Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem bízig bennem még...

Miért nem bízig bennem még mindig az anyám?

Figyelt kérdés

16 vagyok, alssan 17, de anyám még mindig nem bízik bennem.. Igazolványokból is csak másolatot ad, pénztárcából nyakbaakasztósat vett.. Telefonnak 3 hónapja kaptam egy nokiát, érintőképernyőset a nővéremtől, mert ő már lehhasználta.. Eddig anyám egy gombos telefont vett nekem, mert szerinte nem tudok rá vigyázni...


Ez az egész onnan indult, hogy óvodában nagycsoportban elhagytam a sapkámat.. Azóta egy óvodáshoz viszonyít..


Amikor rákérdezek, hogy most direkt néz hülyének, vagy csak ki akar velem tolni, akkor azt mondja, hogy nem kockáztathatjuk meg, hogy elvesszem a személyid, úgyis feledékeny vagy, nem tudsz odafigyelni... RÖHEJ!!!


Sosem hagyok el semmit, pláne nem az irataimat...


2020. febr. 28. 13:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
40%

szerintem is hagytál el,felejtetėl mår el több dolgot ,is

mert nem hiszem hogy ok nélkül csinålja anyukåd.


fiam is olyan hogy bérletėt nyakåba kell akasztani kulcsal együtt mert különben elhagynå ki råntanå zsebbėböl,tornazsåkját is elhagyta,ės nem került elő,tortartoját is elhagyta mår mindenestől,tollakat 1 hėt alatt tüntetet el,szemüvegek tüntek el ės 17 ėves ő is .

2020. febr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Az azért akkor sincs rendben, hogy egy lassan felnőtt ember nem tarthatja magánál a személyes iratait. Egy gyereket még nem nagyon fognak igazoltatni a rendőrök, de az idő előrehaladtával erre egyre nagyobb az esély. A kalauzról, BKV ellenőrről nem is beszélve, ha nem néz ki középiskolásnak, rögtön kérik a diákot. Mit fog ilyenkor felmutatni a kérdező? Pár papírfecnit? Hát kínos lesz, ha emiatt röppen a 16 ezer Ft bünti pl. Vagy ha jogsija lesz, anyu azt sem adja majd oda?

Amúgy meg kössetek alkut: ha bármit elhagysz, te magad gondoskodsz a pótlásáról (nyilván ha kell hozzá a szülő, mert kiskorú vagy, akkor nem), és te fizeted ki a teljes összeget, amivel járt a kaland. Persze ezt tartsd is be, ha szükség lenne rá netán.

2020. febr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

nagyon örülök, hogy TI tudjátok, hogy ÉN mit veszítettem el, tök jó, hogy megmondjátok, hogy szerintetek mi a valóság..


Ezt hiába csináljátok, nem segítetek.. NEM HAGYTAM EL SEMMIT! Vagy ha meg mégis, anyám nem tud róla, mert, hogy én nem mondtam neki az hétszentség!


mondom, rajzmappát, tankönyveket, füzeteket hagytam már teremben, de MIDNEGYIKÉRT visszamentem!

2020. febr. 28. 22:55
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Nincs ezzel mit tenni. Én is szülő vagyok jó pár gyerekkel, a 14 évesemnek is simán odaadom a diákigazolványát, ha kéri. A 18 és 20 éves régóta magánál tartja.

Tavaly a 18 (akkor 17) évesem elhagyta az egész tárcáját, minden iratával. Az esetet lehetőségnek tekintettem arra, hogy megismerje a hivatali ügyintézés mikéntjét. A kormány már egy csomó díjat eltörölt, gyakorlatilag SEMMIBE nem került az iratok pótlása.

Azt gondolom, a gyerek sose fog felelősséget tanulni, ha nincs rábízva semmi.

Ha anyukád nem ért a szóból, nehogy a magad hibájának tudd be. Ő sem tökéletes, ne is várd ezt tőle. Azonban korrigáld magadban az ő nem megfelelő hozzáállását, vagyis ne gondold azt, hogy veled tényleg baj van. Ne próbáld meg őt sem felettébb erőnek erejével megváltoztatni.

2020. febr. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!