Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik a rosszabb egy gyereknek?

Melyik a rosszabb egy gyereknek?

Figyelt kérdés
Ha a szülei elválnak, vagy ha együtt maradnak egy rosszul működő kapcsolatban?
2019. jan. 1. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Nos... Szerinted ?


Egy almát megenni a rohadt folttal, vagy kettévágni, a foltot kiszedni, majd a maradék almát megenni?

2019. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha együtt maradnak. Elvált szülők gyereke vagyok. Gyerekként is úgy gondoltam, hogy már korábban el kellett volna válniuk. Utána végre nyugi lett.
2019. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Első : iszonyat sz@r a hasonlatod.

Úgy kéne elválni, hogy a kisgyerek azt lássa, hogy mindkét szülőjének fontos, mindkét szülője szereti őt, csak már egymást nem. Sokszor a gyerekek magukat okolják. Nagyon észnél kell lenni. Nem szabad a gyereket eszköznek használni, azért, hogy bántuk a másikat, és a gyerekek uszítani sem szabad a másik szülő ellen. Őt ketten akartátok, ketten is kell megvédenetek, bármi miatt is ment tönkre a házasság. A gyerek csak áldozat, a lehető legkevesebb sérüléssel kell megoldani. Ha pedig nem megy, segítséget kell kérni a családsegítőnél, egyáltalán nem szégyen az, sőt! Jó, ha merünk segítséget kérni.

2019. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Az a rosszabb, ha együtt maradnak.
2019. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
a válás jobb opció
2019. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerinted abba nőttem fel h ütötték rugták egymást napi szinten,meg jöttek apám női balhézni,aztán anyám pasijai reszegen,némelyik pasija engem is probált becserkészni,ebbe nőttem fel h nincs szeretet tisztelet,ehhez társitottam évekig a párkapcsolatot házasságot,hogy az ilyen otvar lehet csak,irtoztam minden ilyentől.. A férjem mutatta meg h nem ilyen megtanitott bizni szeretni h tisztelve vagyok, és neki elváltak a szülei de tisztességes szülő család képet kapott két boldog szülővel ennek ellenére.
2019. jan. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes, aki azt mondta, az a jó, hogy elválnak, azt felpontozták, én azt mondtam, az a rossz, ha együttmaradnak, engem le. :D

Logikát, please. :)

2019. jan. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Rosszabb együtt maradni, válni kell, ha végképp nem megy! A gyerek a szülőktől tanul, tudattalanul elraktározza a látott párkapcsolati sémákat, problémamegoldási stratégiákat. Egy feszült légkörben sérülnek ezen kompetenciái és nem is tesz jót az érzelmi fejlődésének.
2019. jan. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha hasonlattal akarok élni, a válas kicsit olyan, mint egy komolyabb műtét. Megviseli a szervezetet, nem kérdés. De lehet egy évekig szenvedni is, aztán megvárni, hogy az adott szerv kipurcanjon vagy az egész szervezet felmondja a szolgálatot.
2019. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

7: Az a logika, hogy a gyerek nem hülye, ha nem is ölik egymást a szülők, akkor is tudják, hogy rossz, szar a házasság. És ezt a rossz mintát tanulják el. Vagy ha vannak veszekedések, balhék is, az eleve megkeseríti az életét.

Miért lenne jó ilyen családban élni?

Ennél sokkal jobb, ha elválnak és nyugodtan élnek tovább, csak külön.

2019. jan. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!