Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet valahol névtelen bejelen...

Lehet valahol névtelen bejelentést tenni, hogy a szomszéd bántalmazza a kisgyermekét?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja figyeltem fel a szomszédból árszűrődő, brutális veszekedésekre, mivel eléggé vékonyak a falak, minden beszéd áthallatszik a gyerekszobából. Eleinte azt furcsáltam, hogy a kislány egyfolytában sír, ilyenkor bezárják és nem engedil ki. Olyan 4-6 körüli lehet. Az anyuka ilyen irodista jelleg, de legtöbbször az ilyen "tanult" szellemimunkásokról derülnek ki a legbetegebb dolgok...olyan undorítóan beszélnek a picivel, hogy a nő hanglejtésétől még én is megijedtem. "Szètb@***lak a fakanállal, olyan hülye vagy b**d meg, semmire kellő élősködő, kidobálom a sz@ros játékaidat te g**i..stb" Az apuka se semmi, a kicsi libidóját a kislányon vezeti le. Üvöltözik, elhordja mindennek a síró kicsit. Borzalmas hallgatni, ahogy elmodnják neki, hogyan fogják összeverni, hogyan dobják majd ki a játékait és közben hallani a pici sírását.


Jó lenne, ha körülnéze valaki náluk. Lehet valahogyan névtelen bejelentèst tenni?



2020. jan. 26. 09:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Megrázó ezt végigolvasni és belegondolni ebbe. Ha ez mind igaz, hívd ki a rendőröket, amikor megy a balhé. És nekik is mond el, hogy ez történik. De akár a gyámügyi hivatalt is ki lehetne hívni bármikor, hogy vizsgálják ki ezt az egészet.


Én személy szerint nem bánnám, hogy ha tudomást szereznének rólam, én még át is mennék személyesen, amikor a rendőrök, vagy a gyámügyesek jönnének.

2020. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
90%
Mindenképpen, sőt ez állampolgári kötelesség is! Területi Családsegítő Szolgálat, Gyámhatóság, Rendőrség - és ragaszkodhatsz az anonimitáshoz.
2020. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
kamu . ne legyetek osotbák ilyen nincs. (csak vasárnap reggel unatozIk a tini)
2020. jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Mi az, hogy nincs?? Idiota elottem szolo! Nekem ennel rosszabb dolgokban is volt reszem es barcsak anno valaki ertesitette volna a gyamugyet!
2020. jan. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Általában nem nagyon szeretik a névtelen bejelentéseket, amúgy meg ha kijön a rendőrség, úgyis egyértelmű lesz mindenki számára, hogy a szomszéd hívta ki őket. Amúgy nem hiszem, hogy a hívószám alapján a rendőrség ne tudna fél perc alatt beazonosítani.
2020. jan. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Gyámügy meglátogatása BIZONYÍTÉKOKKAL.
2020. jan. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Először is vedd fel a telóra a szöveget, utána lehet intézkedni.
2020. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Metionin ***** válasza:
100%

#3 Örülj hogy olyan helyen élsz ahol nincs ilyen.


Amúgy ahogy elkezdtem olvasni, azt hittem hogy a mi felső szomszédunkról írsz de rájöttem hogy nem, mert itt az apa üti a feleségét is meg a nagyobbik kislányt is. Van egy 1 év körüli gyerek is de azt nemigen bántja, sőt annak gügyög. Állandóan sír a nagyobbik gyerek, az apa ordít vele és az is hallatszik ahogy üti vagy ellöki. A kislány a múltkor már azt kiabálta hogy ha nagy lesz, elmegy és sohasem jön vissza. Én arra gondoltam, hogy ha megint beindul a balhé, felveszem telefonnal + bejelentem a rendőrségen. Itt annyira nem vékonyak a falak, csak bizonyos helyzetekben hallatszik tisztán hogy mit mondanak de a sírás és az ordibálás állandó.

2020. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Én biztos fel jelentene őket. Ez durva gyermekbántalmazás. Akár névvel is. R. Hadekok!!!
2020. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

3-as, bár ne lenne, de sajnos sok ilyen (és hasonló) van.

Fiam egyik fiú óvodástársának van olyan böszme apja, hogy előfordult, hogy az óvódás kisfiú fejét a falnak csapkodta. Utána a kisfiú hányt az óvodában. Ami alighanem arra utal, hogy a szerencsétlen kisgyerek agyrázkódást kapott.

Ja, és mindezek onnan derültek ki, hogy a fiú kistestvérei kiscsoportba járnak ugyanabba az oviba, és elmesélték az óvónénijüknek.

Mint kiderült, jár hozzájuk a családsegítő, mert pont a kisfiú agresszivitása miatt már rég megvolt a bejelentés feléjük. Állítólag javul is a helyzet, de még előfordulnak efféle "visszaesések" apuka viselkedésében. És egy ilyen "visszaesés" simán egy életre szóló agykárosodást okozhat annak a szegény kisgyereknek. A lelkiekről nem is szólva.


Kérdező!

Én is első körben a rendőrségnek szólnék, de másnap napközben a gyermekvédelemnek is. Hogy te tettél bejelentést, úgyis ki fogják a szülők találni, még ha minden hivatal gondosan titkolná is, erre készülj fel.

2020. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!