Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám anyámmal megérte...

Hogyan tudnám anyámmal megértetni, hogy képes vagyok önállóan élni és megoldani a magam ügyeit?

Figyelt kérdés

Sokszor lecsesz, hogy nem mosogatok, meg nem takarítok. Sosem találok semmit a hűtőben, vagy a szekrényekben és szerinte azért, mert teljesen önállótlan vagyok. Ja és ő sem talál semmit a hűtőben (mert ő rak be mindent) Komolyan a nők ennyire nem látnak térbe???


Anyám mellett nagoyn nehéz olyannak lenni amilyennek szerinte kéne lennem. Ebéd után megkér,h ogy vigyem ki a szemetet és közben nekiáll mosogatni. Aztán meg lecsesz, hogy nekem kellett volna mosogatnom. Vagy, hogy miért nem teszek rendet a szekrényemben. (rend van, csak eki nem jó, ha a zoknik a felső fiók helyett a 2. ban vannak)


Múlt nyáron 2 hétre elmentek a szüleim nyaralni, addig otthon voltam egyedül. Voltam bevásárolni, elintéztem mindent, a hűtőben végre minden a helyén volt. Takarítottam, mosogattam és nem volt senki, ami megmondja, hogy ne délután, hanem délalött takarítsak.


Amikor hazaértek anyám bement egyszer a konyhába kicsitotta a hűtőt és azonnal megtalálta amit keresett és észre sem vette, hogy minden rendben van. Aztán 4 nap múlva ugyanaz a káosz a házban..


Kérdeztem tőle, hogy anya!? észrevetted, hogy rendetraktam? Ja, igen ügyes vagy. És ennyi. Ennyi? anya! szerinted hova tűnt 2 hétnyi koszos tányér? kidobtam és vettem újakat? dehogy. elmosogattam Mindig rend volt. De semmi. Nem érti meg, hogy tudok önállóan élni.


Egyébként egy gereknek a szüleivel egy házban nagyon nehéz önállónak lenni. Nekem is. Ahogy elmentek és "magamra maradtam" érdekes minden eszembe jutott, semmit nem felejtettem el, mindig rendet tartottam, mosogattam. Sokkal könnyebb szülők nélkül élni, mint családban!!


16/f


2020. febr. 2. 13:17
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Kedves utolso. Az a kerdes nem rolad szol hanen a kerdezőről és arrol amit elárult a sajat helyzetéről. Az ő helyezete igenis hiszti.

Hidd el,amit leirt azon kb MINDANNYIUNK atesetünk.

Nekem pl apam volt ilyen. Nem mosogattam el akkor a szennyes edenyt bebaszta a szobamba, vagy nem uritettem ki a hamutalat akkor azt is beszorta az ÁGYAMBA. Volt hogy ugy ram Csapta az ajtot hogy leesett a vakolat az ajto felett csak azert mert nem volt kipakolva a mosgatogep vagy fogta a szemetet es kiszorta a szobam elé mert me vittem le...orditasok kozepette. neked ahogyt latom ilyeneket meg csak nem is csinalnank. Túléltem,megcsinaltam a dolgom, felidegesitett igen de nem hoborogtem a gyakori kerdeseken hogy IGAZAM VAN apam egy gyomer. Pedig ő meg alkoholista is, allandoan be van ruga....

Ettől független az ő házaban lakom, azt eszem, azzal furdok amit o fizet stb stb. Ez van, el kell viselni. Majd ha idősebbek lesztek akkor jobb lesz a viszonyotok es ha idosebbek lesztem szerencses esetben megertitek miert kenyesek ennyien arra h csillog villog a lakas azta jin valaki a csaladbol es ossze dzsuvázza a dolgokat meg kupit hagy.

Es a kerdezo azt irta hogy segit ha az anyja megkeri...itt kezdodok a baj. Miert kell szolni? Vegye mar eszre maga is ha tele van a kuka, kosz van stb es csinalja meg!

2020. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
"Akkor már van jogod neked vagy barki másnak oltani ezt a 16 éves srácot? Vagy nekem nyomni a pirosat" Igen, joga van véleményezni. Vagy "oltani" ahogy te nevezed. És nem, nem csak olyat lehet válaszolni amit a kérdező hallani óhajt....
2020. febr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
84%

"SENKI nem kotelezi arra az anyámat hogy elmosogasson helyettem. Ha én vacsorát csinalok magamnak, és masnap akarok elmosogatni akkor ő még aznap elmosogat helyettem"


Ebből latszik hogy 1. Vagy meg nem nőttel fek vagy 2. Igenytelem vagy.


Egy valamiere valamo felnott igenyes embert zavarja ha 1 napig ott rohad a szennyes edény a mosogatóban. Foleg ha mindenhol mashol rend van a lakasban.

Engem is zavar a sajat lakasomban, mikor otthon laktam nem zavart. Majd rajoasz ugyis par ev mulva....

2020. febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
62%
Akkor en bazi jó anya leszek. Nem fogom bactatni a gyerekem a mosatlan miatt. Még jó hogy parom is olyan mint en, egy napig hagyni a mosatlant nálunk tok atlagos, es meg utana is kő papír ollózunk hogy kié legyen, haha. Sőt, ha valamit szeretnek, hogy segítsen a gyerekem akkor megkerem, így nincs vita belőle. Tapasztalataim szerint az még csapatépítő hatású is. ;) Nem ugy mint a kiabalas.
2020. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!