Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez tényleg így működik ma...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Ez tényleg így működik ma Magyarországon? Ha két héten belül nem talál munkát egy frissen végzett "iskolás", kidobják otthonról?

Figyelt kérdés

Olvasgattam ebben a kategóriában a kérdéseket, és őszintén ledöbbentem. Tényleg az van, hogy amint elvégzi az iskolát valaki (legyen az bármilyen iskola), és nem talál azon nyomban munkát magának, a szülők kiteszik a házból? Emlékszem, 10 éve, mikor elvégeztem a főiskolát, beletelt 3 hónapba, mire egyáltalán közmunkára felvettek (a normálisabb fajtából, irodai meló, csak hát keveset fizetett). Körülbelül másfél év telt el az iskolám elvégzése után, mire normálisan fizető munkahelyet találtam, de még akkor is a szüleimnél éltem.

Már 5 éve külföldön lakom, itt találtam meg a boldogságot, de itt egyáltalán nem jellemző, hogy a szülők kidobják a 20 éves gyereküket az utcára (Svédország, elég könnyen talál magának munkát a fiatal is, mégsem jellemző, hogy iskola után azonnal repülne). Tényleg ez a jellemző Magyarországon, hogy amint nincs utána családi, mehet a levesbe?


2020. febr. 9. 12:29
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
"utolsó felvetésem, hogy ugyan mi a jó istenért élősködés az, hogy valaki az anyjával él. " Akkor élősködés, ha nem akar dolgozni, mert ő nem megy gyárba, mekibe, de a hülye szülő tartsa el a munkaképes felnőttet mert csak. Akkor is élősködés , ha valaki dolgozik, de nem fizeti a saját dolgait, nem száll be a rezsibe, mert a hülye szülő ráér kuporgatni, ráér azon görcsölni hogy egy fillérje se marad hónap végére, mert a kölyke elteszi\feléli a fizetését, és zabál a szülő kontójára mellette, meg fizettet a szülővel mindent, holott nem kéne, mert van saját keresete..
2020. febr. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
85%

Nálam az volt, hogy középiskola után mennem kellett dolgozni mert nem támogattak. Fizetnem kellett a rezsi felét, és magamnak mindent -kaja, utazás, stb-.


De ez nem általános dolog. Azóta elköltöztem, és járok egyetemre. A csoporttársaim többsége nem dolgozik, a szülők fizetik nekik a kolit, albérletet, adnak nekik költőpénzt bulikra, stb. Ez az átlag. Miután elvégzik a szakot, ejtőzhetnek otthon, nem űzik őket el. Kereshetnek maguknak való munkát, nem kell rögtön dolgozniuk.

2020. febr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
14%

Ja értem, tehát aki nem megy gyárba dolgozni 18 évesen az élősködő.

Aki mekiben vagy gyárban dolgozik amint munkaképes, az nem élősködő.

Nem hiába van ennyi analfabéta ebben az országban. Esküszöm Kádár János kezet csókolna nektek.

2020. febr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
37%

Egy felnőtt gyerek szülője 50-60 éves. Ugyan ne 60 évesen, a pályakezdő gyereke fizetéséből lehuzogatva akarjon már plusz pénzt gyűjteni!


Erre a korra már rendezett élete kell legyen egy embernek. Nem 20 évesektől kell a havi tízezreket számolgatni aki ráadásul a saját gyereke.

Ugyanolyan undorító és szánalmas mint otthon ülni 20 évesen és semmit nem csinálni. Annak a szülőnek 40 éve volt hogy megteremtse az egzisztenciáját. Hatalmas kudarc ha a pályakezdő gyereke kis fizetéséből van szüksége pénzre.

2020. febr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
52%

Én meg azt olvastam hogy Skandináviában mindenki alkoholista a kevés napfény miatt. Akkor gondolom azért költöztél ki mert szeretsz inni és beleolvadhatsz a tömegbe.


Szarkazmust érted-e?

2020. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
66%
Nem is értem miért a kérdező van itt savazva, amikor gyakorin minden kérdésnél azt látod a válaszokban hogy "ki kell baxni otthonról, mi az hogy már 3 hónapja munkakereső, ha nagykorú már képes ellátni magát, nem? Akkor takarodjon otthonról, meg jajj hogy szegény szülőknek etetni kell" és stb. Most komolyan. Ha gyereket vállalt, akkor nevelje, gondoskodjon róla, de ami a legfontosabb, szeresse. Ha 20 eves koraig tudta etetni, tudta fizetni a rezsit, akkor utana miért nem tudja? Ha kikerul a gyerek az oktatasbol mar nem is a te gyereked csak egy élősködő? És itt nem a 40 évesekre gondolok akik még szülőkkel laknak es ki van nyalva a piçsajuk. Én 2 hónapig kereshettem szakmába illő munkát, utána képtelen voltam elmenni gyárba, mert anyám már elviselhetetlen volt a hisztijével hogy mekkora xar gyerek vagyok emiatt, hogy munkám sincs. Most 120 ezret keresek, kérdezem én, mit csinaljak vele? Kb arra elég hogy a piçsamat kitöröljem vele, nem hogy saját lakhatásra gyűjtsek. Pedig anyam mar azt is pedzegeti hogy költöznöm kéne, miért nem megyek az ország túlsó felébe. Ez anya szerintetek? :D Nem minden fekete meg fehér. Minden napom idegeskedéssel telik az anyam miatt, hogy aznap vajon mit talál ki. Es akkor jönnek az olyanok mint ti, akik szerint tök normális hogy ha kikerült a gyerek az iskola padból takarodjon otthonról, nehogy már szegény anyja főztjéből ehessen, hiszen már nem a család része, ugye? És mondok jobbat, nem csak egy élősködő vagyok, hisz szüleim bevétele havi fél és egy millió között van, külföldi munkával. Es meg igy is sajnaljak arra a penzt, hogy hazi koszt legyen, mert az sok penz, es annyit nem költenék ram inkább. 🙂
2020. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
56%
"Egy felnőtt gyerek szülője 50-60 éves. Ugyan ne 60 évesen, a pályakezdő gyereke fizetéséből lehuzogatva akarjon már plusz pénzt gyűjteni!" Aha, szóval aha szülőelvárja hogy ne tartassa el magát a dolgozó gyereke, akkor élősködő, aki "lehúzza a gyerekét" De ha a dolgozó fiatal, aki sokszor ugyanannyit keres mint a szülő elvárja hogy eltartsák, az rendben van, alap. Érdekes ez a kettős mérce...
2020. márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
51%
Sokszor ugyanannyit keres mint a szülők? Nem tudom, szüleim bevétele sokszorosa az enyémnek, még sem segítenek meg egy kanyival sem. Főleg azok eseten akik mar 15 éve pályán vannak es nettó 200 fölött keresnek, es mar saját ingatlannal rendelkeznek. Ezt sokan nem veszik figyelembe. Nálunk már semmilyen hitel nincs, van házuk, autójuk is. Nekem hogy fog összejönni vajon egyedülállóként 120k-bol, ha rögtön kibaxnak amint megkapom az első havi fizetésem?
2020. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nekik is összejött. Hitellel. Éppen elegek kínlódtak amíg a saját házukat összehozták, ne kelljen már másét is nekik állni.
2020. márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
11%
Ez az örök nyomorúság receptje előző:) hitelre hitelt, nehogymár a következő generációnak könnyebb legyen... pedig ezt úgy hívják hogy evolúció:) Kádár apád nevelt fel téged is, távolról látszik, bárcsak kipusztulna már ez a gulyáskommunista generáció.
2020. márc. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!