Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám anyámmal megérte...

Hogyan tudnám anyámmal megértetni, hogy képes vagyok önállóan élni és megoldani a magam ügyeit?

Figyelt kérdés

Sokszor lecsesz, hogy nem mosogatok, meg nem takarítok. Sosem találok semmit a hűtőben, vagy a szekrényekben és szerinte azért, mert teljesen önállótlan vagyok. Ja és ő sem talál semmit a hűtőben (mert ő rak be mindent) Komolyan a nők ennyire nem látnak térbe???


Anyám mellett nagoyn nehéz olyannak lenni amilyennek szerinte kéne lennem. Ebéd után megkér,h ogy vigyem ki a szemetet és közben nekiáll mosogatni. Aztán meg lecsesz, hogy nekem kellett volna mosogatnom. Vagy, hogy miért nem teszek rendet a szekrényemben. (rend van, csak eki nem jó, ha a zoknik a felső fiók helyett a 2. ban vannak)


Múlt nyáron 2 hétre elmentek a szüleim nyaralni, addig otthon voltam egyedül. Voltam bevásárolni, elintéztem mindent, a hűtőben végre minden a helyén volt. Takarítottam, mosogattam és nem volt senki, ami megmondja, hogy ne délután, hanem délalött takarítsak.


Amikor hazaértek anyám bement egyszer a konyhába kicsitotta a hűtőt és azonnal megtalálta amit keresett és észre sem vette, hogy minden rendben van. Aztán 4 nap múlva ugyanaz a káosz a házban..


Kérdeztem tőle, hogy anya!? észrevetted, hogy rendetraktam? Ja, igen ügyes vagy. És ennyi. Ennyi? anya! szerinted hova tűnt 2 hétnyi koszos tányér? kidobtam és vettem újakat? dehogy. elmosogattam Mindig rend volt. De semmi. Nem érti meg, hogy tudok önállóan élni.


Egyébként egy gereknek a szüleivel egy házban nagyon nehéz önállónak lenni. Nekem is. Ahogy elmentek és "magamra maradtam" érdekes minden eszembe jutott, semmit nem felejtettem el, mindig rendet tartottam, mosogattam. Sokkal könnyebb szülők nélkül élni, mint családban!!


16/f


2020. febr. 2. 13:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%

Az a gond, hogy ő a saját ritmusában várja el, hogy segíts. Neked is meg van a sajátod, de teljesen más és jóval lassabb, ezért tűnik úgy neki, hogy semmivel nem haladsz.


Nem igazán tudsz ezzel mit kezdeni, majd ha önállóan élsz, kialakíthatod a saját rendedet és ritmusodat.

2020. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen vagyok lassabb.. Csak más időben tenném. Ha ettem, akkor a koszos tányért berakom a mosogítóba. És ledőlök pihenni. Nem kell azonnal elmosni, ha fáradt valaki. De Anyám megteszi és utána rajtunk (család többi tagja) vezeti le a dühét azzal, hogy csesztet minket, mert nem mosogattunk el azonnal. És, hogy mindent neki kell megcsinálni.


pedig SENKI SE KÉRTE! Mondtuk si ezt neki, hogy de anya! senki nem kérte, hogy itt gürizz egész nap és mosogass, takaríts. Csak amgad miatt csinálod. Senkit nem zavar. Erre kiakad. Ezt nem megérteni.. Hihetetlen.

2020. febr. 2. 13:26
 3/34 anonim ***** válasza:
14%
Magyarán kuplerájt hagysz, mert fáradt vagy elmosni EGY tányért, és úgyis tudod hogy anyád elmossa ha elég ideig otthagyod. Nem is tudom m baj lehet anyádnak... Milyen két hétnyi koszos tányérról rinyálsz amikor magad mondod hogy anyád elmosogat ha egy kicsit is ott hagyod a tányért? És arra hogy buksisimit vársz mert takarítani mersz: TE hányszor köszönöd meg anyádnak a főzést, mosást , takarítást, meg hogy keres rád?
2020. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Utsó. Nem lehetsz teljesen 100-as, ha így gondolod. Szögeértés nuku, iq nem is volt.. :D


Felesleges magyaráznom...

