Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, Ti mit szólnátok...

Szülők, Ti mit szólnátok ahhoz, ha a kiskorú gyermeketekről kiderülne, hogy titokban alkoholt iszik/berúgik?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Már 12 éves korom óta lopom a szekrényből üvegszámra a borokat. Nem napi szinten, inkább heti szinten. Nem veszik észre. Senki nem tud róla, mivel nincs is senkim, akinek elmondjam, de jobb ez így. Még azt sem tudják, hogy az akkori barátom napi szinten vette nekem a bort, napi egy üveggel megittam, és ez ment hónapokig. Nem érzem magam alkesznek, mert nem egyszer előfordult már, hogy anyámék isznak 1 pohárral és megkínálnak, de mindig elutasítom, mivel ha nem kívánom, akkor nem kell... Ti mit tennétek, ha ez kiderülne?
2018. aug. 23. 09:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
először is megkérdezném mért tette
2018. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én se tudom miért vagyok ilyen.
2018. aug. 23. 10:06
 3/20 anonim ***** válasza:
99%
Ha egy ilyen idős ember napi szinten megiszik egy üveg bort, azt azért illene észrevenni a szülőknek. Meg mennyi bort tartotok ti otthon, hogy üvegszámra elcsensz belőle és ez nem észrevehető? Itt a szülőkkel is van gond bőven, és feltételezhető, hogy az alkoholizmusod is az ő számlájukra írható. Persze ettől függetlenül te is hibás vagy. És nyugodtan hívd magad alkoholistának, mert ha bármi indok nélkül ilyen mennyiségben iszol és nem tudod megmondani az okát, akkor az már bőven alkoholizmus.
2018. aug. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Mennyi pia van nálatok a szekrènyben,hogy nem tűnik fel?
2018. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Lol, nálunk apám azt is észreveszi, ha egy pohárral töltök a felbontott üvegből.
2018. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21%

Nem vagyok szülő,de én szobafogságba küldenélek,kiakadnék,és elzárnám egy szekrénybe amit lelakatolnék.


De amúgy hogy hogy nem veszik észre?Valami nekem nem stimmel hogy senki nem veszi észre hogy egyik napról a másikra tünnek el a borok.Ez erősen kamuszagu

2018. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem kamuzok, és mint írtam, heti szinten fogy el egy üveg. Az nem észrevehető. Na meg hiába kapnék szobafogságot, egész nap itthon vagyok, így nem lenne igazi büntetés, mert semmi különbség nem lenne a mostani életvitelemtől.
2018. aug. 23. 10:50
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

Én 16 évesen aktívan piáltam már majdnem minden hétvégén, barátokkal romkocsmákban, beszélgetve, ritkábban házibulikban. Gyakran mentem haza részegen és senkinek semmi baja nem volt vele, se család se rokonok, tanárok. Gyakran adott pénzt a faterom indulás előtt, de mellette diákmunkáztam, szóval volt költőpénzem.

Ez lenne a normálisnak nevezhető.

Az viszont, hogy te lopod a bort a szüleid szekrényéből, amit zugivósan a szobádban gubbasztva magányosan megiszol, kib*szott gáz és ciki. A barátod elég nagy pancser lehetett ha napi szinten le kellett itatnia egy kislányt hogy az vele maradjon.


Mit tennék a szüleid helyében? Nevetnék jó sokat, kicsit szégyellném a nevelésemet aztán lelakatolnám a szekrényt, és bíztatnálak, hogy járj társaságba ha már ennyire szereted a piát.

2018. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Szégyellném magam, hogy nem vettem észre jóval korábban, meg azért is hogy annyi pia van otthon, hogy fel se tűnik hogy a gyerek rendszeresen piál.
2018. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
45%
Ha én lennék a szülő, hogy 16 évvel miért szültem, ha aztán sz@rok a gyerekemre nagy ívből!
2018. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!