Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez egy új irány, hogy az...

Ez egy új irány, hogy az édesszülők új párjaihoz, közös gyerekeihez, mostohatestvérekhez stb. nincs közünk?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom, hanem nagyon érdekel. Amikor én 20-30 évvel ezelőtt gyerek voltam, akkor egyszerűen a válások után az új párkapcsolatokban az új férfi/nő az mostoha anya/apa lett. Ha jöttek új tesók, akkor elfogadták őket, a közös kistesók meg testvérek voltak.


A családomban nekem 3 nagypapám volt, de egyiket se neveztem mostohanagypapámnak és egyik re se haragudtam. Mindre büszke voltam. Anyám a mostohaapját apjaként szerette (nem kisgyerekként kellett "megszoknia", hanem kamaszként).

Unokatestvéreméknél olyan mozaik a család, hogy szappanoperába illő, mégis mindenki mindenkit családtagként kezel és szeret, a mostoha és féltestvérek sose mondják a testvéreiket félnek/mostohának csak húgom/nővérem/bátyám/öcsém. A tisztelet, udvariasság mindig mindenkivel szemben elvárás volt, a szeretet meg jött.


Az elmúlt években azonban itt a gyakorin, de az ismerettségi körömben és tinédzserek között is azt hallom, hogy az apám nője nekem senki, neki nem kell szót fogadnom, nem kell köszönnöm, nem kell észre se venni, ha egy szórakozóhelyen vagyunk. Az anyám pasija nekem ne ugasson, ne adjon tanácsokat, mert az nekem senki. Az apám új feleségétől a kistesóm az nekem nem tesóm, rá se köpök, nehogy még vigyazzak is rá 16 évesen 2 percet. És sorolhatnám (alapvető tisztelet, udvariasság és elfogadás hiánya)

Úgy érzem nagyon rosszfelé tólodott ez el. De kérdés tényleg ennyire ez az új irány vagy ide csak a nagyon problémásak írnak ki kérdést?


2020. febr. 9. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is ide tényleg a problémás emberek írnak, akiknek nincs gondjuk, azok nem.

Másrészt régebben a szülök új partnerei tartósak voltak, nem úgy, mint ma sok esetben max egy évig vannak együtt, utána jön a következö.

Harmadszor ma a gyerekek is egymás heccelik, meg a tinik is túl "öntudatosak", nem lehet öket irányítani, még a saját szülönek sem, mert nekik "jogaik" vannak.

Negyedszer sok szülö sem fogadja el, ha a párja rámutat valamilyen hibájára a gyerekkel kapcsolatban, és a gyerek részben azt látja, hogy a szülö is kizárja a társát a családból.

2020. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon remélem, hogy "ide csak a problémások írnak ki kérdést". De miért is írna ki, ha nem lennének problémái.
2020. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem új irány. Régen is volt ilyen és ma, normális családban nincs ilyen. Ma alig nevelik a gyereket (az édeset sem), a pofon tiltott (pedig a jókor leadott nyakleves nagyon hatésos, többet ér, mint két napnyi hegyibeszéd), a családok zöme patológiás, TV-n nőnek fel, telót nyokodnak beszélgetés és olvasás helyett, és szinte semmit sem kommunikálnak egymással.
2020. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem kéne talán ennyire egyoldalúan csak a gyerekeket szidni.

Az sem volt divat, hogy a kedves új pár kijelenti, hogy az exférj/feleség gyereke az neki senki, rá se merjen nézni, és mi az már különben is, hogy egy házban kell léteznie vele stb stb.

Ha már régen minden jobb vót...mondjuk akkor nem tudom, hogy íródhattak azok a több száz éves mesék a gonosz mostohákról, szemét mostohatesókról :)

2020. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Hát, én apám feleségével voltam ugy anno, hogy közöm nincs hozza, ne szóljon bele semmibe, hagyjon engem békén. Miatta váltak el anno a szüleim, úgyhogy ez rendesen benne volt, de amúgy se volt valami szeretetre melto leny.

Anyám jopár evvel később tálalt párt magának, ot szerettem. Ő amúgy is rendes ember volt, nem esett nehezemre elfogadni.


Mindig két ember kell egy kapcsolathoz. Ha az egyik nem akarja, abból nem lesz semmi. Apám felesege szeritnem fejre is állhatott volna, akkor se vette volna be a gyomrom.

2020. febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez a szitu:

Apukám barátnője miatt váltak el. Pár évvel kesőbb jóba lettünk. Nem vagyunk barátnők. Elfogadtam apukám választasát. Felnőtt voltam és a tesóm is mikor volt a valás stb... apám azt akarta hogy a barátnője úgyszintén felnőtt gyerekeivel barátkozzunk, legyünk mostohatesók. Totál nem vagyunk egymásra kíváncsiak. Messze lakunk egymástól, más típusú emberek! Es persze nem vérrokonok. A barátnője sose szólt bele semmibe.

2020. febr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

4: "Ha már régen minden jobb vót...mondjuk akkor nem tudom, hogy íródhattak azok a több száz éves mesék a gonosz mostohákról, szemét mostohatesókról :)"


Teljesen egyetértek!

Csupán annyi a különbség, hogy akkoriban még megözvegyülés miatt került mostoha a házhoz, de pont a népmesék bizonyítják, hogy ez a konfliktus bizony évszázadokkal ezelőtt is létezett!

2020. febr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az az oka hogy régen megkövetelték a gyerekektől hogy tiszteljék a felnőtteket, ha szimpatikus volt ha nem, manapság meg minden rájuk van hagyva, sőt sokan erre is nevelik őket. Mégis mit vártok hogy tisztelje az olyan gyerek a mostohát aki még a saját szülőjének vagy a tanárjának is visszabeszél ha olyan kedve van?
2020. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Hát ha már sztorizgatunk, nálunk is érdekes volt. Én is megözvegyülés miatt "kerültem a házhoz". Nő vagyok, korban a férjemhez illő, én még független voltam, gyerekem sem volt. A lánya akkor volt 13 éves. Először kooperált volna velem, teljesen jó voltam neki kb. fél évig, voltak lányos összekacsintások, együtt főzések, stb. Aztán átment totál hülyébe. Nem részletezem, ez tartott egészen a harmincas évei elejéig. Szóban is, nyílt színen is ellenséges volt velem, mindig, mindenért (uszítás nem volt tudtommal, a meghalt anyjuk családja is kedvelt engem, én is őket, tetejébe messze is voltak).

Amikor férjhez ment és elköltözött, akkor sem hívott soha, hogy nézzem meg, hogy laknak, stb (apját igen). De most jön a legviccesebb: Gyereke született, és megkérdezte az apjától, mosolyogva, hogy "És a Nóra mit szól hozzá, hogy nagymama lett?" (Nóra én vagyok amúgy).

Tehát "nagymama" lettem? 20 év ellenséges, lópokróc viselkedése után, ÉN nagymama lettem, hát a kisfaxom. Most persze csodálkozik, hogy mások az anyukájukat hadrendbe tudják állítani unokázás-főzés-segítés terén, ő meg engem nem. (És megint a kisfaxom.)

Szóval jól írta valaki, kétoldalú a dolog.

2020. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es. Ez tetszik. Hasonlo úton fogok járni? (Költői kérdés) A helyedben biztos ugyanígy tennék. Bár sajnálom, hiszen nem ártottál neki.
2020. febr. 14. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!