Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám anyámmal megérte...

Hogyan tudnám anyámmal megértetni, hogy képes vagyok önállóan élni és megoldani a magam ügyeit?

Figyelt kérdés

Sokszor lecsesz, hogy nem mosogatok, meg nem takarítok. Sosem találok semmit a hűtőben, vagy a szekrényekben és szerinte azért, mert teljesen önállótlan vagyok. Ja és ő sem talál semmit a hűtőben (mert ő rak be mindent) Komolyan a nők ennyire nem látnak térbe???


Anyám mellett nagoyn nehéz olyannak lenni amilyennek szerinte kéne lennem. Ebéd után megkér,h ogy vigyem ki a szemetet és közben nekiáll mosogatni. Aztán meg lecsesz, hogy nekem kellett volna mosogatnom. Vagy, hogy miért nem teszek rendet a szekrényemben. (rend van, csak eki nem jó, ha a zoknik a felső fiók helyett a 2. ban vannak)


Múlt nyáron 2 hétre elmentek a szüleim nyaralni, addig otthon voltam egyedül. Voltam bevásárolni, elintéztem mindent, a hűtőben végre minden a helyén volt. Takarítottam, mosogattam és nem volt senki, ami megmondja, hogy ne délután, hanem délalött takarítsak.


Amikor hazaértek anyám bement egyszer a konyhába kicsitotta a hűtőt és azonnal megtalálta amit keresett és észre sem vette, hogy minden rendben van. Aztán 4 nap múlva ugyanaz a káosz a házban..


Kérdeztem tőle, hogy anya!? észrevetted, hogy rendetraktam? Ja, igen ügyes vagy. És ennyi. Ennyi? anya! szerinted hova tűnt 2 hétnyi koszos tányér? kidobtam és vettem újakat? dehogy. elmosogattam Mindig rend volt. De semmi. Nem érti meg, hogy tudok önállóan élni.


Egyébként egy gereknek a szüleivel egy házban nagyon nehéz önállónak lenni. Nekem is. Ahogy elmentek és "magamra maradtam" érdekes minden eszembe jutott, semmit nem felejtettem el, mindig rendet tartottam, mosogattam. Sokkal könnyebb szülők nélkül élni, mint családban!!


16/f


2020. febr. 2. 13:17
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
16-os. Igen, mindnei érdeke a rend, de hiába csinálok olyan rendet, ami mindnekinek kényelmes, a végén úgyis káosz lesz belőle és én leszek a hibás. Láttam, ahogy anyám kinyitotta a hűtőt. Láttam, ahogy benyúlt és kivette ami neki kell. Máskor, amikor ő "rendezi be" akkor meg kotorászik benne mint valami táskában.
2020. febr. 2. 15:41
 22/34 anonim ***** válasza:
96%
Egy megoldás van: átveszed a háztartás vezetést és olyan rend lesz, amilyet Te csinálsz. Egyébként csak kamaszos hőbörgés az egész.
2020. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Thispain ***** válasza:
3%
Úgy látszik anyád rendetlen típus, aki mondhatni bort iszik, és vizet prédikál, emellett dolgokat megcsinál, csakhogy legyen miért lecsesznie a család többi tagját. Szerencsére ez csak az előző generációban élő nők egy részére igaz. Én a helyedben először is figyelmen kívül hagynám mit gondol rólam, utána addig törnék borsot az orra alá talán a család többi tagjának bevonásával is, míg vagy úgy dönt, hogy mindent megcsinál szó nélkül, vagy teljesen rátok hagyja a házimunkát. 3. kimenetel fennállása esetén a helyzet jellegétől függően megpróbálnék beszélni vele erről.
2020. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez ilyen tipik a kamasz hiszti.

Gondold magad a helyebe (meg nem tudod mert meg gyerek vagy).

Kepzeld el hogy egesznap takaritasz, es szeretned ha megmaradna a rend,mert csomot dolgoztal vele, erre valaki kajalas utan (amit te foztel meg neki szinten orakig) otthagyja a mosatlant mert lefekudt aludni es inkabb kesobb rakna el... hat. Spec engem felbaszna :D. Konretan a masikba valo beleszaras.


Amugy meg az hogy a hutoben nem tud rendet tartani azert nem egy nagy dolog. Van egy hibaja anyukadnak egy helyen nem tudja rendszerezni a dolgokat na bumm. es ezen lovagolsz ervként ellene folyamatosan... hogy de bezzeg te rendet raktal.... hat... ok.


Az meg hogy 2 hétig rend vot meg pakolasztal mosogattal, nem nagy dolog. Eloszor voltal onallo ilyenkor mindenki lelkes, emlekszem enis imadtam rendben tartani a dolgokat. Olyan "fenlottes" felelosegteljes volt. par honap utan kene megnezni hogy hogy nezne ki a lakas foleg ha masok utan is kellene pakolnod :)


Ertem hogy segitesz neki ha keri, de mi lenne ha 1.magad utan mindig ROGTON elpakolnal? 2. Mi lenne ha nem csak akkor segitenel ha keri? Hanem magadtol is eszrevenned a dolgokat?

Amugy el tudom kepzelni milyen pofa vagasokkkal koritve csinalod meg amire megkér....

2020. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
"Sokkal könnyebb szülők nélkül élni, mint családban!!" Meg ahogy azt Móricka elképzeli. Vagy úgy gondolod egyedül lennél, de azért tartsanak el továbbra is?
2020. febr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
23%

Hagyd el, meg a hü..e kommentelőket is. Én anyám is rigolyás, aki nincs benne nem érti meg. Ha feltakarítok újra megcsinálja, ha kimosok es kiteregetek azt nem veszi észre, helyette ordibál mert a már elmosogatott edényeket még nem raktam el. Ha elmosogattam de nem indítottam mosást azért ordít. Ha elindítottam akkor miert indítottam, ő még akart bele tenni ruhát. És hidd el kerdezo, ez lesz még rosszabb neked, én idősebb vagyok nalad, de egy ilyen anya örökre ilyen marad.

