Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen elvakultak az...

Miért ilyen elvakultak az emberek a szüleikkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Volt itt most is egy olyan kérdés hogy "Másnak is nehéz kijönnie a szüleivel?"

És az összes válasz le lett pontozva, ami arról szólt, részletesen taglalva, hogy az ő szülei is mérgezők, ezért ő sincs jóban velük.

Más válaszoló is meséli hogy a szülei hazarendelik hétvégére a kollégiumból, rikácsolnak vele ha nem indul azonnal az egyetemről, de ha meg hazamegy csak megjegyzéseket tesznek mindenre, kötekednek vele, nemhogy támogatnák.

Valaki képes volt bekommentelni hogy ő nem akar gyereket nehogy ilyen legyen a gyereke...


Beszélgettem régebben egy ismerősömmel, ő is az apjáról mesélt, hogy neki milyen rossz dolgai vannak. Én elmeséltem erre neki azt hogy nekem milyenek a szüleim, és hogy tekintek rájuk (kritikusan és nem elvakultan) és utána teljesen eltávolodott tőlem ez az ismerősöm, annyira kiakadt, hogy én ilyen vagyok a szüleimmel.

Egy másik ismerősöm isteníti a szüleit, azt mondja köszönetttel van nekik hogy ennyi mindent megadtak. De közben az apja bántja őket lelkileg, iszik, régebben talán fizikailag is bántotta őket. Ez olyan nyomot hagyott benne hogy hasonló párkapcsolatokba viszi bele magát stb.

Ezt a cikket ajánlom mindenkinek:

[link]


Aki ezt belinkelte a mai kérdés alá azt is lepontozták...


2020. febr. 6. 12:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

Van egy pont mindenkinél, amikor az emberek rájönnek, hogy a szüleik nem azok az isteni példaképek, aminek mindig hitték őket. Ez a felnőtté válás egyik fontos lépcsőfoka.


Van akinél elég hamar megtörténik ez (mert olyan rossz a szülő. vegyítve ezt a tinikorral brutális lázadás lesz belőle, zűrös élettel). De van, akinél csak sokára. Vannak nagyon ügyes manipulatív szülők. Főleg az igazán nárcisztikus-pszichopata típusok között. Azoknál simán kontroll alatt van a gyerek még 40 éves kora fölött is, amikor a szülő már vén tatter-mutter, és az unokákat kezdi terrorizálni hasonló manipulációkkal.


Viszont van olyan is, hogy valakinek tényleg jó szülei vannak, és egy rossz szót sem tud mondani rájuk (azon kívül, hogy nem nézhettek cartoon networköt meg pokémonokat gyerekként :D )

2020. febr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
En mar több kérdésnel válaszoltam itt hogy viselkedik velen anyam. Mindig nulla százalékoltak itt. Mert ha a szüleid nem vernek agyon akkor már csak jó szülők lehetnek. Ezek az emberek sajnos vakok a világ dolgaira. Nekik a szülő tökéletes bármit is tesz. Csak mondom, az hogy fizették a tanulmányaim nem egyenlíti ki azt, hogy anyam folyton lelki terrorban tartott, mert ő megteheti, mert eltart. :) A következő kedvencem, aki nem érti, nekem miért baj az, hogy anyam mar 12 éves koromban csak rib..nak hívott. És ami még jó ezekben a kommentelőkben, hogy rossz szülő nem létezik szerintük, csak rossz és hisztis gyermek. Hát köszönöm. Ez sokat segít a lelkemen.
2020. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Rémisztő hogy van olyan aki úgy gondolkodik mint a 7-8-as válaszoló... hihetetlen hogy a dogmák uralkodnak mindenféle érzelmi és értelmi tényező felett sokakban.
2020. febr. 6. 19:32
 14/15 anonim ***** válasza:
60%
Mert mégmindig él az a tévképzet, hogy attól lesz valaki szülő, hogy kipotyogtat egy gyereket. Pedig ez édeskevés hozzá. És bizony ha az én anyám ennyit tudott tenni, meg éppcsak nem hagyott éhenhalni, akkor bizony nincs miért tisztelnem és szeretnem.
2020. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
85%

Tudod az a baj, hogy van 3 típus.

1. Aki normális szülőkkel nőtt fel

2. Aki egy egészségtelenül funkcionáló családban nőtt fel, és ezt fel is ismeri

3. Szintén kettes, viszont nem ismeri fel, de később ők is rájönnek majd, mikor már nagy lesz a baj


Nyilván, aki az 1. kategóriában van, annak teljesen elképzelhetetlen milyen mérgező szülők mellett felnőni. És le is fogja az egész "hisztit" ugatni. Pszichológusok is megmondják, nem szabadna mindenkinek megengedni, hogy gyereket vállaljon. Ez is jól látszódott a válaszokból. Rengeteg a tudatlan felnőtt, aki nem látja át, hogy mennyire komplex dolog egy gyereket felnevelni, hangsúlyozom FELNEVELNI. Sajnos nagyon elfogadott az, és már a médiából is az csepeg, hogy vállaljon mindenki gyereket.

Mintha egy gyerek felnevelése csak és kizárólag materialista alapokon nyugodna. Nekem ez jött le a linkelt kérdés alatt, mikor végig olvastam,és míg nem törölték. Ebből is jól tükröződik, hogy az átlag ezt gondolja. A gyerek csak fogja be, mert anyagilag támogatva van, ezzel ki is van nyalva a segge. Az emocionális szükségletei meg le vannak tojva. Ahogy írták is, örüljön, hogy támogatják/hagyják a függetlenedésében, meg a kitörésben. :D

Átlag felfogás: A gyereket meg kell szülni, aztán ha megkap mindent materialista síkon, akkor nem lehet probléma, ha verik tűrje el, mert biztos rászolgált, csak a szülőnek lehet igaza. Míg 2 percet nem dolgozott, akkor is fogja be, örüljön, hogy kap enni. Amikor valaki gyereket vállal, az egy felelősség, ami addig tart míg a gyerek önállóan nem tud élni. Nem a gyerek feladata lenne, hogy megteremtse magának az ugródeszkát a családból, vagy az alapszükségleteit, ezek alanyi jogon járnak, mert a szülő ezt vállalja, mikor megszüli! A szülő kötelessége anyagilag és érzelmileg támogatni a gyereket. Nem is értettem, hogy a válaszolók min akadtak fent. Mikor ordított a kérdésről, hogy a kérdező érzelmi támogatást várt el. Ennél egyszerűbb dolgot egy egészséges családban ingyen megadnak, nem? Rettenetes az a kép, ami az itteniek többségének fejében él..Gyereket nem engednék a közelükbe, de remélem nem is lesz mindegyikből szülő ilyen mentalitással.

És kedves lepontozó emberek mi van akkor, ha a 2. pont van? És legalább a szülők egyik mondjuk mániás depresszióval él, vagy akármilyen más pszichológiai baja van, nárcisztikus? Emberek, mielőtt lepontoztok, csak olvassatok már utána ezeknek a létező kórképeknek, és hogy mit tudnak okozni egy gyermek lelkivilágában. A hiszti az csak jele vmi mélyebben gyökerező problémának, mint pl. a passzív-agresszió. Ha valaki csak egysíkúan tud gondolkodni, annak meg se kellene szólalnia. Nem kell senkit sem védeni, félreértés ne essék, de a saját igazunkat se kell ugatni, ha valakinek nem ismerjük a teljes helyzetét.

Jobb is, hogy törölték a kérdést, egy fertő volt alatta.

2020. febr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!