Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg apámnak,...

Hogy mondjam meg apámnak, hogy nem akarok vele soha többet találkozni?

Figyelt kérdés

22 vagyok, szüleim egy éve válnak. Nem untatnálak titeket a részletekkel, lényeg, hogy 10+éven keresztül volt egy kiadó lakásunk, és a lakbért minden hónapban elköltötte minden szarra. Ez csak most tudatosult bennem. Sosem mentünk nyaralni, mindig fizetésről fizetésre éltünk, anyánk adott csak pénzt, hiába keresett apám többet, sose segített be nekünk gyerekeknek.

Tavaly ilyenkor megcsalta anyámat, ősszel végre elköltözött.


Lényeg, hogy végtelenül dühös vagyok rá, csak ő meg hetente/kéthetente találkozni akar velünk gyerekekkel. Meg akarom valahogy neki ezt mondani, de anélkül, hogy veszekedés lenne. Mit ajanlotok?


2020. febr. 28. 08:37
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Azt hozzáeszem, hogy eddig jóba voltam vele, ezért nagy dilemma hogy hogy mondjam meg neki
2020. febr. 28. 08:40
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

A helyedben nem kapkodnám el a dolgot!

Nem tudhatod, mi áll az egész mögött, ezért nem ítélkezhetsz.

2020. febr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%

Ez jo duma, hohy elköltötte minden xarra. Anyádat nem zavarta? Amúgy nem nektek volt kiadó lakásotok, hanem neki, vagy max neki és anyádnak. Neked nem. Magyaran az abból befoylo pénzhez neki és esetleg anyádnak volt köze, neked nem.

Amúgy meg nagyfiu/nagylány vagy, oda állhatsz ám elé, hogy apu nem akarlak többet látni. Csak találj ki valami épeszű indokot, ugyanis amit leírtál, harmatgyenge

2020. febr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek a kettessel. "Végtelen dühösséged" magadba szorulna, és -ahogy ez ilyen esetben lenni szokott - különféle betegségeket okozna. Hasznosabb lenne megbeszélni vele a dolgokat, azt is elmondani, hogy haragszol rá, amiért elpazarolta a pénzt.
2020. febr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
29%
Azt hittem, valami komoly. Kapásból 6 embert tudok csak a saját környezetemből, akik milliókat pazaroltak el valaki rovására (vagy a magukéra). Ha ilyen alapon válogatsz, az emberek negyedét el kell távolítanod magadtól.
2020. febr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
Mégis mibe kellett volna besegítenie neked? Ha most vagy 22 és egy éve válnak, kb érettségi körül vagy valahol. Miben nem “segített” téged? Külön éltél, eltartottad magad, nem adott pénzt tanszerre/buszbérletre, nem volt mit enned? Nem is értelek, te tőlük függsz még, nem kell neked segítenie senkinek, eltartaniuk kell, ami gondolom teljesült. Az meg, hogy ő “csak”(????) anyukádnak adott pénzt, szintén érthetetlen. Kinek kellett volna pénzt adnia?:D 15 évesen én is biztos duzzogtam, hogy nem dobnak meg a szüleim minden szirszarra pénzzel, de azért 22 évesen lehetnél annyira érett, hogy felfogd, a szüleid pénze csakis rájuk tartozik. Az, hogy megcsalta anyádat, nyilván gerinctelen húzás, bár nekem az is elgondolkodtató, hogy ez miatt nem haragszol rá, de az miatt, hogy nem adott pénzt meg nem vitt nyaralni, megszakítanád a kapcsolatot vele.. érdekes. Szerintem nagyon nagyon gyerekes vagy, olyan stílusban írsz, ugyan olyan butuska gondolatokkal, mint a 13 éves húgom. Nem is igazan értem, mégis mi a bajod, miben szenvedtél te hiányt, ami miatt te most becirkuszolsz.
2020. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%

22 évesen nem kötelezhet senki téged láthatásra, mert nagykorú vagy. Megmondod neki, hogy haragszol rá és nem akarod látni.


Az apa elleni erős (jogos) harag miatt nagyon ajánlom neked, hogy az egyetemi tanulmányaidra és a későbbi párkapcsolatokra való tekintettel most menj el egy korosztályodat kezelő szakemberhez, és inkább pszichiáterhez, mint pszichológushoz.


Én a levelet ajánlom, ha telefonra már azonnal ugrik és veszekszik. Közösségin oldalt semmiképpen, onnanb titsd le!


Írj neki levelet, amiben megírod neki a sérelmeidet, a fájdalmaidat és közlöd, hogy egyelőre nem akarod látni. Okosan fogalmazz, ne véglegesen; azt ajánlom, hogy a hagyományos levélformát válaszd: toll, papír, posta, bélyeg. És írd bele a levélbe, hogy ne fáradjon, a választ el sem olvasod. (Ez azért kell, hogy ne tudjon belevonni végeláthatatlan veszekedésekbe, magyarázkodásokba, vádaskodásokba. Fölösleges és csak neked okoz nagy fájdalmat.)


Ps: Én már írtam ilyen levelet. Nem untatlak a részletekkel; nehéz döntés volt és muszáj.


Sok erőt és kitartást!

2020. febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
30%

Látszik hogy senki nem olvassa végig normálisan a szöveget....

Írta hogy 10+ évet volt egy kiadó lakásuk.

10-12 évesen nyilván nem tudja magát ellátni az ember.... És az hogy az apuka nem ad pénzt meg mindent elkölt az kicsit durva. Kérdezem a többiektől hogy mi van ha az anyukája félt szóvátenni?

Én őszintén megmondom szerintem meg kéne szakítanod apukáddal a kapcsolatot mert valószínűleg lelkileg megterhel.


A többieknek főleg a #2 válaszolónak ajánlom hogy újra olvassa el a kérdés alatti szöveget. Tisztelet a kivételnek.

2020. febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
78%
#3***
2020. febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
8-as, én végigolvastam és még mindig nem értem :) a 22 éves gyerekben MOST TUDATOSULT, hogy anno X éve az apja nem adott neki pénzt csak az anyjának (???) és mér nyaralni sem voltak soha. Azért ez a műbalhé messze van a nyomortól meg a borzasztó gyerekkortól, amire te próbálsz célozgatni.
2020. febr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!