De kommentelok kozt is megérik nehanyan a pénzüket. SENKI nem kotelezi arra az anyámat hogy elmosogasson helyettem. Ha én vacsorát csinalok magamnak, és masnap akarok elmosogatni akkor ő még aznap elmosogat helyettem. Aztan a kepembe vagja hogy ő milyen jó anya hogy ezt is megteszi, aztan ha rosszabb kedve van folytatja tovabb, hogy életképtelen vagyok, őt rabszolganak tekintjük, megesz minket a mocsok, szegyell minket...2 edény miatt este 7kor. De az itteni kommentelok szerint ez tok normalis reakció. Biztos ők is ilyen anyak. Mar ha az ilyet lehet annak nevezni. Múltkor apammal poccre kitakarítottuk a lakást, anyam haza jön újra el kezd feltakarítani. Kérdezzük miért? Erre megkapjuk hogy nem igaz hogy semmit nem lehet normálisan megcsinalni, olyan mintha nem is csinaltunk volna semmit. Mondtam neki ez nekem rend es tisztaság, dolgoztam vele ne szólja le, ha nem tetszik majd ő megcsinalja maganak legközelebb. Erre azt mondja, ez egy car, semmirevaló mocskos emberek vagyunk, mi az hogy majd ő megcsinalja, nekunk kell. De mondom kesz van nem érted, megcsináltuk. Utana elhordott minket megegyszer mindennek hogy neki dolgoznia kell itthon majd 2 napig nem beszelt velem. Tökéletes anya.

2020. febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
57%
Ez megint tipikusan olyan kérdező, aki mellé nem állnak anyucit szidni, arra hisztérikusan ki kell borulni. Idióta :D
2020. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
6%
27-es, persze hogy ki van akadva a kérdező, hisz neki kell egyutt élni egy olyan anyával mint pl nekem is (26-os vagyok). Le lettem szazalekolva, ami vagy azt jelenti hogy nem hiszitek el hogy vannak ilyen anyák, vagy szerintetek ez tök normális viselkedés egy embertől. Szerintem nem az, én is gyűlölök otthon lenni, mert hiába csinálok meg mindent, ha az nem pont akkor es ugy van ahogy ő akarja, akkor mindenkit elhord a családban egy szemét alaknak. Tesom is amint tud, kiválasztja a legmesszebbi egyetemet és haza se jön jó ideig. Ő is csak hisztizik gondolom...De megint le leszek pontozva, mert itt is én leszek a hisztis csak, lehetetlen hogy egy anya elviselhetetlen car alak legyen, ugye? :D Olyan jó csaladotok lehet nektek, azért irigyellek titeket. Nekem jó minden nap felni hogy anyad milyen kedvvel jon haza, tetszik e neki amit csináltál es lesz e ordibalas, tányér dobálás...
2020. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
55%

28-as, nekem is ilyen szüleim voltak, de én képes voltam elmosni a tányérokat rögtön evés után és nem hagytam beleszáradni (és így egyszerűbb is volt). Megforgattam a szemem és megcsináltam az ő takarítási technikáját (egyébként az ott eltöltött 17 évem alatt apám 1x elmosogatott... hát, anyám nem cseszte le, csak némán visszapakolta a még bőven koszos tányérokat és újramosogatta őket).

Önmagamtól észrevettem a kupit és tettem ellene, hetente többször én főztem és mosogattam MINDENKI után, én pakoltam be a mosogatógépet, én teregettem ki és így nem voltam elég jó. Szóval 17 évesen egyeztettem egy rokonnal (náluk laktam) és leléptem tőlük, majd 18 évesen önálló lettem... És képzeld, még mindig csak a 20-as éveim elején járok, gyerek nélkül.

HA anyádnál laksz, ő fizeti a kajád, taníttatásodat, akkor csendben maradsz és várod, hogy mikor költözhetsz el. Nem az, hogy vered magad, miszerint mennyire jó lenne nélkülük élni (valóban az), de adjanak pénzt még, mert kötelességük.

2020. febr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
5%

"Önmagamtól észrevettem a kupit és tettem ellene, hetente többször én főztem és mosogattam MINDENKI után, én pakoltam be a mosogatógépet, én teregettem ki és így nem voltam elég jó"

És?

Ezeket én is mind megcsinalom, a háziállatok ellatasarol, utanuk valo takaritasrol nem is beszélve. De amikor magamnak csinálok kajat, és nem akarok elmosogatni csak később, ugy vélem az az en dolgom. :) En megcsinálok minden hazimunkat, de neki az nem jó és újra csinálja. Ezek utan nem fair ha utána negyed óráig úgy ordibálnak velem és porig aláznak hogy sírni tudnék. Költözök, persze, de a suli meletti pénz nem eleg költozesre jelenleg.

DE!

Akkor már van jogod neked vagy barki másnak oltani ezt a 16 éves srácot? Vagy nekem nyomni a pirosat? En lennék a sztoriban a car alak vagy mi? Mert nem hajtom le a fejem mint egy kiskutya, nem pont ugy csinálok mindent ahogy őfelsége édesanyám szeretné? Tovabbra is megcsinálom a feladataim, es minden egyes nap mikor anyam beleköt valamibe beulok a szobámba, felrakom a fejhallgatót, és próbálom elfelejteni a xar anyámat. De van amikor ossze veszek vele inkább, mert nekem is jár az igazsag, ilyenkor napokig nem beszel velem, de legalabb addig is szabadnak érzem magam.

2020. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!