Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tennétek abban az...

Szülők! Mit tennétek abban az esetben ha kiderülne a tinédzserkorú gyermeketekről, hogy rasszista?

Figyelt kérdés

Tennétek feléje valami szigorúbb lépést, hogy mihamarabb nőjjön fel ebből az állapotból? Vagy elkönyvelnétek, hogy nem tehettek róla, hogy ilyen lett és inkább nem tennétek semmit a helyzet javítása érdekében? Példát nem adok rá, mert előfordult már, hogy törölték miatta kérdésem. Szerintem mindenkinek egyértelmű.

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy ti hogyan viszonyulnátok ennek tudatában a gyermeketekhez.



2020. febr. 6. 23:35
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
13%

Abban hibázott édesanyád, hogy nem beszélgetett veled erről, mielőtt elfajultak volna a dolgok anno.


Mit vársz olyan anyától, aki megveri a gyerekét, mert őt kirúgták?

2020. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
52%
Mondanám neki hogy a rák a szivedet te gyászos koporsószög hogy tegyelek a temetőbe hát erre neveltelek hogy utàld a fajtád te mocskos?
2020. febr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%

a rasszizmus nem bűn, mivel rasszba helyezünk mindenkit (én még magamat is), itt fajgyűlöletről beszélünk. Sajnos mostanában ezt a két fogalmat egyként kezelik-.-"

[link]


a rasszba helyezés nem bűnös dolog, hisz én is származom ugye valahonnan stb. Node a fajgyűlölet és gyűlöletkeltés amit te csináltál az már nem természetes, sőt veszélybe sodortad vele anyádat,de ha gyereknevelésénél nem görcsölsz erre rá akkor nem tudod ezt a nézetet továbbadni.

2020. febr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne saját véleménye erről?


Rá hagynám

2020. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
72%

Azt gondolnám hogy a gyerekem tud normálisan gondolkodni és hála ég nem mosta még át az agyát a libsi média!


Ezt egy blogban olvastam, nagyon helyénvaló:


"1. Rasszista ember az, aki faji konfliktust szeretne, mert utálja a más rasszokat.

2. Normális ember az, aki a faji konfliktust szeretné elkerülni, és az erre eddig ismert egyetlen működő módszerként elfogadja a fajok békés különélését.

3. Félrevezetett, ignoráns vagy ostoba ember az, aki nem érti a különbséget az első két pont között."

2020. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
4%
35 Te hülye vagy! Tudod te mi az hogy faj?! Egy fajba tartoznak azok az egyedek amelyek képesek az adott fajra jellemzo utódokat létrehozni. Már megbocsáss, de ha megdugsz egy feka, cigány, vagy kínai not vele ugyanúgy lehet közös gyereket. Ellenben ez nem lehetséges mondjuk kutyával vagy macskával. Ezek szerint aki kutyát vagy macskát tart az felrúgja a TE szabájaid amiket az elobb felsoroltál mert nem valósítja meg a "fajok békés külön élését".
2020. febr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 qkker1 ***** válasza:
90%

"Nos, én a nyolckerben dolgozom, nagyrészt cigány gyerekekkel foglalkozom (Népszínház utca környéke). Életemben kétszer loptak meg, mindkettő magyar volt. "


Egy "hangyányit" nehezen hihető, a Népszínház utca mindig is veszélyes volt a cigányok miatt /ne akard bemutatni, 33 évig éltem ott/!

2020. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
61%

Ha nincsenek rasszista megnyilvanulasai, pl nem ver meg valakit azert mert cigany vagy nem kezd el ciganyozni akkor nem baj.

Mindenkinek vannak preferenciai. Pl valaki nem baratkozik ciganyokkal, nem vesz fel cigany alkalmazottat, nem ad ki lakast ciganynak.


Amugy a ciganysag az etnikum, nem rassz. Ok is feher embernek szamitanak tehat nem vagy rasszista azert mert utalod a ciganyokat.

2020. febr. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
12%

Még nem vagyok szülő, de elgondolkodnék, nem-e én mutattam neki akarva-akaratlanul rossz mintát, pl. nem-e teszek sokszor sztereotíp megjegyzést más népcsoportokra.

Vagy ha egy neonáci csoport szippantotta be, nyugodt hangnemben próbálnám vele megbeszélni, hogy ez egy szélsőséges világnézet, ami hosszú távon csak pusztításhoz vezet és neki hogy esne, ha egy más rasszú ember fogná magát és elkezdené egy viperával ütlegelni. Mert ennyi erőből bizony ő is járhat így.

2020. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ hogy saját maga által megtapasztalt dolgok alapján gondolkodik így vagy valaki szajkózza neki.


Pl az ha valaki utálja a c-ket mert sok rosszal találkozott közülük és kevés jóval akkor az érthető(megjegyezném magam is azon a nézeten vagyok hogy nem szabad velük keveredni/üzletelni, de még szóba se állni,közöttük az a félresikerült aki normális, bármilyen érdekesen is hangzik) De ha valaki elkezdi utálni pl a négereket csak azért mert nekik is más a színük az gáz.



Mellesleg pl a kínaiakkal semmi bajom nincs, sőt szerintem abszolúte nem lehet rájuk rossz szavam, meg a japánokkal sincs problémám ők sem hőzöngenek/rabolnak az utcákon! Feketével eddig csak annyit találkoztam hogy egymás mellett elmentünk az utcán, meg az egyik diszkó előtt összehányva összecsokizva fetrengett egy,de az is csak tüzet akart kérni, velük sincs bajom.

2020. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!