Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mai fiatalok hány éves...

A mai fiatalok hány éves korban röpülnek ki a családi fészekből?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy a mai fiatalok mikor költöznek el otthonról ?

2016. jan. 31. 15:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

Amikor lesz rá pénzük :D

Azok akiket elkényeszetnek azok soha.

2016. jan. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

amikor megtehetik hogy kirepüljenek?

inkább keress valami statisztikai adatokat ezzel kapcsolatban, mert itt mindenki a saját tapasztalatait írja le, ami minden csak nem reprezentatív.

2016. jan. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Az egyik kérdés alatt itt kampányol a sok szerencsétlen, hogy milyen nagy elvárás, hogy valaki 30 évesen ne éljen otthon.
2016. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen változó. Az is, hogy mit tekintünk kirepülésnek. Én 14 évesen elköltöztem, de kollégista voltam, aztán egyetem alatt már úgy voltam kollégista, hogy nem is támogattak, aztán egy ideig megint, de akkor már albérletben, aztán egy jó ideje már nem. Most akkor mikor is repültem ki? :D

Sokan korán elköltöznek, sokan sokáig otthon ülnek. Nagyon változó. De a nagy átlag szerintem a húszas évei elején.

2016. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Persze azt kérdeztem vagyis arra vonatkozik a kérdés,hogy hány éves korban van az,hogy végleg elköltöznek otthonról . Nem arra értettem aki kollégiumba vagy egyetemre ment ! Aki kijárta az iskoláit és úgy döntött,hogy csá anya apa most megyek elköltözöm:D
2016. jan. 31. 15:20
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ez egyenfüggő, én pl. Nem költöztem el, mert több generációs házunk van. Aki egy másfèl szobás panelban lakik valószínű, hogy hamarabb elköltözik a párjával vagy a nélkül.

Meg persze az is számít, hogy milyen a kapcsolatod a szülőkkel.

Ismerettségi körömben inkább együtt èlnek a kertesházas családok, inkább átalakítják a házaikat, hogy még is külön, de egyben éljenek. Akiknek pici lakás jutott, hamarabb költözött. Legalábbis a környèkünkön.

2016. jan. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
18 évesen költöztem el (egyetem+munka+albérlet ketten egy barátnőmmel), 23 évesen külföldre költöztem.
2016. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

Észrevételeim alapján a huszas éveik közepén vagy később.

Sokan tanulnak 22-23 éves korukig. Ha jó a viszony a szülőkkel és a család anyagi helyzete sem rémes akkor meg albérlet helyett inkább otthonról gyűjtögetnek pár évig, mert a szülőknél általában csak a rezsibe és étkezésbe kell beszállni (bizonyos esetekben még abba sem) és nem számolnak fel plusz 20-60 ezret magáért a szobáért.

2016. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%

Én 25 vagyok, itthon élek még. Ennek egyik oka, hogy 2 szintes családi házunk van, és a munkahelyem 3 saroknyira van. Ebben a városban nincsenek albérletek (illetve vannak, havi 80-100.000 ft-ért, szintén családi házak).

Így itthon élek, fizetek havi 20.000 ft-ot a lakhatásért (konkrétan csak a számlákra, ugyanis ebédet rendelek magamnak, a többit magamnak vásárolom)

2016. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
19 évesen költöztem más országba tanulni.
2016. jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!