Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom szerint szemét...

A lányom szerint szemét vagyok. Tényleg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hosszú a sztori, de megpróbálom röviden összefoglalni.


Az unokám 2 éves, a lányom otthon van vele. A férje dolgozik.

Én jelenleg 8 órában dolgozom hétfőtől-péntekig, de ha nem végzek bent mert annyi munka van, akkor szombatonként itthonról is dolgozom alkalmanként. Illetve van, hogy hétköznap is 1-2 napot itthon vagyok, de ugyanúgy dolgozom.


Van 1 szabadnapom a héten, amikor nyilván szívesen látom mindhármójukat, nem is 1x mondtam, hogy jöjjenek át. Sosem volt jó.


Ma megkaptam a lányomtól, hogy szaranya és szar nagymama vagyok, amiért én sosem érek rá. Tavaly elváltam. Egyedül tartom fenn magam, szeretem a munkám, jól keresek és gondolnom kell már lassan a majdani nyugdíjamra.


Ha betegek voltak felajánlottam, hogy vesze ki szabit, besegítek amit tudok (vásárlás, gyerek körüli teendők). Nem kellett, mert a másik nagyi a szomszédban lakik, nyugdíjas. Oké.


Rendszeresen eljátszotta velem, hogy napközben felhív (amikor tudta hogy otthon vagyok), hogy ideadná a gyereket, ő meg elmenne erre-arra. Nyilván nem tudtam vállalni, hiszen nekem itthon dolgoznom kell. Nem hagyhatom abba, a telefont fel kell vennem, ugyanúgy intézkednem kell.


Azt mondta neki az a segítség, ha én eldobok mindent, amikor neki kell és nem az, ha előre megbeszélt időpontban "kell" àtjönniük.


Nem tudom milyen SOS teendők vannak egy 2 éves kislány mellett, hiszen nem dolgozik, nincsenek elintéznivalói.


Én nem tudok bármikor rendelkezésre állni, ami miatt sząr ember vagyok.


Azt mondta többet nem kér meg semmire.


Kezdek elgondolkozni azon, hogy bennem van-e a hiba. Én nem ilyen gyereket neveltem, de meghülyült az utóbbi 2 évben.


2020. jan. 14. 13:38
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%

Erre a viselkedésre, amit a lányod produkál azt tudom mondani: kár volt gyereket vállalnia, mert még nem nőtt fel agyilag. Gyereket mindenki magának vállaljon, ne a nagyszülőkre! Ha neki dolga van, oldja meg a férjével közösen a gyereket! Ha nagyszülő segít, az nagyon rendes tőle, de nem kötelező! Ezt nagyon sok szülő nem bírja felfogni.


Az én kisfiam két és fél éves. Már mikor terveztük, tudtuk, hogy magunknak vállaljuk, pláne hogy az én szüleim 250 kmre laknak tőlünk férjem szüleivel pedig már akkor sem voltunk jóban, és ezen a gyerek sem változtatott. Velük nagyon régen nem tartjuk a kapcsolatot, nem érdeklődnék a gyerek felől, semmi. Az én szüleim 2-3 hetente jönnek fel egy hétvégére látogatóba, mi évi 2-3szor utazunk le hozzájuk. Na, gondolhatod, hogyan oldjuk meg a dolgainkat :) MAGUNKNAK. Ha bankba kell menni ügyet intézni, visszük a gyereket is. Ha fodrászhoz kell mennem, viszem a gyereket is, ha férjem még dolgozik épp akkor. Nincs segítség, nincs nagyszülő, mindent magunknak oldunk meg, és egyszer sem panaszkodtam szüleimnek, hogy miért nem jönnek fel többször, miért nem segítenek többször, örülök annak mikor jönnek. Lanyoddal nagyon elszaladt a ló. Azt hiszi most a világ körülötte fog forogni mert szült egy gyereket? Ő vállalta, és a párja. Nekik kettejüknek a feladata megoldani a dolgokat. Nem a tiéd. Nem a másik nagyszülőké. És ezt nyugodtan olvasd fel neki, vagy küldd el az itteni válaszokat, kicsit kapjon már észbe, és vegyen vissza.


28N

2020. jan. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
100%

nem értem csak mert a lánya szült miért kell a kérdezőnek hanyatt homlok rohanni az unokához? talán a debil és soha nem dolgozott, amiért nem udja megérteni, hogy egy munkahely nem úgy működik, hogy bocs mentem unokázni, arról nem is beszélve hogy ezt hosszú távon nem is tolerálnák?

Amikor meg lenne lehetőség nem babázni akkor meg nem jó a kérdező segítsége, mert előjön a fene nagy büszkesége a lányának?

Kérdező lánya tapló és nincs egyedül ott a férj, a férj szülei stb. szóval egyáltalán nem tudom átérezni a "problémáját". Kérdezővel értek egyet.

2020. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
9%

Szerinten nem eszik olyan forrón a kását!


Én nem hiszem hogy önző lenne a lányod! Szerintem szüksége van rád, lehet hogy csak szimplán az anyjára, de lehet hogy valami van a háttérben, depresszió vagy stb.

Nem olyan egyszerű manapság egy fiatal anyának, főleg ha azok szarnak rá akik a legfontosabbak neki...


És néha lehet szabit kivenni neked is spontán...

2020. jan. 17. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
80%

a világ nem így működik, nem minden munkahely toleráns és nem minden főnök kedves...

Kedves utolsó vagy soha nem dolgoztál vagy remek, megértő munkahelyed van. Plusz egy évben csak bizonyos mennyiségű szabadnapod van és ahányszor elhívná a kérdező lánya babucizni, valószínüleg pár hónap alatt egy kanyi szabadnapja sem maradna magára és várhatna egy évet újra a szabadnapjaiért amit megint a "drága, önzetlen" lányára kéne elpazarolnia mondvacsinált ügyek miatt.

2020. jan. 17. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!