Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is elvárnátok a fiatoktól...

Ti is elvárnátok a fiatoktól a segitséget?

Figyelt kérdés
Tehát jogosan várja el egy apa a 18 éves fiátol a segitséget a következőben: be kéne scannelni oldalanként marketingkönyveket a gépbe kb 400 oldal körül mozognak, most van belőle 3 összesen ami fontos lenne az apának, és mkvel nincs ideje(vagy csak nincs kedve neki), gyermekére szorul. Egy könyv összesen 3 órát venne igénybe. (Tehát 3x3) és lehetőleg 1-2 nap alatt. Ha a gyerek ellenzeik akkor pedig nagyon felkapja az apuka a vizet és elhordja mondennek a gyereket, megvonja mindentől és megbünteti súlyosan. A gyerek azért ellenkezik, mert nyáron is folyamatosan scanneltette az apa a gyereket, napi 1-2 ugyanekkora könyvekkel egész nyáron át és ha megghalja hogy segíteni kéne akkor pedig összerándul már a gyerek gyomra és sírógörcsöt kap. Jogos az elvárás és a büntetés?

2017. nov. 4. 19:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
12%
Igen, elvárhatja. És apuka miféle könyveket intéztetett a gyerekével hogy 180-at ha jól számolom megcsináltatott a gyerekkel a nyáron? Jó kis könyvtára lehet. És mi az a mindentől megvonás, meg mi az a súlyos büntetés?
2017. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
15%
Nem ér rá a gyerek?
2017. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
40%

Az én apámnak a ház körüli munkák voltak ilyenek.


Volt hogy fél évig nem voltam otthon, aztán hazaérkezés után első dolog az volt hogy kijelentette hogy akkor holnap úgy készüljek hogy ezt csináljuk meg azt csináljuk. Rohadjon meg az ilyen "apa".


Amúgy lecseszés helyett inkább azt kellene mondani hogy "kifizetem", elvégre ő sem ingyen dolgozik a munkahelyén, elvárható hogy a saját gyerekét se ingyen dolgoztassa.

2017. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
30%
Kicsit túldrámázod ezt nem gondolod? Nem a bányába küld le napi 16 órát ásni. Beraksz a gépen valami filmet vagy sorozatot és lazulgatsz, meg néha lapozol egyet.
2017. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
40%

3!


Nyilvánvaló hogy itt a kedves gyermek otthon él. Akkor apa nyújtsa be a számlát az alberlet díjra, a rezsire és az ellátásra?

2017. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az "áldozat" én már rég felnőtt vagyok szerencsémre. Nekem sem volt fényes a kapcsolatom a szüleimmel, de ezt én is soknal tartom. Szomszédjuk vagyok és folyton ezen megy a veszekedés, sajnos panelba minden áthallatszik. Az apuka egy marketingszakember és tele van könybekkel amiket el akar adni, van nekik egy szobába kialakított "könyvtáruk" ahol apuka több száz kömyvet tart. Mivel eladja, nem akarja elveszíteni őket. Tehát a gépbe küldi.
2017. nov. 4. 19:45
 7/31 anonim ***** válasza:
70%

"Nyilvánvaló hogy itt a kedves gyermek otthon él."


Nyilvánvaló hogy a kedves apa vállalta a felelősséget amikor megcsinálta a gyereket.


A gyerek viszont nem azért született meg hogy ingyen munkaerő legyen. De szerintem is a k..va anyját hogy miért nem takarodik el 18 évesen hiszen az a világ rendje...


És itt most nem arról van szó, hogy egyszer megkéri valamire, hanem arról hogy sok szülő konkrétan ingyen munkaerőként kezeli a gyereket, aki csak azért van hogy őt kiszolgálja.

2017. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
16%

Jaj utolsó, bele ne haljon már a kölök, hogy 9 órát ott ül a gép mellett és lapoz. Pláne hogy van rá ideje is.


Mondjuk érdekelne, kérdező, hogy röntgen szemed van, hogy látod ahogy a "gyerek" gyomra össze randul?

2017. nov. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
20%
Na ez engem is érdekelne. mert marha drámaian lett előadva a dolog.
2017. nov. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
33%

Nem mellesleg az ingyen munkaero kérdéskörhöz:

Anyuka nem baj, ha ingyen kimossa a szerencsétlen gyerek ruháját? Hogy kitakarit ingyen? Hogy apuka es anyuka fedezi a drága kicsi fiucskaptam mindennapjait? Hogy a mocsok szülők számítógépet, telefont, minden xart biztosítanak neki? Ingyen?

2017. nov. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!