Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám megsértődött hogy a...

Anyám megsértődött hogy a felbontatlan, fagyasztóban tartott másfél hónapja lejárt csirkét kidobtam, normális ez a reakció?

Figyelt kérdés

Nem ez az első reakció, hogy hónapok óta lejárt szavatosságú bontatlan ételt vesznek elő fagyasztóból és azt eszik. Én már nem élek otthon, az előregyártott szendvicset sem eszem meg - főleg ha tojásos - , ha csak 1 nap hiányzik a szavatosságból.


Azzal érvvel, hogy ha a fagyasztóban volt akkor nem számít 1-2 hónap.


Meg nem csak ez a gond, hanem főz levest és a nyári hőségben kint hagyja egész éjszaka - ez régebben is volt -, nem rakja hűtőbe és másnapra megbuggyan.


2018. aug. 24. 21:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
8%
Nem az. Le kellene vele ülni, és normálisan megbeszélni. Az egészsége fontosabb.
2018. aug. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
A fagyasztott húsnak én se nézem soha se a szavatossági idejét. Volt, hogy több hónapos húst vettem le, mégse volt semmi baja.
2018. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

Én is kiakadnék rád, hogy pazarolsz. A lejárati idő előtt a mélyhűtőbe tett csirkének másfél hónap alatt semmi baja nem volt, és a tojásos szendvics is tutira ehető lejérati időn belül. Finnyás vagy, ami nem baj, de ne más kajáját dobáld ki feleslegesen...

A buggyantott levesben mondjuk igazad van, azt én sem enném meg ebben a melegben másnap.

2018. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Flagstaff ***** válasza:
98%
Ha le van fagyasztva, nem érvényes az eredeti szavatossága.
2018. aug. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%
A fagyasztóban semmi baja nem lesz! Mi is egyszerre megveszünk 8-10 tyúkot, levágjuk őket egy nap, és mennek be a fagyasztóba.
2018. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
100%

Ha fagyasztóban volt, nem a gyárilag ráírt szavatosság számít, éppen azért fagyasztják le, mert akkor tovább eláll. A tojásos szendvicstől sem lesz bajod.

A leveses dolgot még megértem.

2018. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%
Mi az, hogy másfél hónapja lejárt csirke? Mirelit csirke vagy csak hűtött csirke? Ez utóbbi, ha bekerül a fagyasztóba még frissen, akkor nem jár le a szavatossági idő végeztével. Ha nem laksz otthon, akkor nem a tiéd a fagyasztó és nem dobsz onnan ki semmit. A legtöbb, amit tehetsz, hogy szólsz neki, ha valami lejárt. (De ugye nem a friss áru szavatossága szerint, ha lefagyasztotta.) Éjszakára nyilván nem szabad kinn hagyni a levest, de majd ő tanul a saját hibájából.
2018. aug. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
100%
Kicsit túlzásba viszed Kérdező! A saját hűtődben rendezkedj szerintem. Nyilvánvalóan halvány fogalmad sincs a háztartásról. Anyukád meg nyilván nem eszi meg a felforrt, megbuggyant levest
2018. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

Kerdezo ugye te napkozis vagy es meg soha nen vezet tel haztartast?

Tok luke vagy

Fagyasztott nem jar le

2018. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de szerinted aki 20 30 csirkét vagy egy 2 mázsás disznót tesz a fagyoba az 2 hónap alatt megeszi? A mirelit hús nem romlik ne dobd ki anyád kajáját.
2018. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!