Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális ez az...

Szerintetek normális ez az érzes-reakció?

Figyelt kérdés

3 éves koromtól a Nagyszüleim neveltek, apu sokat ivott, anyának fontosabb volt az új párja. Egy darabig intézetben voltunk a testvéreimmel, onnan vettek ki engem a Nagyszüleim.

Nem ismertem aput, 6 éves koromban halt meg, de mindig volt bennem valamiféle szeretet felé, hiány, bár sok rosszat mondtak róla, igyekeztem abba a pár dologba kapaszkodni, ami valamennyire pozitív volt. Mindig úgy gondoltam rá, hogy én vagyok apukám ,,kicsilánya", biztosan szeretett engem. Épp ezért szerettem volna esküvő után is megtartani a lánykori nevemet, és kötőjelesen felvenni a vőlegényem nevét. Úgy voltam vele, hogy ez az egyetlen dolog, ami van nekem tőle. Egészen pár nappal ezelőttig, amikor olvastam egy jegyzőkönyvet, abból az időből mikor 5 év körül voltam. Apu kérelmezte, hogy havonta 4 órára elvihessen engem a Nagyszuleimtol. Mamáék ezt nem engedték, tekintve, hogy apu alkoholista volt. Erre drága apukám közölte, hogyha a kérése nem teljesül, akkor inkább vigyenek vissza az intézetbe, tudván a következményeit, ezt ki is emelte, de mindenképpen azt szeretné, ha nem az van amit akar, akkor vegyenek állami nevelésbe. Milyen apa az ilyen????

Azóta undorodom a nevemtől, alig várom, hogy felvegyem a volegényemét, azt akarom, hogy minden ami hozzá kot, eltűnjön, már a bátyáim sem erdekelnek, akiket amúgy nagyon szeretek, csak ők valamiért nem vevők rám,de már engem sem érdekelnek. Senki aki az apamhoz köthető. Akkorát csalódtam, mint egy ház, pedig tisztában voltam milyen ember, de erre nem számítottam.

Ti hogy reagálnátok a helyzetben?



2020. febr. 6. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető reakció.
2020. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthetö.

Felépítettél magadnak egy álomvilágot ami most összeomlott.

Sajnálom, kívánom hogy mihamarabb túl tidj ezen lépni.

2020. febr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 1Léna ***** válasza:

Ne hagyd, hogy ez a felismerés, ez a keserűség elrontsa a boldogságodat!

Sem Te, sem a báttyáid nem vagytok felelőssek apátok viselkedéseiért. Ne arra nézz, hogy apád milyen volt, hanem adj hálát azért, hogy a nagyszüleid felelősséget válalltak érted, és felneveltek. Valamiért nem látták apád kérését jónak a számodra, ezért apád valószínűleg indulatában válaszolta azokat amit írtál. Nem lehet ennyi alapján megitélni a helyzetet tisztán.

Most Te is indulatban, felháborodásban vagy. Nem tartom jó ötletnek, hogy az apád viselkedése miatt szakítsd meg a kapcsolatot a testvéreiddel. A fiúk másképpen tartanak kapcsolatot a lánytestvérekkel, mert ők fiúk. Ez nem jelenti azt feltétlenül, hogy nem szeretnek. Lehet a távolságtartásuk oka az is hogy Téged kivettek az intézetből.

2020. febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A batyaimat is kivették, az apai nagynénénk,ők együtt nőttek fel. Az idősebb bátyám szerint neki csak egy öccse van, holott volt idő, amikor csomót összejöttünk és tok jól elvoltunk,de úgy látszik ez is tévedés, meg ez már másik téma.
2020. febr. 7. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen jöttem rá, szóval egy kérdés:

Apukád szülei vettek magukhoz? Ha igen, akkor a véleményem:


Nem ismerem a részletet, de ha téged jól neveltek, akkor apukáddal is megpróbálták. Nyilván nem úgy alakultak a dolgok, ahogy kellett volna vagy ahogy szerették volna. De a mamádék szeretnek téged, és biztos, hogy az apukádat is szerették, és ugyanúgy szenvedtek, mint te. Megértem, hogy neheztelsz az apukádra, de ha megtagadod a nevét, akkor a nagyszüleidet is megtagadod. És szerintem ők nem ezt érdemlik!

2020. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Anyai Nagyszüleim vettek magukhoz, apai rokonokat nem is ismerek. A testvereim kerültek apukánk nővéréhez.
2020. febr. 9. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!