Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen elvakultak az...

Miért ilyen elvakultak az emberek a szüleikkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Volt itt most is egy olyan kérdés hogy "Másnak is nehéz kijönnie a szüleivel?"

És az összes válasz le lett pontozva, ami arról szólt, részletesen taglalva, hogy az ő szülei is mérgezők, ezért ő sincs jóban velük.

Más válaszoló is meséli hogy a szülei hazarendelik hétvégére a kollégiumból, rikácsolnak vele ha nem indul azonnal az egyetemről, de ha meg hazamegy csak megjegyzéseket tesznek mindenre, kötekednek vele, nemhogy támogatnák.

Valaki képes volt bekommentelni hogy ő nem akar gyereket nehogy ilyen legyen a gyereke...


Beszélgettem régebben egy ismerősömmel, ő is az apjáról mesélt, hogy neki milyen rossz dolgai vannak. Én elmeséltem erre neki azt hogy nekem milyenek a szüleim, és hogy tekintek rájuk (kritikusan és nem elvakultan) és utána teljesen eltávolodott tőlem ez az ismerősöm, annyira kiakadt, hogy én ilyen vagyok a szüleimmel.

Egy másik ismerősöm isteníti a szüleit, azt mondja köszönetttel van nekik hogy ennyi mindent megadtak. De közben az apja bántja őket lelkileg, iszik, régebben talán fizikailag is bántotta őket. Ez olyan nyomot hagyott benne hogy hasonló párkapcsolatokba viszi bele magát stb.

Ezt a cikket ajánlom mindenkinek:

[link]


Aki ezt belinkelte a mai kérdés alá azt is lepontozták...


2020. febr. 6. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Az korábbi kérdésnél a kérdező nagymamája írta, hogy a rokonok azt mondják "mégis csak rokon". Sokan így vannak vele, plusz a szeretehseg. Azt hiszik egyszer kapnak jót is. De mindenki abban a dagonyaban fekszik, ami neki jó. Én csak ezt tudom erre mondani.
2020. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Nagymamajarol írták****
2020. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazad van, de persze erről lehet többet beszélni még. Mármint bonyolultabb annál ahogy leírtad de alapvetően igazad van.
2020. febr. 6. 12:37
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem akiknek jó vagy normális a kapcsolata a szüleivel, az el sem tudja képzelni, hogy ilyenek tényleg megtörténnek. Ezért talán nem hiszik el, hogy valakinek ennyire rossz.

Meg azért elég sok kérdés van itt is, amiből az jön le, hogy a szülők nem olyan hülyék, inkább a gyerekkel van a gond.

Nem kéne általánosítani senkinek sem. Mert akinek rossz a családja, az is sokszor általánosít, hogy minden család rossz (nemcsak az övé).

2020. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Erről a kérdésről van szó:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Nálam is az a helyzet hogy a szüleim sokkal iskolázatlanabbak, emiatt máshogy tekintenek a világra. Emellett semmi vállalkozószellem nincs bennük. Lehet mondani hogy azért mert a szocializmusban nevelkedtek, de ismerek náluk idősebb embereket is, akik megragadták a lehetőségeket és kitörtek, vagy legalább elértek valamit.

Emellett érzelmileg is éretlenebbek. 18 éves koruk óta vannak egymással, azóta semmi nem történt velük, nem mentek szét nem váltak el egyszer sem.

Nekem emiatt (is) 22 évesen több tapasztalatom van a párkapcsolatok, szociális dinamikák, érzelmek terén mint nekik. Többet tapasztaltam, több fent és lent volt érzelmileg az életemben mint nekik.

2020. febr. 6. 12:40
 6/15 A kérdező kommentje:
Már 9-10 évesen olyan vitáim voltak velük hogy egy szituációban én millió körülményt megláttam, amiket ők nem, és nem értették miről beszélek, mik az aggályaim. Mindig azt mondták "túl van tárgyalva" és ezzel elintézettnek gondolták, nem voltam meghallgatva, nem kaptam sem támogatást, sem konkrét segítséget.
2020. febr. 6. 12:43
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
Ebből a kérdésből süt hogy a kérdező megveti a szüleit. Nyafog hogy ő egyetemre járt, bezzeg ő persze milyen tanult.. Az hogy a szülei teremtették meg neki ezt a lehetőséget, mellékes. Vagy itt vagy te, aki azt hozza fel érvnek hogy ő mennyivel jobb a szüleinél, (mennyivel okosabb) hisz azok kitartottak egymás mellett egy életen át, nem szakítottak, nem ugráltatlak ki be a kapcsolatukból, neked meg a fene tudja hány kapcsolatod volt-ami nem dicsőség- bármilyen meglepő is legyen. Te azt mondod tapasztalt vagy. AZ én szememben ez nem tapasztaltság,, hanem képtelenség tartós kapcsolatra, menekülés amint gond van. Az meg kicsit vicces hogy azt hiszed kilenc-tíz évesen okosabb voltál a szüleidnél. Az megfordult a fejedben hogy ők már százszor átgondolták előtted a szitut? És azért "nem kaptál segítséget" mert te látod rosszul esetleg a dolgokat, lehetőségeket pici gyerekként? Komolyan kérdezem, hisz nem tudom mi volt a gond.
2020. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%
És csak úgy mellékesen: a te iskoláztatottságod is a "tanulatlan" szüleidnek köszönhető.
2020. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Régen az emberek tisztelték a szüleiket,akkor is ha nem voltak tökéletesek és voltak viták. Nálunk is vannak de én nem felejtem el mit köszönhetek anyukámnak...Te is inkább nézz magadba,22 évesen még könnyű kritizálni. Borzasztó ez a sok szülőt fikázó kérdés...
2020. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy egy szülő tanulatlan (nincs érettségije, nem végzett főiskolát, egyetemet), még nem biztos, hogy buta. Az én szüleimnek nem volt lehetőségük tanulni gyerek korukban (az apukám 1928-ban, az anyukám 1930-ban született). Az apukám paraszt gyerek volt és bár városlakó lett megragadt a paraszti szemléletnél, de szerette a gyerekeit és mindent megtett értük. Az anyukám varrónő lett, őt viszont minden érdekelte, nyitott volt a világra. Szerette a zenét, a festészetet, könyveket. Imádta az operákat, bár csak rádióban vagy lemezen tudta hallgatni. Élete legnagyobb élménye volt amikor a már felnőtt gyerekei elvitték az Operaházba, mert addig soha nem engedhette meg magának. Mikor gyerekek voltunk gyakran elvitt bennünket múzeumba, kiállításokra. 70 évesen megtanulta kezelni a mobiltelefont, hogy ha bárhol történik vele valami tudjon segítséget hívni. Sajnos már egyikük sem él.
2020. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!