Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rettentő cikinek találom a...

Rettentő cikinek találom a szerelemről való beszélgetés anyámmal! Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

17 vagyok, már eléggé hosszú a bajszom, köreszakállam is eléggé látványosan nő. Nagyon kellene már egy rendes borotva, eddig hajnyíróval vágtam, nullással, emrt az nem olyan mint a baba sgge, de nem is lesz hosszú. kb 2 milis..


De nem állhatok úgy anyám elé, hogy anya! vegyél nekem egy borotvát...


Valamiért nagyon ciki..


Apa nem él velünk, egyedül élek anyával.


Ő (anya) anyauci kicsi fiaként "tart" engem, mindenben pátyolgatott, mindent helyettem csinált, és kb 15 éves koromig nem beszélt nekem a szexről és a nőkről. Természetesen én már addigra "mindent" tudtam az internetnek és a titkos barátnőmnek hála. (akit láttam meztelenül 14 évesen)


Ez a másik. Valamiért cikinek tartom, hogy a szerelemről beszéljek anyámnak...

Nem tudom miért..

Bármi kedveset mondok neki, vagy egszerűen csak elmondok neki valamit akkor annyira örül, hogy közben sír, ugrál, és puszilgat ölelget. Lehet, hogy emiatt tartok ettől? Ez valamiért nekem ciki....


2020. febr. 9. 23:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
90%
Úgy látom, nem az a te legnagyobb problémád, hogy anyáddal a szerelemről v. a borotváról nem tudsz beszélni...
2020. febr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem ugyanaz a kérdező, akit az anyja hoz-visz autóval mindenhová??? (pár hete volt hasonló kérdés..)
2020. febr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
91%

# 17

Nekem is egyből az volt a sejtésem, hogy ez valami elképzelt, vagy online "barátnő" lehet...

2020. febr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Nem, 3-ban váltottam sulit. Vagyis anyám. 3. osztályban mindenkit hoztak-vittek a szülei. És akkor budáról leköltöztünk pestre. Ami megint egy más környék. És mivel már nagyobbacska voltam, egy év alatt már nagyjából el tudtam volna jutni a suliig, de akkor már nem is kellett járnom suliba. Aztán meg 9.ben újra
2020. febr. 10. 14:55
 25/34 anonim ***** válasza:

"Nem, 3-ban váltottam sulit. Vagyis anyám. 3. osztályban mindenkit hoztak-vittek a szülei. És akkor budáról leköltöztünk pestre. Ami megint egy más környék. És mivel már nagyobbacska voltam, egy év alatt már nagyjából el tudtam volna jutni a suliig, de akkor már nem is kellett járnom suliba. Aztán meg 9.ben újra"


Amikor fél nap után visszajövök, hátha beérett valami a válaszok alapján, és kb a semmire reagálsz, na akkor jövök rá, tényleg reménytelen vagy.

2020. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

utsó. De hát mi mást tehetnék? Ez a magántanuláslos dolog, meg az, hogy elköltöztünk 3-szor tökretette az életemet!!!


Te nem érzed át, nem tudod, hogy milyen ez.. Mert Neked simán megy. De nekem NEM!! Hogyan lehet felnőni abban, hogy MINDEN változik, nincs mihez hozzászokni. Csak új, új és új. És nincsen tapasztalat. Nincsen társaság (magántanulás miatt) És ezek ehhoz vezetnek, hogy a végén egy életképtelen senki leszek, aki "összezsarja" magát, ha egy lány csak annyit kérdez tőle, hogy merre van a tanári.


És ne tettesd, hogy te aztán tudod a tutit, miért nem kelek fel és emgyek el egyedü la suliba, mert semmit nem segít. Nem tehetek róla, képtelen vagyok elmenni. Egy klausztro fóbiiásnak sem mondhatod meg, hogy szállj be a liftbe csak azért, mert neked éppen megy..

2020. febr. 10. 15:58
 27/34 anonim ***** válasza:
Milyen indokkal lettél magántanuló???
2020. febr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Reggelente a szokásos szöveg ment, hogy De anyaa nem akarok iskolába menni (nincs az a gyerek aki nem csinálna ilyet)


Anyám úgy vetette fel a dolgot, hogy talált egy iskolát, ahova sosem kell bemenni. És nagyon jól fogom érezni úgy magam..


Én belementem, mert hát fogalmam se volt, hogy mi ez az egész, persze, hogy jó, hogy nem kell bemenni. Így hát maradtam 8. ig.

2020. febr. 10. 16:52
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha jól értem, te ugyanaz vagy aki kinyavalyogta ma már magát egy másik hasonló kérdésben, ahol kifejtetted, hogy semmilyen ügyet nem tudsz intézni.


Ott már válaszoltam neked, nem mintha lenne értelme, (már bocs, így a válaszaid alapján), de azért írok valamit.


Egyrészt, lehet hogy anyukád hibás, de amikor csak ezt hangoztatod azzal problémát gyártassz.

Kicsit az a benyomásom, lehet hogy komolyabb problémák is voltak otthon mint amit előadsz, ez esetben érthetőbb a helyzeted, ugyanakkor ahogy vernyogsz az is lejön, hogy baromira túlnagyítod.


Egyrészt egyáltalán nem voltál a helyemben, nem tudod nekem milyen volt, én is megküzdöttem szinte mindennel.

Másrészt egyáltalán nem te vagy az első tini, akinek szörnyen nagy problémái vannak.

Sőt megkockáztatom, el sem tudod képzelni mások min mennek keresztül, amit meg biztosra veszek, nem is érdekel.

Igazából persze nem is kell, hogy érdekeljen, de sokat tud segíteni ha az ember rájön, nem csak neki kell bizonyos dolgokon keresztülmennie.


Az igazság az, hogy az vagy amit elhiszel magadról, ebben még talán egyet is értünk.

Na már most, amíg azt a sztorit erősíted, hogy te egy áldozat vagy, aki mindenre képtelen, addig az is maradsz.


Elmondhatod ezeregyedszerre is, hogy mennyire kitoltak veled, hogy bebizonyítsd minden okod megvan arra hogy ne csinàlj semmit, de engem nem csapsz be csak magadat.


Mert most őszintén, bántalmaztak a suliban?, prostitúcióra kényszerített valaki?, szervkereskedők áldozata lettél? , megküzdöttél a rákkal?.


Gondolom nem, de még ha ez is lenne a helyzet, ami elmúlt azon már nem tudsz változtatni.

Fölöslegesen rugózol rajta.


Még ha ezek közül mindd meg is történt volna, akkor is van választásod, hogy a problémáddal foglalkozol, vagy a megoldásával, egyelőre utóbbit nem látom.


Mielőtt megkérdeznéd, nincs olyan fix megoldás ami máról holnapra eléri, hogy ezekkel a dolgokkal ne küzdj.


Egyet tehetsz, először is elhagyod a szenvedő áldozat szerepet, másodszor is kis lépésekben kimozdulsz a komfortzónádból és fokozatosan megcsinálsz olyan dolgokat amikben fejlődnöd kell.

Röviden ennyi, bővebben meg persze nem egyszerű, de ne rinyálj ès ne magyarázd mennyire rossz volt, mert azzal nem érsz el semmit.

SEMMIT.

2020. febr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen indokra (nem akar iskolába menni) semmiféle iskola és felügyelő szerv nem engedélyez magántanulóságot.


KIZÁRT!


De a te dolgod, hogy mit akarsz elhallgatni...


Utolsó: én is felvetettem már korábban, hogy ő az, aki pár napja másik kérdéssel panaszkodott itt a GYK-en...

2020. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!