Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszakövetelheti az ajándékot?

Visszakövetelheti az ajándékot?

Figyelt kérdés

Karácsonyra vett nekem és a barátomnak egy hűtőt anyám. Részletre vette, 70e volt. Pár hónapja vettünk házat, és ezzel akart segíteni. Nem akartam elfogadni, mert gondoltam hogy előbb vagy utóbb gond lesz belőle de nagyon erőltette.


Most vissza követeli, azt mondja nem fogja fizetni.

Kért tőlem - vagyis inkább követelt- 150e forintot, mert lesz valami műtétje. (ami nem kerül pénzbe, mert tb állja, tehát nem tudom mi kerül rajta ennyibe).

Nem tudok neki adni, nincs pénzünk. Rengetegbe került a ház felújítás, gázóra visszaköttetés, stb.


Ezért követeli vissza a hűtőt. Azt mondta feljelent minket lopásért, mert nálunk van.


Veszünk a héten másikat, már kinéztem egy használtat... De kíváncsiságból kérdezem visszakövetelhető-e jogilag az ajándék ilyen esetben? Feljelenthet érte?


2020. febr. 12. 21:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%

Orvos vagyok. A pénz nagy eséllyel hálapénzre kell. Ami egy orbitális baromság,ugyanis gyakorlatilag csak és kizárólag jópofizást lehet rajta venni, meg a műtéti sorban lehet vele előbbre kerülni. Egyébként ma már orvosként egyre inkább ciki elfogadni.

A probléma az szokott inkább lenni, hogy a nyugdíjasok presztízs kérdést csinálnak belőle és arra megy a péniszméregetés,hogy ki tudott többet adni.

2020. febr. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%

Én megszakítanám vele a kapcsolatot. Vesz nektek egy ajándékot és lopasert akar feljelenteni? A saját gyerekét?

Én elengedném az egészet. Mondjátok meg, hogy kirakjátok az ajtó elé és viheti. De többet ne jöjjön.

Egyébként nyilván halapenzt ad, arra kell a pénz. Sajnos az ilyenek miatt virágzik a rendszer. Nem fogják fel, hogy nem kötelező adni, főleg nem ekkora összegeket, úgy, hogy rohadtul nem telik rá.

Jól írja az előző, hogy egymás között versengnek ezzel, hogy ki adott többet. Volt szerencsém pár hónapja műtét előtt /után egy rakás időssel egy szobában feküdni.

Ha kajára sincs pénzük otthon, akkor is lejattoltak egy tetemes összeget.

2020. febr. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%

“Szokásos mértékű” ajándék akkor sem követelhető vissza, ha azt állítja, hogy feltétellel adta. 150 ezer forint alatti ajándék mindenképpen szokásos mértékű, ilyet ajándékozhatnak egymásnak pl. üzleti partnerek is illetékmentesen.


Ha lopásért feljelentéssel fenyeget, akkor arra mondd, hogy az bizony hamis vád lenne

Btk.

Hamis vád

268. § (1) Aki

a) mást hatóság előtt bűncselekmény elkövetésével hamisan vádol,

b) más ellen bűncselekményre vonatkozó koholt bizonyítékot hoz a hatóság tudomására,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a hamis vád alapján az érintett ellen büntetőeljárás indul.


[link]

[link]

2020. febr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem tudta önerőből kifizetni nem kellett volna felajánlania.


Az meg kifejezetten gáz,hogy kamatostul kérné vissza.


A hálapénzről meg annyit,hogy mindenki annyit adjon az orvosnak,amiért nem kell más dologra hitelt felvennie.

Szörnyű,de a magyarok alakították ki ezt a hálapénz rendszert.

Én olyat is hallottam már,hogy a betegek a folyosón arról beszélgetnek,hogy "mennyit kell adni" az orvosnak.

Gondolom anyád is,ilyen szeretne felvágni a hálapénzzel,de még egy hűtőt sem tud megvenni,csak részletre.

2020. febr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
96%

Én jogvégzett vagyok. A hivatkozott joganyagot helyesen idézték, NEM követelheti vissza a hűtő árát anyukát, és ha lopással vádol, csak rajta. Ő fizet erre rá. Teljesen mindegy, hogy mire kell neki a pénz, amit csinál az embertelen.


Azonnal szakíts meg vele minden kapcsolatot!

2020. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%
Én visszaadnám azzal a mondattal, hogy tartsa meg, legalább lesz miben eltemetni, majd a akkor és ott találkozunk.
2020. febr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 acelsziv ***** válasza:
35%
Ez így elég gatya....
2020. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
47%
Ne rakd ki a ház elé a hűtőt, mert felnyomnak jogtalan közterület-használatért.
2020. febr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%
10.! Inkább ne aggódj, szerencsére nem minden szülő ilyen. Ha jól értem, karácsonyra kaptátok részletre, ami még mindig tart. Mármint a részletfizetés. Két havit adj oda neki, vagy amennyit eddig befizetett és mondd meg neki, hogy a többi törlesztőt átvállaljátok. Ha ez se jó neki, akkor add neki vissza a hűtőt, ha ettől boldog lesz. Azt, hogy 150 ezret kér, azt meg nem is értem. Amúgy milyen feljelentés? Milyen lopás? Miről beszél? 70 ezres hűtőnél pereskedni akar? Kedves édesanyád van, nem mondom. Ezzel a részletfizetéssel meg csak egy ötletet adtam, hátha.. Jajjnemár, hogy tényleg léteznek ilyen emberek, ráadásul a saját anyád. Ilyenről még nem is hallottam.
2020. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy alkudozz vele a részleteken vagy bármin, mert azzal belemész az utcájába, attól fogva újra és újra ilyen helyzeteket fog teremteni!!
2020. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!