagyon jo volt a viszony. Voltunk hármasban is vásárolgatni, kávézni, bármikor jöhetnek, a párjaik is.


A gyerek előtt is volt fent sokszor egyedül is, bármiről el tudtunk beszélgetni. Ha épp összeveszett a férjével akkor is feljött. Amikor nem laktak együtt még, akkor laktak itt 2 hónapig, mert anyósáékkal nem volt jó a viszony (egyiküknek sem) és oda nem mehettek soha.


Akkor sem voltam az a tipikus anyós, nem kértem rezsipénzt (akartak adni, de nem fogadtam el), nem szóltam a házibulik miatt, vagy ha jöttek a barátok vagy a férjének a testvérei. Nem pofáztam bele semmibe (amiket itt néha olvasni is...), nem voltak apróbb viták sem. Ha főztem nekik is főztem stb. Szóval szerintem olyat nem tettem, ami miatt megromolhatott volna a viszony.


Megbeszélni most próbáltam, de nem a kérdéseimre válaszol, nem reagál arra amit mondok, csak ismételgeti magát. Hatféleképpen mondja el ugyanazt a mondatot, hogy neki mi a segítség és ha én nem érek rá napközben, akkor leszarom őket, mert a másik nagyi is ráér. Meg sem hallja és fel sem fogja amit mondok. Képtelen vagyok vele megbeszélni, mert nem jut el hozzá amit mondok, hogy a nyugdíjas nagyinak a szabadidejét és a dolgozó nagyinak a szabadidejét nem lehet összehasonlítani.

2020. jan. 15. 09:41
 47/54 anonim ***** válasza:
43%

Lehet, hogy a lányodnak az hiányzik, hogy magadtól menj, és ne kelljen kérni rá? Lehet jól esne neki, ha csak úgy beugranál munka után, elvinnéd a gyereket játszótérre, ő meg tudna pihenni addig csendben.


Lehet azt érzi a lányod, hogy oké, oké vigyázol a gyerekre ha szükséges, és előre bejelentkezik vele 1 héttel, de lehet nem érzi azt, hogy ha nem találkoztok egy hétig akkor hiányoznak neked.


Semmiképp sem az a megoldás erre a helyzetre, hogy "önző vagy lányom, ez van, max nem beszélünk többet, úgyis van mivel elfoglalnom magam"


Mindenképp meg kell beszélni vele, hogy értse meg, hogy neked dolgoznod kell, mert még aktív korú vagy, de mondja el mi a probléma, mi hiányzik neki.


Te pedig legyél egy kicsit megértőbb, oké, hogy 4 után, és vasárnap ráérsz a gyereket pesztrálni, de énis egy 2 évessel vagyok itthon. Ügyetintézni, vásárolgatni, de még egy kozmetikushoz, körmöshöz, fodrászhoz se tudok elmenni, 4 után vagy vasárnap, mert ők is akkor dolgoznak, mikor te.


Beszéld meg vele, hogy ha munkaidőben van szüksége segítségre és a másik nagymama nem tud rá vigyázni, akkor szóljon előre 1 héttel (énis így kérek időpontot fodrászhoz, körmöshöz), te pedig vegyél ki arra a napra egy szabadságot, nem hiszem, hogy csak és kizárólag vasárnap van szabadnapod. Azt pihenő napnak hívják, de ezen felül még van min. 20 nap szabadságot amit bármikor ki kell tudnod venni.


Attól még mert valaki otthon van egy 2 évessel, igenis lehetnek olyan teendői, elintéznivalói amit nem tud gyerekkel elintézni, és munkaidőben kell. És én sem kérek még egy idegent, hogy vigyázzon a gyerekre, ha közben tudnának egy szabadnapért cserébe a nagyszülei vigyázni rá.


De azt mindenképp tisztáznod kell vele, hogy te otthon dolgozol és ha 2 órával előtte szól oda, hogy vinné a gyereket munkanapon, akkor nem fogsz tudni neki segíteni, mert kirúgnak, aztán nyugodtan eltarthatnak ők még téged is a gyerek mellett.

2020. jan. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:

Utolsó! Igazad van, de én mondtam neki azt is, hogy szívesen veszek ki szabadnapot, ha szól. Azt is felajánlottam már (én is hívtam sokszor), hogy elviszem erre-arra a gyereket munka után vagy hétvégén. Akkor sosem volt jó.


Ezért is érzem úgy, hogy ha a fejem tetejére állok sem tudok jót tenni.

2020. jan. 15. 09:59
 49/54 anonim ***** válasza:
96%

Hát kérdező, erre a helyzetre csak egy megoldás van. Ne kérdezgess.


Heti 1x munka után szaladj be a boltba, vegyél az unokádnak túrórudit, gyümölcsöt vagy amit szeret, a lányodnak vigyél tésztát, konzerveket, tartós élelmiszereket, és menj át játszani az unokáddal bekelentkezés nélkül. Vagy esetleg, ahogy ő szokta, 10 perccel előtte ejts meg egy telefont, hogy jövök.


Így legalább, ha legközelebb azzal jön, hogy szarsz rájuk mondhatod neki, hogy de hát csütörtökön is voltam nálatok. Hátha leszokik egy idő után, hogy nem neked megfelelő időpontban ugráltasson.


Legalábbis az én anyósom ezt csinálta, miután akárhányszor felhívott, hogy kell-e segítség azt mondtam, hogy nem. (persze, mert pont nem akkor kellett segítség mikor hívott.) az én férjem is baszogatta az anyját, hogy sose jön, meg sose segít (na ő mondjuk tényleg nem is jött, mert én nem hívtam, neki meg magától nem jutott eszébe, így a férjem csak annyit látott az egészből, hogy nem látta 2 hónapja az anyját). Mióta jön heti 1x, azóta nem tudja a fia baszogatni, ha olyankor jön mikor nem kell segítség, akkor sem zavar, de azért szokott elkapni kritikus pillanatokat, mikor már sírok az idegességtől, mert reggel 8 óta hisztizik a gyerek.

2020. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
94%

" Azt is felajánlottam már (én is hívtam sokszor), hogy elviszem erre-arra a gyereket munka után vagy hétvégén. Akkor sosem volt jó."


Mi az, hogy sosem volt jó? Mi olyan dolog van, amihez neki kell a gyerek? Ne kérdezz, hanem jelentsd ki. Holnap hívd fel a lányodat, és mondd meg neki, hogy vasárnap ebéd után mész a gyerekért, mentek játszóházba, fürdetésre hazaviszed, addig legyenek kettesben a férjével.


Ha erre azt mondja, hogy nem viheted el, akkor tényleg önző, és hagyd a francba, míg ő nem keres téged.


Hacsak nem épp egy esküvőre, keresztelőre, más babás programra hivatalosak, akkor nincs oka nem elengedni veled a gyereket.


Fogd meg a gyeplőt és irányíts, ha nem kérdezgetsz, hanem kijelented a dolgokat, akkor nem fogja tudni szabotálni, nem fog tudni ő irányítani, és nem fog tudni hisztizni, hogy semmi segítsége nincs, és leszarod őket. Persze ettől függetlenül ha tudsz, segíts mikor kéri, de ha nem tudsz, nem lesz bűntudatod miatta, és ő se fog tudni beszólogatni, hogy nem foglalkozol az unokáddal, hiszen foglalkozol vele, csak nem akkor amikor a naccsasszony parancsolja.

2020. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!