Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség, anyámból kamasz...

Segítség, anyámból kamasz lett! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy anyám rákapott a netes ismerkedésre. Van amúgy pasija, szóval nem veszi komolyan, csak beszélget, de nem jár el randizni. Ezzel még nem is lenne gond. Meg azzal se, ha más pasit keresne, szóval ebbe nincs beleszólásom.

De itt jön a de...

Facén bejelölte valami kamu fiók, külföldi név. Mondtam neki, ne törődjön vele, vannak ilyenek, nem kell visszajelölni. De hát őt honnan ismeri, mert ok nélkül biztos nem jelöli be, és majd ő ír neki, hogy ki az és mit akar. A csávó válaszolt is (google fordítósan), hogy de szexi és bejön neki, írjon mailt.

A fiókot a face törölte (ugye törölt fióknál messengeren írja, hogy nem elérhető beszélgetés, de más a szöveg, ha maga függeszti fel az ember a fiókot, meg ha törlik, szóval ezt a face törölte, nyilván amiatt, hogy kamu sokadreg).

Na de, elkezdtek mailezni, aztán viberezni meg minden. Csomó jele van, hogy kamu az ember, anyám is elmondja ezeket, a kérdéseket kikerüli, nem válaszol, felhívni nem lehet, videózni nem lehet, vagy amíg előtte simán dumált google fordítóval, addig hirtelen nem érti a magyartot, ha kínos a kérdés... (ja igen, anyám nem tud angolul, a csávó nem tud magyarul).

Küldött képeket is, rágoogléztam, azonnal kidobta, hogy vmi tök más országbeli pasinak a képe, sőt, egy olyan honlapon szerepelt, hogy gyakran lopott képek kamufiókokhoz. Névvel, elérhetőséggel, mindennel, ami ugye nem ezé az állítólagos pasié.

Na szóval, ha ezekkel szembesítem anyámat, akkor oké, persze, ő is tudja, elhiszi, de utána ír megint a csávó, és mintha elfújták volna az egészet, ugrik. Hetek óta jóformán nem is lehet felhívni se, mert ugye ha telefonál, nem látja, hogy jött-e üzenet, szóval azonnal leráz.

Mostanra már én vagyok a vészmadár, mentegeti mindennel, hogy biztos okkal hazudik, sőt, amit én találtam, az a kamu, biztos szegénytől loptak... Meg amúgy is, tőle (anyámtól) mit lehetne ellopni, nincsenek olyan adatai meg semmi, szóval tuti nem kamu, nem érné meg...

Most állítólag magyarorszára jön a csávó, szóval anyám szabadságot vesz ki, elmegy a reptérre meg minden, hogy majd meglátom, hogy neki van igaza, mert itt lesz egy hétig vele majd.


Rengeteg a figyelmeztető jel, hogy kamu az ember, de nem érdekli a dolog. Vagyis ha szembesítve van (akár általam, akár, hogy eltűnik a pasi mert nem akar válaszolni), akkor elkeseredik, oké, jó, lezárta, aztán ha ír a pasi, akkor megint rajongva várja...

Nem olyan régi a történet egyébként, ilyen kb. 3 hetes a dolog.


Az az igazság, hogy féltem anyámat. Nem ostoba, de azért nem nőtt úgy bele az internet világába, mint én (fiatal anyám van egyébként, 48 éves), és féltem, hogy belemegy valami butaságba, kihasználják. És hiába mondom el, mutatom meg, hogy tudja leellenőrizni, hogy kamu a dolog - pl. a képek ugye -, egyszerűen figyelmen kívül hagyja.

Komolyan úgy érzem, mintha nem is anyám, hanem kamasz lányom lenne, mi csináltunk ilyen butaságokat 13-14 évesen, mikor rákaptunk a chatelésre...

Hogy értethetném meg vele, hogy nem jó, hogy ennyire mindent elhisz? Hogy ne élje bele magát, mert tutira átvágják? Vagy hogy tanulja meg kiszűrni a kamut?



2018. febr. 23. 10:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Anyám is ilyen volt mikor beszabadult a facebbokra... minden kamu xar osztogatása, arab pasival való beszélgetes, aztán az tette be a kaput amikor már egy arab pasival be jelölték egymast hazastársnak, kb 20-as arab pasi.meg a 45 eves anyám... termeszetesen a pasiról semmi nem derült ki. Irtam neki angolul, tolmacs ismerősömmel arabul.is, es mindegyikre az volt a valasz nem erti.... az állitolag arab nem érti az arabot...

