Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám anyámmal megérte...

Hogyan tudnám anyámmal megértetni, hogy képes vagyok önállóan élni és megoldani a magam ügyeit?

Figyelt kérdés

Sokszor lecsesz, hogy nem mosogatok, meg nem takarítok. Sosem találok semmit a hűtőben, vagy a szekrényekben és szerinte azért, mert teljesen önállótlan vagyok. Ja és ő sem talál semmit a hűtőben (mert ő rak be mindent) Komolyan a nők ennyire nem látnak térbe???


Anyám mellett nagoyn nehéz olyannak lenni amilyennek szerinte kéne lennem. Ebéd után megkér,h ogy vigyem ki a szemetet és közben nekiáll mosogatni. Aztán meg lecsesz, hogy nekem kellett volna mosogatnom. Vagy, hogy miért nem teszek rendet a szekrényemben. (rend van, csak eki nem jó, ha a zoknik a felső fiók helyett a 2. ban vannak)


Múlt nyáron 2 hétre elmentek a szüleim nyaralni, addig otthon voltam egyedül. Voltam bevásárolni, elintéztem mindent, a hűtőben végre minden a helyén volt. Takarítottam, mosogattam és nem volt senki, ami megmondja, hogy ne délután, hanem délalött takarítsak.


Amikor hazaértek anyám bement egyszer a konyhába kicsitotta a hűtőt és azonnal megtalálta amit keresett és észre sem vette, hogy minden rendben van. Aztán 4 nap múlva ugyanaz a káosz a házban..


Kérdeztem tőle, hogy anya!? észrevetted, hogy rendetraktam? Ja, igen ügyes vagy. És ennyi. Ennyi? anya! szerinted hova tűnt 2 hétnyi koszos tányér? kidobtam és vettem újakat? dehogy. elmosogattam Mindig rend volt. De semmi. Nem érti meg, hogy tudok önállóan élni.


Egyébként egy gereknek a szüleivel egy házban nagyon nehéz önállónak lenni. Nekem is. Ahogy elmentek és "magamra maradtam" érdekes minden eszembe jutott, semmit nem felejtettem el, mindig rendet tartottam, mosogattam. Sokkal könnyebb szülők nélkül élni, mint családban!!


16/f


2020. febr. 2. 13:17
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
96%
Elmész dolgozni és külön költözöl
2020. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
96%
"Hogyan tudnám anyámmal megértetni, hogy képes vagyok önállóan élni és megoldani a magam ügyeit?" Miért? Szerinted képes vagy önálloan élni? Végiggondoltad?
2020. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
16 évesen költözzek külön és dolgozzak? Gratulálok
2020. febr. 2. 14:46
 14/34 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem természetes hogy te is megcsinálod a rendet dicséret nélkül. Te sem dicséred anyádat ha rendet rak, ő miért dicsérjen? :) természetes hogy segítesz. Majd ha a magad lábán állsz majd te dirigálsz a területeden.
2020. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Nem kell megdicsérnie.. Fura is lenne... Csak ismerje el, hogy megcsináltam és ne kezdjen bele a további kritizálásokba
2020. febr. 2. 14:56
 16/34 anonim ***** válasza:
91%
És miért kéne elismernie? Mint mondtam, ez természetes. Egy család vagytok mindenki érdeke a rend nem?
2020. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Komolyan nem érted? Minden nap azt kapom, hogy életképtelen vagyok, mi elsz velem, ha egyedül élek, neked csak szolgák kellenek, stb stb..


Ekkor jött a képbe a 2 hét egyedüllét. Megoldottam mindent, de anyám nem ismeri el, hogy nicns igaza és nem áll le a csesztetésemmel.

2020. febr. 2. 15:06
 18/34 anonim ***** válasza:
91%
Arra nem gondoltál ugye, ha mindenki akkor rakna rendet, pakolna el maga után stb., ahogy Te akarod, órákon belül "kupleráj" lenne a lakásban, konyhában. Mi hatan élünk, elképzeltem az általad festett képet.... hm, nem tetszett.
2020. febr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Fhuuu te. Mint írtam az előbbiekben (figyelj már oda bszki) miután rendetraktam MINDENKI MINDENT MEGTALÁLT! ANYÁM IS. Mert anyám a hűtőben sem bír rendet tartani, valahogy "nem lát térbe" egymás mögé pakolja a befőtteket, a csokikat beömleszti egy polcra a tojás a obozában van eldugva leghátul az almák alatt..
2020. febr. 2. 15:10
 20/34 anonim ***** válasza:
96%
Én másik 78 % os vagyok nem vagyunk utolsóval ugyanazok. De ha ilyen hisztérikusan, indulatosan nyilvánulsz meg, csak egy tipikus hülye kamaszkölyök vagy.
2020. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!