Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tennétek abban az...

Szülők! Mit tennétek abban az esetben ha kiderülne a tinédzserkorú gyermeketekről, hogy rasszista?

Figyelt kérdés

Tennétek feléje valami szigorúbb lépést, hogy mihamarabb nőjjön fel ebből az állapotból? Vagy elkönyvelnétek, hogy nem tehettek róla, hogy ilyen lett és inkább nem tennétek semmit a helyzet javítása érdekében? Példát nem adok rá, mert előfordult már, hogy törölték miatta kérdésem. Szerintem mindenkinek egyértelmű.

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy ti hogyan viszonyulnátok ennek tudatában a gyermeketekhez.



2020. febr. 6. 23:35
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
26%
Ha egy gyereket egészen kicsi korától, tusatosan arra tanítasz, hogy legyen elfogadó a mássággal szemben, nem valószínű, hogy rasszista lesz. Se ezt az értékrendet tényleg kezsetektől kell átadni neki, kamaszkorban már késő.
2020. febr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
59%
sajnos az én szüleim is rasszisták:( hiába mondom nekik , hogy szegény gyerekeknek muszáj levezetnie a feszültséget(sulis étkezőbe menet ahol ingyen kaját kapnak) hadd üvöltözzenek, meg rúgdossák a keritésünket legfeljebb kifizetjük. Nem értik meg , nem tudok mit csinálni. Sajnos a többi szülő is rasszista mert szegény romák miatt kivették a gyerekeiket a suliból és inkább a közeli településre járatják.
2020. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező, azt ugye tudod, hogy a "tiszta magyar" az gyakorlatilag értelmezhetetlen? :) Szerintem kb. nincs még egy ilyen kevert nép, mint mi vagyunk. Állítólag ennek is köszönhető, hogy viszonylag sok a tehetséges, jó képességű emberek itt. A belterjesség nem is jó, és nem is cél.

Mindenkinek lehet a felmenői között cigány, szlovák, német...

2020. febr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
12%

"Vagy elkönyvelnétek, hogy nem tehettek róla, hogy ilyen lett és inkább nem tennétek semmit a helyzet javítása érdekében?"

Nem értem a kérdést. Te már most, a gyermekvállalás előtt rettegsz tőle, mert te bizonyos fokig rasszista vagy. És bizony a gyermek a látott példát tanulja el. Szóval igenis tehetsz róla, még ha nem szándékosan is.

2020. febr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
26%

Példa nélkül elég nehéz bármit is mondani. A tinikor az útkeresés, a lázadás, az új dolgok megismerésének, kipróbálásának időszaka. Nekem is volt olyan időszakom, amikor sokat olvastam egy témáról, mert érdekes volt, különleges, ma meg már egyáltalán nem érdekel :) De nyilván a szülő ismeri annyira a gyerekét, hogy el tudja dönteni, hogy az adott helyzet mennyire komoly.

Ha bánt valakit, akkor azzal azonnal foglalkozni kell.

Ha foglalkoztatja egy téma és esetleg olyan irányba is utánanéz, olyanokat is olvas, ami nem a "fő, elfogadott irány" attól még nem biztos, hogy ő rossz, vagy abba az irányba fog elköteleződni.

2020. febr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
47%

Nos, én a nyolckerben dolgozom, nagyrészt cigány gyerekekkel foglalkozom (Népszínház utca környéke). Életemben kétszer loptak meg, mindkettő magyar volt. Egyszer molesztáltak szexuálisan, az illető magyar volt. Izraeli nyaralásomból hoztam egy szép pólót magamnak amin volt egy Dávid csillag is. Cigány még nem zsidózott le engem, de kedves honfitársaim miatt ezt a pólót kb kétszer tudtam felvenni. A szittya magyar, akitől a házunkat vettük, egy csomó dolgot elsunnyogott, letagadott, fizetés nélkül lépett le a szemetes cégtől, rajtam akarták behajtani. De amikor azt kérdeztem tőle lakásvásárlásnál, hogy hol van otp a városban, azt felelte, hogy ő becsületes magyar ember, nem az otp-nél bankol. (Azóta sem tudom, hogy ez mit jelent. De minket jól átvágott). Az albérlőink nem fizették a számlákat és rajtam verte le a cég, mert nekik nem volt semmijük, leléptek fizetés nélkül. Magyarok voltak.

