Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az, aki megengedi...

Milyen szülő az, aki megengedi a gyereknek, hogy cigizzen?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm 14 éves öccsének megengedik, hogy cigizzen. Csak én érzem ezt nagyon erősnek?

2020. febr. 4. 18:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%
Miért, szerinted ha nem engedik, mit érnek el vele? Úgyis szívja, ha akarja, akár suliidőben, vagy előtte/utána, vagy igazából bármikor, amikor a szülők nincsenek a közelben. 0/24 pedig senki nem lesz a nyomában és bezárva sem tarthatják, ergo marad, hogy "engedik" és így legalább nem lesz hazudozás meg lázadozás, hanem őszinte marad a gyerek-szülő kapcsolat.
2020. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
3%

De csak szex után , ügye?


Elég beteg világ van, ignoráld.

2020. febr. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

A múltkor egy kérdésnél 10-ből 9 válaszoló leírta, hogy ő engedné homokozni a 15 éves fiát. Na az ilyenek!


Mert ha nem "engedem" meg, akkor majd a lányokat szereti hirtelen? Te olyan ostoba vagy hogy bámulatos.

Ne szaporodj inkább.

2020. febr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%
Nos, az én gyerekem cigizik. Jelenleg 16 éves egy éve dohányzik. Nem azért, mert megengedem, hanem azért, mert ő dohanyozni akar. Nem tudom te hol élsz, felénk a szülők dolgoznák, a gyerek pedig iskolában van. Ergo, nem állok mellette 7/24ben. Igen, megtilthatom neki hogy iskolán kívül bárhová is menjen, bezárhatom a szobájába iskola idon kívül, igen eltilthatom a barátaitól. Ha a cél az, hogy 18 évesen lelepjen és az életbe többét ne lásd, akkor ez a jó megoldás. Ha nem eh a cél, akkor el kell neki mondani mivel jár a dohányzás, ő meg vagy felfogja, vagy nem, vagy érdekli, vagy nem. Az enyém pl felfogja, de nem érdekli, jelenleg amúgy is úgy van vele, hogy a 30 éves már kb fél lábbal a sírban van. Majd megjön az esze. Ha még nem, maganak csinálta.n
2020. febr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az egyik gyerekemnél:

Nem tiltottam, de nem is könnyítettem meg a dolgát. Otthon nem szívhatta, és pénzt sem kapott rá. Elmondtam a véleményemet, és rá bíztam a döntést.


Ahogy én tudomásul vettem, hogy neki ez kell, ugyanúgy ő tudomásul vette, hogy én mennyire utálom a cigit. Tehát, egymást tiszteletben tartva, a mai napig ez így működik.

Sajnos a cigi megmaradt, de bevallása szerint sokkal kevesebbet szív, mint kamasz korában.


A másik gyerekemnél:

Nem volt szükség tiltásra, mert kamasz korában ki nem állhatta a dohányfüstöt, ha valaki rágyújtott mellette, inkább arrébb ment, csak ne érezze.


Nekem is azt mondta apám, aki erős dohányos volt, hogy ő nem tilthatja meg, mert ő is 14 éves kora óta szívja, és ha én is így döntök, akkor nem fog haragudni, de nem ajánlja, mert sokat szenved ettől, de nem tud leszokni.

Ettől függetlenül eszemben sem volt cigizni, pedig szabad lett volna. A tesóm is szintén nemdohányzó maradt.


Úgyhogy nem tudom, ez mitől függ, a gyerekeim ugyanolyan nevelést kaptak, és mégis más lett a vége.

2020. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Fhggh válasza:
Engedèkeny.😂😂😂
2020. febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én is annyi vagyok apám azt mondta hogy (ő is cigizik) elötte ha rá gyújtok eltöri a kezeim amikor nem látja akkor neki mind1 ne az ő egészsége de ő nem vesz nekem meg nem ad azóta pénzt se nekem kell szereznem cigire meg ha pl ruhát akarok akkor szknte csak valamelyik szüllőmmel megyek és ők fizetik mert tudják hogy én cigit vennék. De nem bántanak miatta mert tudja ha megverne vagy ilyesmi attól én még cigiznék.
2020. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Szerintem elég rossz ötlet mert nagyon vsezélyes ennyi idősen a cigi. szerintem a szülőknek el kéne ezt magyarázniuk, de valószínű hogy ők se értik
2020. febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!