Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mikor kell a...

Szerintetek mikor kell a "gyerekkel" megismertetni az alkoholt?

Figyelt kérdés
Már ha meg kell. Tudom nem mindenki fogyaszt alkoholt, nem vágyik rá mindenki,tudja türtőztetni magát. Ti mikor kaptatok "felvilágosítást" az alkohol fogyasztásról? Mennyire tartjátok fontosnak? Hogy reagálnád le, ha a gyermeked részegen állítana haza (vagy hogyan fogadták a szüleid az első részegséged?)?

2020. jan. 23. 21:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Megismeri az magától is.
2020. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt tiltva otthon, 14 evesen mar egy-egy kortyot ihattam volna de sose éltem vele, szimplán utalom az alkohol izet. Se részeg se spicces nem voltam soha, 47 evesen már nem is leszek :-)

A gyerekem 16 neki se tiltottam, de ő már hányt egyszer tőle és akkor megtanulta hol a hatar.

2020. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvasom el a válaszokat, elmondom a saját tapasztalatomat, ami (szerintem) rendkívül tanulságos volt, legalábbis számomra. 17 lehettem, áthívott a szomszéd beszélgetni, amiből nem berúgás hanem alkoholmérgezés lett. (ő rég alkoholista volt) Hazamentem és végem lett. Anyám nem hívott mentőt, (elbújtam) de több mint egy hétig lábadoztam, napokig hánytam az ölembe miközben fostam. Kaptam az ágyam mellé egy lavórt vízzel, amit használtam is amíg nem tudtam vécére menni. Azt hittem belehalok, olyan borzasztó volt. Most 57 vagyok, azóta sem voltam berúgva, de még becsípve sem. Az eset segített tökéletesen megtanulni, hol vannak a határaim. Egy hosszú délután megittunk 5 liter fehér bort, két és fél üveg napoleon brandyt, majd a meghívóm anyósa megkínált (mivel nem volt már más a háznál) valami házi készítésű tinta kék csodaszerrel, ami kiütéssel győzött.

Szomszédom, a 6 diplomás párbajra kihívóm rá néhány évre fiatalon meghalt, én még nem. Azóta is azt gondolom a legkiválóbb lecke volt. Ja! Fehérbort kb 30 évig, brandyt a mai napig nem fogyasztottam.

2020. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Akoholt először 13 évesen ittam. 4 pohár édes, gyenge pálinkát. (Az egyik unokatestvérem kicsengetésén). Utánna még azon a héten még egyszer egy másik unokatestvérem kicsengetésén. :D (de akkor csak egy pohárral)


9.-esen már osztálybuliba is vittünk alkoholt. (Az osztályfőnök tudtával, mert tudta, hogy ha tiltja, akkor is lesz mindig valaki aki a bokorban iszik. Meg mivel így előtte ittunk, nyomon tudta követni a fogyasztást, s nem haszta hogy túlzásba essünk.)


De otthon pl sört vagy bort néha-néha 9. előtt is ittam.



Részeg még sose voltam. 18L

2020. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 cseppszi ***** válasza:
100%
A gyerek mint minden másban az alkohollal kapcsolatban is a példákból tanul legjobban. Egy egészséges alkoholfogyasztást ha lát megtanulja. A legfontosabb amit érdemes elmondnai , hogy az alkohol nem azonnal hat. A legtöbb részegség felnőttkorban is akkor van, ha valaki elfelejti azt hogy ne igyon gyorsan sokat. A lassan mértékkel fogyasztott pia nem "üt fejbe" Hozzá jön még az egészséges étkezés és az egészséges pihenés is. Így együtt ha ezeket megtanulja valaki nem lesznek alkohollal gondjai
2020. febr. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!