Életemben minden fájdalmat, nehézséget magyar ember okozott nekem, de nem utálhatom a saját fajtámat. Mert én is magyar vagyok. Tehát tudom, hogy nem azért tették ezeket velem, mert magyarok, hanem mert rossz emberek. Na, akkor ugyanez miért nem működik a feketék, cigányok, akárki más felé?

Azzal együtt, hogy nem dugom a fejem a homokba: súlyos problémák vannak a cigánysággal. De azt is tudom, hogy ezen problémák jó részét az elhibázott politikai döntések okozták.


A rasszizmus ellen beszélgetéssel lehet tenni, illetve példamutatással. Nem kell ostobának lenni, de rasszizmusnak tartom, aki azért lakatolja le a biciklijét, mert a cigányok...de ha magyar ember lopja el, akkor nem mondja azt: a magyarok. Milyen rosszul esett nekünk anno amikor a magyarok kijártak Bécsbe vásárolni és kikerültek a táblák: Magyar ne lopj! Magyar ne szemetelj! És a buszok nem cigányokkal, hanem magyarokkal voltak tele.


Szerintem azt kéne megértenünk és megértetnünk, hogy a rossz az rossz, bárki követi el, és ugyanez vonatkozik a jó dolgokra is.

2020. febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
84%
irónia emberek. nyilván zavar enge is hogy a dühödt roma gyereek csapkodják a keritésünket napi szinten. Lehet rasszista vagyok ( meg a falu is) de okot adta rá, hogy kerüljük őket.
2020. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
89%
adtak*
2020. febr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
89%

Én pont ugyan úgy szeretném mint elötte!


Egy időben én is azthittem magamra,hogy rasszista vagyok,de aztán rájöttem,hogy csak azokat a zsidókat utálom,akik ilyenné tették a földet,kizsákmányolják az embereket,és ellehetetlenítik őket. A többi zsidóval semmi problémám,sőt,sokat lehetne tanulni a hitükből.


Ugyan ez a helyzet a cigányokkal,csak azokat utálom aki lop csal hazudik,a többit nem.


De alapban nem szeretem a rossz embereket.


(Amúgy az is rasszizmus ha egy zsidó vagy cigány utál pl. egy magyart!)

2020. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
25%

Mit szólnának?! A magyar az egy nagy rasszista nép. Persze nyíltan csak akkor azok, ha egymás között vannak. Meg egy kis lóvéval meg tudod oket gyozni sokmindenrol, mert pénzéhesek, és korruptak általában. Tisztelet a kivételnek. Legtöbbször még a családokban sincs béke, széthúzás van.

Csak nézd meg itt gyakorin a sok Hitlert pártoló kérdést és váaszt, mikor olyanokat írnak, hogy o igazi férfi és vezér volt aki kiállt az elvei mellett. Meg mikor megkérdezik hogy "magyar lány vagyok, cigány fiút szeretek, mit tegyek?"

Aztán záporoznak a válaszok hogy: "dugd el a pénztárcádat" meg hogy "hagyd ott ezekkel nem szabad keveredni" meg hogy

"Kösd fel magad, mielott a rokonsága nyír ki, stb."

Egyébként valaki írta itt hogy a keveredés okán az átlagnál tehetségesebbek a magyarok..."

Miben? Az utóbbi idok legnagyobb magyarországon megvalósított magyar találmánya a Rubik kocka, ami egy játék. Az igazi innováció régesrég nem Magyarországon folyik.

Persze lehet nosztalgiázni, meg azt hinni hogy az egész világ rossz, és a magyarok a világ közepe.

Mint a fizikai melósok akikkel régebben dolgoztam. Az alkoholisták megvitatták egymással: "Oszt azt tudtad-e öcsém hogy MINDENT a magyarok találtak fel?!"

"Mindenki tudja hogy a magyar lányok a legszebbek"

"A magyar konyha a legfinomabb, ezért világhíru"

A világ legerosebb embere is magyar: "A fekete Laci"

Legalábbis valamiért ezt szajkózta pár évig a magyar média, aztán megmaradt a köztufatban.

A Polgár lányok is szörnyen intelligensek, hiszen jól tudnak sakkozni. Az most egy dolog hogy a sakknak a gyakorlati haszna zérus.

Minden nagyobb találmány, tudományos eredmény külföldre költözött, magyar anyanyelvu zsidóknak köszönheto, mondom ezt úgy hogy nem szeretem a zsidókat.

2020. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!