Akkor elég volt, leülten anyámmal megbeszélni a dolgokat... nyers voltam és durva, de kellett!!!

Láss csodat azota tudja hadználni a netet és a fb-t is!

2018. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
Az én anyám is hasonló. Ő is látja hogy kamu a dolog de nem érdekli. Akarták már feleségül is venni. Aztán koppan párszor.
2018. febr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

'"mert itt lesz egy hétig vele majd" "Van amúgy pasija"

Csak VOLT pasija.

Fiatal, de sajnos 45 körül szoktak megzakkanni azok a nők, akiknek nincs értelmes életcéljuk. És futni a "pasik" után esztelenül.

2018. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
"minden kamu xar osztogatása, arab pasival való beszélgetes, aztán az tette be a kaput amikor már egy arab pasival be jelölték egymast hazastársnak, kb 20-as arab pasi.meg a 45 eves anyám" Bakker lehet, hogy a te anyuddal utaztam egyszer, egy negyvenes amúgy aranyos nővel beszélgettem, és mutogatta az arab barátját, kiderült, hogy ugye nem találkoztak, csak ilyen netes baromság, de már úgy beszélt róla, mint a férjéről. :O
2018. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%
Anyukad roppant mod naiv, azt kell, hogy mondjam. Viszont felnott no, tehat nem tudod megakadalyozni sajnos, ha nagyon makacs.
2018. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%
A 3asnak teljes mértékben igaza van.Aztán belekerülnek egy szar helyzetbe a családjuk cserben hagyása után és az nekik teljesen jó.
2018. febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
Egyebkent azert szerintem meg probald lebeszelni errol, es ne finomkodj! Majd megerti ennek a sulyat.
2018. febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező:

Youtube-on vannak fent videók különféle csalásokról, valamint neten találni szép számmal sztorikat, hogy pl. pénz kell az ilyen csalóknak.

Sajnos elképzelhetőnek tartom, hogy az illető majd beadja a mesét, hogy jajj, nem tud eljönni, mert őt megtámadták, kirabolták, kellene pénz, mert annyira szerelmes és jönne, de anyagiak megakadályozzák...

Nem véletlenül van álnéven fent az illető...

Mivel álnéven és lopott képpel van, talán kevés az esélye, hogy személyesen eljön, de ez a "eljön ide és reptéren találkoznak" is valami beetetés, talán éppen a fentebb említett "pénz kérési módszert" készíti elő az illető...

2018. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Abba belegondolt, hogy esetleg a mostani pasija vagy annak a haverja írogat neki? Mit mondana, ha kiderülne, hogy próbára tették, mert unta a mostani, hogy sokat lóg a neten?

Az amúgy nem veszi komolyan, csak beszélget és nem randizik: ez is addig van rendben míg ezt az elején közli. Nem mindenki keres beszélgetőtársat.


Vagy hagyod hogy koppanjon és nagy nehézségek árán saját kárán tanuljon (tudom, nehéz) vagy -ha valós személy a pasi- utána jársz, hogy ki ez és mit akar. Esetleg megrázod valahogy anyud vállát, de jó erősen, hogy térjen észhez. Barátnői/ismerős nők körében nem volt ilyen? Hátha tudsz valakit aki személyes tapasztalat alapján mesélne erről neki.

Vigyáznod kell azzal, hogy és mikor beszélsz vele, mert akár "ellenséggé" is válhatsz, legalábbis ebben a témában.

2018. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem tudja, hogy kamu ember, csak mégis élvezi. Az arabok ennek nagy szakértői. Igen pénzt akarnak kicsalni a nőkből.


Lehet hogy anyád úgy van vele, hogy tudja mire megy ki a játék, de ő is játszik, tetszenek neki az izgató üzenetek, telefonok, ki akarja próbálni élőben is. Ennek kicsit az lehet az oka, hogy a valamire való korosztályába tartozó független férfiak fiatalabb csajokkal foglalkoznak, töketlen korabelit, öregebbet meg nem akar, sem tanítandó huszonévest, ami most lett nagy divat.

2018. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!