Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez tényleg így működik ma...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Ez tényleg így működik ma Magyarországon? Ha két héten belül nem talál munkát egy frissen végzett "iskolás", kidobják otthonról?

Figyelt kérdés

Olvasgattam ebben a kategóriában a kérdéseket, és őszintén ledöbbentem. Tényleg az van, hogy amint elvégzi az iskolát valaki (legyen az bármilyen iskola), és nem talál azon nyomban munkát magának, a szülők kiteszik a házból? Emlékszem, 10 éve, mikor elvégeztem a főiskolát, beletelt 3 hónapba, mire egyáltalán közmunkára felvettek (a normálisabb fajtából, irodai meló, csak hát keveset fizetett). Körülbelül másfél év telt el az iskolám elvégzése után, mire normálisan fizető munkahelyet találtam, de még akkor is a szüleimnél éltem.

Már 5 éve külföldön lakom, itt találtam meg a boldogságot, de itt egyáltalán nem jellemző, hogy a szülők kidobják a 20 éves gyereküket az utcára (Svédország, elég könnyen talál magának munkát a fiatal is, mégsem jellemző, hogy iskola után azonnal repülne). Tényleg ez a jellemző Magyarországon, hogy amint nincs utána családi, mehet a levesbe?


2020. febr. 9. 12:29
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
18%

Amúgy ha egy 20 éves gyerek annyit keres mint a szülei megint csak a szülei nyomorultak, hát nem igaz hogy 50 évesen annyit keresnek mint aki most kezd dolgozni!!!!

Persze hogy van kettős mérce, hát a gyereket neveli fel a szülő és nem fordítva, nem a szülőt kell a gyereknek ellátni, ez csak magyarországon divat..m

2020. márc. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
37%
Igen, eleget kínlódtak, ezért kínlódjon csak a gyerek is. Nekem is ezt mondta anyám, hogy akkor leszek csak a szemében valaki ha legalább annyit szenvedek mint ő szenvedett fiatalon. Persze ő azota mar kis királyként el. Ezen kijelentése óta mégjobban utálom a családomat. ;) És ez ad erőt ahhoz is, hogy csak jó körülmények közé szüljek gyereket, és akkor ha lelkileg megértem rá. Így elkerülhetjük hogy olyan car anya legyek mint az enyém.
2020. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
2020. márc. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
73%
Benézted: Csupán tisztességesen neveltek fel, nem abban a téveszmében éltem hogy a hatvan éves apámnak kéne fizeti az én költségeimet mikor melózok, míg ő beledöglik hogy mindent megteremtsen a megélhetéshez. A TE generációd van eltévedve, de durván, mikor azt hiszi harminc-negyven évig köteles más fizetni helyette hogy neki meglegyen a kényelme.
2020. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
79%
Aranyom, gyári melós vagyok- és három műszakban simám keresek annyit mint anyámék. Ha neked nyomorult valaki mert nem irodán vakarja a pi.csáját ötven éves korára, hát ásd el magad... Melós meg nem fog négyszázezreket kézhez kapni.
2020. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
25%

Elásom magam:) Nekem nyomorult az aki 50 évesen melós szinten van:)

Szerencsére az én szüleim nem sima melósok ötven évesen, hanem jutottak előre az életük során. Elég nagy szégyen ha valaki 50 évesen egy sima melósm

2020. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
25%

Te is miêrt huzod az igát 3 műszakban??? Nem vagy elég értelmes ahhoz, hogy ne kelljen 3 műszakban munkás melót végezned?

Erre hogy lehet valaki büszke, hogy munkás 3 műszakban? Semmi szükség nincs ilyen emberekre, gépek és robotok fognak minden fizikai munkát végezni egy pár évtizeden belül.


Miêrt nem képzed magad és jössz rá, hogy egy irodában sokkal nagyobb felelősség és stressz van rajtad, mint gyári munkásként aki leteszi a melót műszak végén és kész?

Én egész életemben a munkámmal foglalkozom, nincs vége 8-12 óra után.

2020. márc. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Kac-kac, szegény aktakukacok, akik ránk tolnak minden adminisztrációt amit csak lehet. És csak úgy mellékesen a hülye, lenézett melósok termelik ki az ingyenélők fizetését is.
2020. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!