Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszakövetelheti az ajándékot?

Visszakövetelheti az ajándékot?

Figyelt kérdés

Karácsonyra vett nekem és a barátomnak egy hűtőt anyám. Részletre vette, 70e volt. Pár hónapja vettünk házat, és ezzel akart segíteni. Nem akartam elfogadni, mert gondoltam hogy előbb vagy utóbb gond lesz belőle de nagyon erőltette.


Most vissza követeli, azt mondja nem fogja fizetni.

Kért tőlem - vagyis inkább követelt- 150e forintot, mert lesz valami műtétje. (ami nem kerül pénzbe, mert tb állja, tehát nem tudom mi kerül rajta ennyibe).

Nem tudok neki adni, nincs pénzünk. Rengetegbe került a ház felújítás, gázóra visszaköttetés, stb.


Ezért követeli vissza a hűtőt. Azt mondta feljelent minket lopásért, mert nálunk van.


Veszünk a héten másikat, már kinéztem egy használtat... De kíváncsiságból kérdezem visszakövetelhető-e jogilag az ajándék ilyen esetben? Feljelenthet érte?


2020. febr. 12. 21:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
77%
Lopásért csak akkor jelenthet fel, ha tudja, hogy a hűtő lopott holmi volt. Tehát bűncselekményből származó áruval ajándékozott meg.
2020. febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
67%
Utóbbi esetben kamu a részletfizetés is, amit mondott. Azért akar 150-et, mert rájött, hogy annyiért is megvették volna a lopott hűtőt tőle.
2020. febr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
82%
Ne add vissza, az ő fizetéséből fogják vonni a részleteket, ha nem fizeti, nem a tiédből.
2020. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
51%
Csakhogy ha tényleg lopott áru - amire a kérdező anyja szó szerint utalt azzal, hogy lopásért feljelenti a lányát -, akkor az az orgazda, akinél ott van az áru...
2020. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám neki hogy pl Hétfő este hatra legyen ott érte, és egyúttal akkor lát minket utoljára. Ha nem lesz ott kidobod a hűtőt az utcára
2020. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!