Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek apával hogy békén...

Mit tegyek apával hogy békén hagyjon az ismerkedés terén? Hogyan lehetnék megfelelő lánya?

Figyelt kérdés

Apukám azt gondolja rólam hogy bezárkózott, antiszociális, visszahúzódó ember vagyok. Instabil, depressziós meg csupa ilyen "szép" dolgok...

December elején költöztem ide hozzá addig 15 éves korom óta nem is beszéltünk sem semmilyen kapcsolat nem volt köztünk, de úgy gondolja hogy ismer engem és ilyennek tart.

Elköltöztem hogy vele lehessek, apa-lánya kapcsolatot építsünk. Budapesten hagytam az addigi életem, a barátaim stb...

Itt nem nagyon sehova, max könyvtárba, de ő rám erőlteti hogy menjek vele a munkatársához mert hogy legyenek barátaim, mert új barátok mindig kellenek...

De nekem nem új barátok kellenek hanem a régiek. Van egy bejáratot kis csapat már 10 éve akikkel amikor Pesten laktam minden nap mentünk, találkoztunk stb és nekem hiányoznak. Nem érti meg hogy én nem barátkozom csak úgy ahogy ő az első szembejövő emberrel. Nekem a régi barátaim a családom, ők voltak mellettem ha kellett...És ezt hogy nem akarok másokat nem érti meg, meg azt sem hogy nem ismer engem mert én mutatok egy képet neki amilyet elvár tőlem, de nem adom önmagam...Azt gondolja ismer, de nem... Ha pedig egy kicsit is önmagam vagyok akkor beleköt mindenbe, ha nem akkor meg abba amit mutatok neki "képet".

Nem akarok menni a munkatársához megmondtam neki, erre azt mondta "Ne poshadj itt bent, jössz és kész." és minden alkalommal ez van...Nekem meg nincs kedvem másoknak jó pofizni, mikor már vannak barátaim és velük jól elvagyok. Még azt sem mertem elmondani neki hogy a barátok közül egy van akivel komolyabb a kapcsolat köztünk és többször is járt itt mikor nem volt itthon, mert akkor leszedné a fejemet... (tapasztalat)

Én a barátokkal interneten tartom a kapcsolatot szóval sokat telefonálunk,írunk egymásnak és apa szerin "telefon függő" vagyok, holott csak a számomra fontos emberekkel beszélek...



2020. jan. 29. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Hány éves vagy? Akárhogy is, vissza kellene költöznöd Budapestre. Nagyon nem OK, hogy uralni akarja az életedet (mikor hova mész és egyebek), de láthatóan nem vagy abban a helyzetben, hogy meg tudd magad védeni, mert ha lennél, gondolom megtennéd.
2020. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
25 vagyok,éltem ár egyedül de jelenleg sajnos nincs elég pénzem hogy külön költözzek tőle meg az élettársa is és it meg annak a lánya is
2020. jan. 29. 19:42
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem kellene ennyire elzárkózni az új emberektől, mert lehet, hogy köztük van a leendő legjobb barátod.


Azt meg ne mondd, hogy apa-lánya kapcsolat építés miatt költöztél oda,mert ez nem igaz. Egyszerűen segítség kellett, és apukád befogadott. Te magad mondod, hogy nincs pénzed külön költözni.

2020. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
antiszociálisnak nem gondol biztosan nyugi.
2020. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Öszintén szólva elöször magaddal szemben nem kellene valótlan dolgokat állítani.

1. Nem azért költöztél apádhoz, mert apa-lánya kapcsolatot akartál, hanem mert anyagilag szükséged volt rá.

2. Miért "mutatsz egy hamis képet" magadról, ez ugyanis nem becsületes, utána meg azon vagy kiakadva, hogy nem ismert téged!

3. Emellett 25 évesen teljesen begyepesedett vagy, aki nem akar új embereket megismerni. Ez 50 évesen is hülye álláspont lenne, nemhogy a te korodban.

4. Inkább örülnél, hogy apád akar veled foglalkozni és megpróbálhatnál normális ember módjára viselkedni!

2020. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Kell neked egy munkahely és bérelned kell egy szobát Budapesten, ahol szeretsz lenni! Fel kell nőnöd, apádról, aki az uralma alá akar vonni, le kell válnod, és nem vele kell magadat eltartatnod. A te életedről te döntesz!
2020. jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Minek koltoztel oda hozza?
2020. jan. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
"Hogyan lehetnék megfelelő lánya?" Ne akarjál neki megfelelni, felnőtt vagy! Nőj már fel!
2020. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Sehogyan sem lehetné a megfelelő lánya, mert a jelek szerint ő nem hajlandó téged látni és elfogadni, neked pedig régen kellett volna a jó apa az életedbe, nem most.


Egy: 25 évesen költözz el tőle, menj vissza Bp-re, és a neki való fölösleges pedálozás helyett keress meg egy szakembert erre a problémára. Mondj nemet neki - nagyon durva dolgokat mond rád, azt ugye, tudod? Maradj meg a saját életedben, és azt a rettenetes apahiányt, amivel küzdesz, csakis egy jó szakember segítségével lehet csak helyretenni. Utána nem fogsz többé egy apának alkalmatlan, önző senkinek pedálozni. (És nem vonzasz be a komplexus okán apádhozt hasonló pasit sem férjnek.)

2020. jan. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!