2020. febr. 2. 13:52
 5/34 A kérdező kommentje:
És mindig segítem anyának, legtöbbször akkor, amikor kéri. És amit csinálok, azt nem értékeli, ráadásul ezzel ellentmondóan csesztet.
2020. febr. 2. 13:53
 6/34 anonim ***** válasza:
15%
Szövegértés nuku? Olvasd már vissza mit írtál... hazudozz ügyesebben ha már hazudni akarsz.
2020. febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ilyen, ha ő ilyen típus, akkor nem tudsz vele mit csinálni. Mikor egyetemre mentem és ezáltal kolis lettem, akkor kb. minden nap a fejemre lett olvasva, hogy milyen életképtelen vagyok, nem értek semmihez, minden rám fog ott rohadni, megesz a kosz, éhen halok stb., stb. Ezzel ellentétben milliószor könnyebb minden a kollégiumban, mert ott mindent úgy csinálok, ahogyan én szeretném és így rend van, tisztaság van, megoldom a dolgokat. Otthon soha nem találtam semmit, mert anyám ide-oda pakolgatott mindent és már ő sem emlékezett rá, hogy hová tette utoljára. A koliban, ha valamit lerakok valahova, akkor az biztosan ott is marad. Említhetném a házimunkát is, mert ugyanúgy én döntöm el, hogy mikor, mit és hogyan, mivel takarítok. Nem szól bele senki. Ha éppen evés után nincsen kedvem rögtön elmosogatni, akkor letehetem a tányért és visszamehetek egy óra múlva, hogy elmossam, amivel ugyanúgy nem történt tragédia. A főzés is ez a kategória. A koliban végre nem áll ott mellettem senki, aki mindenbe beleköt, hogy "én nem így szoktam ám" és hasonlók. Emlékszem, hogy a beköltözéskor anyám pakolt nekem három(!) darab vágódeszkát, de éles kést nem, mert elvágom az ujjam... Egyedül tényleg minden sokkal könnyebb és egyszerűbb, mert nem azt hallgatod, hogy utasítgatnak, kritizálnak, beszólnak stb., hanem mindent a saját magad véleménye és elgondolása szerint, a magad tempójában csinálhatsz. Így tanulni és új dolgokat elsajátítani is sokkal könnyebb szerintem.
2020. febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
7-es. Hát ezaz!!! Az a két hét alatt éreztem először úgy, hogy végre élek! Főztem magamnak úgy, ahogy nekem jólesik, akkor takarítottam amikor jólesik és jéééé tiszta a ház. Rend van mindenhol. És mégsem kellett hozzá a folytonos lecseszés, hogy menjen
2020. febr. 2. 13:58
 9/34 A kérdező kommentje:

És az a legnehezebb az egészben, hog egy kritizáló parancsolgató zsülő mellett nehéz tanulni is.. Beosztom az időmet, hogy mikor tanulok, mikor fürdök stb, és erre mi jön? Hát nem akkor hív le anyám porszívózni amikor tanulnom kéne? És így szétmegy a napom.


Ja, meg az állandó csicskáztatás... Anyám felöltözik, vastag nadrág, cipő, kabát, kimegy a szélben, hogy felállítson egy virágkaspót, de a tőle 50 centire lévő kaput nem bírja becsukni, arra kiküld engem, miután bejött. Komolyan?? Megfordul és becsukja, ha már felöltözött. És akkor nekem is fel kell öltöznöm, a csípős hideg szélben kimenni és becsukni azt a kaput, amihez az előbb majdnem hozzáért anyám

2020. febr. 2. 14:02
 10/34 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. Majd ha elköltöztél, magad fizeted minden költségét a lakhatádnak, magad intézed a saját ügyeid, lehetsz önálló. Amíg otthon laksz, nyilván alkalmazkonod kell a szüleid életritmusához.
2020. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!