Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most kinek van igaza? Ti hogy...

Most kinek van igaza? Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Volt barátomtól terhes lettem, lett egy kisfiam, de ő már közben elhagyott így a gyereket egy hónappal ezelőttig otthon neveltem (14 hónapos). Viszont meguntam az otthoni embertelen koszt és alpáriságot ami miatt úgy döntöttem, hogy kalap-kabát felköltöztem Pestre egy barátnőmhöz gyerekestől és most lakásokat takarítok, beszállok a költségekbe és a gyerekre felváltva vigyázunk (jövő héttől ha minden jól megy tud menni bölcsibe, itt van szemben). Anyám folyton hívogat, hogy menjek én le hozzá gyerekestől. Megmondtam, hogy az út vonattal 2,5 óra hosszú, hideg van, nem várhatja ezt el komolyan. Jó akkor ő feljön értem és levisz haza. Mondom minek, ha itt is tudsz aludni, miért menjek le a koszba, füstbe, szutyokba, 2 napra, úgy hogy még pénzt se tudok keresni addig? Miért nem jó neki fent? De hát ő hazavisz, blablabla, nem fogja fel. Apámat látni se akarom, mert nem vagyok kíváncsi a lekezelő, kioktató stílusára, öcsémre dettó. Meg is mondtam neki, hogy apámat kivéve bármelyiküket szívesen látom bármikor. De mindig csak ugyanazt a dumát fújja. Most akkor kinek van igaza szerintetek? Tényleg én vagyok a szemét sz@rházi amiért jobb körülményeket akarok a gyerekemnek?

2020. jan. 27. 09:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%

"Szülőként ez a dolguk, ha nagykorú vagyok, ha nem. Örüljenek, hogy akkor oda mentem, és még ismerhették az unokájukat."

Jobb veled nem foglalkozni.

2020. jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy így gondolod, akkor további szép napot neked!
2020. jan. 27. 11:44
 13/24 anonim ***** válasza:
59%
Pontosan mit értesz a retek és alpáriság alatt? Így elég nehéz bármit is mondani, ha nem ismerjük a sztorit.
2020. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
De ne haragudj már, addig jók voltak, amíg meg voltál szorulva és nem volt hova menni, de most meg már kb a kva anyjukat? Azért durva olyat írni, hogy még ők örüljenek, hogy kihúzhattak a szarból.
2020. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
elmúltál már 18 egyáltalán??
2020. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
57%

Akik bántják a kérdezőt az előző hozzászólásokban, elolvastátok egyáltalán miről van szó? Szövegértés megy?


Én egyáltalán nem azt látom ebben a sztoriban, hogy lesz..ná a szüleit, egyszerűen csak a saját lábára állt. Nem szakította meg velük a kapcsolatot, bármikor szívesen látja őket, csak nem megy haza hozzájuk. Ennyi. Megjegyzem, jól teszi, kisgyerekkel nem olyan happy ennyit utazni, vonatozni télen, inkább anyuka látogassa meg őket.


A másik meg, hogy anyuka gyerekként kezeli, a kérdező pedig bebizonyította, hogy tud felnőtt módra élni, és eltartani a gyermekét.

Azt hiszem, ezt lenne a legfontosabb tisztázni.

2020. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
78%

Hadd meséljek valamit, kérdező. Mintegy 28 évvel ezelőtt megszűnt a Merkur, ahol autó előfizetésem volt, s másfél hónap választott el egy új autótól. Természetesen pereltem. Mindenki megmondta, még a bíróság is, hogy igazam van, de mivel a Merkur jogutód nélkül szűnt meg, se auróm,, se pénzem, csak az igazam maradt. :-))

Szóval mi a fa5zt izgat, hogy kinek van igaza? Tedd a dolgodat, ahogy jónak látod, s kész. Ez már a te életed, nem anyádé.

2020. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
93%

"Szülőként ez a dolguk, ha nagykorú vagyok, ha nem. Örüljenek, hogy akkor oda mentem, és még ismerhették az unokájukat."


Ezt remélem magad sem gondolod komolyan!

SEMMILYEN dolguk nincs már egy nagykorú gyerekkel, legfeljebb sokan megteszik, hogy pátyolgatják továbbra is, de ez nem lehet feléjük elvárás.


Ha viszont ezt komolyan gondoltad - sőt tekintsék megtiszteltetésnek, hogy megismerhették a gyerekedet, aminek külön örülniük illene - akkor azt kell mondjam, hogy bármit is mondott, de ismeretlenül is egyetértek apáddal!


Nem vagy szemét és nem vagy sz..házi, csak fiatal és baromi meggondolatlan. Nem fogsz életed végéig a barátnődnél lakni, nem fog örökké vigyázni a gyerekedre, mert neki is alakul az élete. Lehetsz te beteg egy hónapig, vagy eltörik a kezed vagy a lábad, már nem fogsz tudni keresni és akkor ha másért nem, a gyerek érdekében a szüleid segítségére szorulsz.

Egyébként ha azt az energiát, amit most idegenek ganajozásába fektetsz, otthon vetetted volna be, a lakásotokat sem ette volna meg a kosz és sokkal könnyebb dolgod lenne!

Engem természetesen totál hidegen hagy, hogy mit csinálsz, de nagyon ajánlanám neked, hogy ne égess fel minden hidat magad mögött!

2020. jan. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
70%

Azért, valljuk be, nem vagy egy könnyű gyerek!...most már gyerekkel és 8 általánossal, mert a gimnáziumot terhesen nyilván el sem kezdted!

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2020. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%
Ha elmúltál 18, akkor eldöntötted, maradhatsz. De ha még nem, akkor anyud felel mindkettőtökért, és még a jog is számon kéri rajta, hogyha nem visz haza.
2020. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!