Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tennétek abban az...

Szülők! Mit tennétek abban az esetben ha kiderülne a tinédzserkorú gyermeketekről, hogy rasszista?

Figyelt kérdés

Tennétek feléje valami szigorúbb lépést, hogy mihamarabb nőjjön fel ebből az állapotból? Vagy elkönyvelnétek, hogy nem tehettek róla, hogy ilyen lett és inkább nem tennétek semmit a helyzet javítása érdekében? Példát nem adok rá, mert előfordult már, hogy törölték miatta kérdésem. Szerintem mindenkinek egyértelmű.

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy ti hogyan viszonyulnátok ennek tudatában a gyermeketekhez.



2020. febr. 6. 23:35
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
36%
Iskolákban már vannak szemléletformáló programok: az adott hátrányos helyzetű csoport tagja (vagy tagjai) oda mennek, előadást tartanak, a gyerekek kötetlenül, tabuk nélkül kérdezhetnek. Ha szülő lennék és ilyen, vagy hasonló helyzettel találkoznék, akkor lehetőséget teremtenék arra, hogy gyermekem részt vegyen ilyen programon. Manapság kezdenek terjedni ilyen programok. Beszélgetés, filmnézés, őszinte kérdések, beszélgetés.
2020. febr. 7. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
74%

10# a médiában folyamatosan a migransokkal riogatnak. Kimeriti a rasszizmus fogalmát, ami a kormanykozeli mediumokban megy.



Kérdező # sajnos nem tudsz mit tenni, ha ez a saját tapasztalataiból ered. Arról el tudsz beszélgetni vele, hogy ne utálja a négereket mondjuk, mert ugyanolyan emberek, mint mi. Ha nem volt velük rossz tapasztalata, igazat fog adni neked.

De ha a romakkal rengeteg negatív tapasztalata volt, akkor nem fogod tudni meggyozni arról, hogy hát rendes emberek.

Van már elég nagy ahhoz, hogy egyedül is véleményt formaljon.

2020. febr. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
41%

Egy este, amikor jól érezzük magunkat, megkérdezném, hogy van-e kedve velen filmet nézni...

Aztán csak úgy megnéznénk az Amerikai História X című filmet... Aztán értelmesen beszélgetnénk róla... Már ha tud...

2020. febr. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
33%
Komolyan elbeszélgetnék a buta gyerekkel és ráébreszteném, hogy tudatlanságból ilyen és elbeszélgetnék vele a témában.
2020. febr. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
75%
Sok gyermeknek az oskolában hiába próbálják formálni az agytekercseit, összepusziltatni a tezsvíreivel, ha kimegy az iskolából, ott meg összeverik, kirabolják.
2020. febr. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
65%
Ha már az akkor semmit nem tehetsz szerintem. Beszélgethetsz vele akármennyit, nézethetsz vele akármilyen filmet, nem fog megváltozni. Magától változhat meg csak a véleménye, de ez teljesen egyénfüggő, hogy mitől, ezt nem tudhatod. Max annyit érhetsz el, hogy tartsa magában.
2020. febr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
89%

Én rasszista vagyok, nem csak a képeken láttam c-t.


Rengeteg roma faluban/városrészen jártam (ha az ember pl Borsodba megy túrázni, vagy akár csak a Csepel-szigetre, mindenképpen találkozik velük).


Cigányokkal teli iskolába jártam. Mindig én voltam a náci (akkor azt sem tudtam, hogy mi az...), átéltem azt is, amikor 10 cigány eszeveszett módon üldözött. Konkrétan bucira sohasem vertek, de nagyon sokat ártott nekem a cigányság.

Apámat is egy cigány tette tönkre.

Hosszú a lista, de példának elég a mostani mentős eset is.


Aki ezek után nem nácul be, nem lesz rasszista, az simán hülye, vagy mazochista.


Természetesen van kivétel! De nagyon kevés. Egyik haverom az egyetemen cigány, de ő az egyik legnagyobb koponya.


Szerintem az integráció, mint olyan, egyre inkább megbukott. Oké, hogy van egy pár becsületre méltó egyed, de azért hogy ezerből négy cigány felemelkedhessen, hadd ne kelljen már eltartani a többi 996-ot...


19F

2020. febr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként meg alapesetben konkrétan letojom, hogy kinek milyen rassza van, milyen a bőrszíne, szeme stb...


Nem a bőrszínből ered az általános cigányutálat.


Rengeteg kínaival találkozom pl nap, mint nap (szomszéd, eladó, egyetem...), ők például tudnak integrálódni! (többnyire)

Megtanulnak rendesen magyarul, nem fenyegetnek a "tázsvírekkel", dolgoznak.

Persze a kínaiakat sem kell félteni, a sz.rból is pénzt csinálnak, de ez nem feltétlen rossz dolog... :)

2020. febr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
86%

Egy dologra nagyon szívesen adományoznék:

a Rózsadombra, egyéb "elit" helyekre venni kéne az amolyan igazi putris cigóknak házakat.


Pár héten belül rájönne az elit+"felvilágosult" balos réteg, hogy óriási nagy baj van az országban!

2020. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon örülök, hogy az összes romaellenes(ebb) kommentet kitörlik!


Eddig nem igazán láttam itt gyűlölködni senkit!

Ez a szólásszabadság?

2020. febr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!