Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feleségem 1 fiúgyermeket...

Feleségem 1 fiúgyermeket hozott magával az előző házasságából. Mit tehetek, illetve mit tennétek a helyemben ebben a szituban?

Figyelt kérdés

Több, mint 10 éve vagyunk együtt feleségemmel, a fiú is végig velünk volt, együtt neveltük. A nevelése sajnos nem nagyon sikerült, részben az anyai nagyszülők nyomására, de természetesen feleségem és én is elkövettünk hibákat. Most ott tartunk, hogy a srác 17 éves és teljesen öntörvényű. Bár a szabályok betartásával mindig is gond volt, az iskolában is. Iskolába úgy ahogy bejár, de előfordul, hogy olyan tünetekre hivatkozva kiíratja magát, ami nem teljesen fedi a valóságot, illetve ha alkalma nyílik, hogy ne menjen be, azt kihasználja. Itthon abszolút nem veszi ki a részét sem a házi, sem a ház körüli munkákból, nem tanul. Hazajön, kaja, tv, telefon, alvás. Semmi kötelességérzet, szinte mindig azt csinál, amit akar, oda megy, ahova akar, akkor jön, amikor akar. Viselkedése velünk szemben tiszteletlen és pökhendi. Igényei, elvárásai az egekben, de tenni érte nem nagyon hajlandó. Rengeteg a konfliktus emiatt az egész családban. Vannak még ezen kívül is dolgai, amivel feszkót okoz, de ezt nem szeretném itt részletezni. Feleségem sajnos kicsit későn ébredt rá, hogy gond van, próbálja terelgetni, elég kevés sikerrel. Én már nem szeretném megváltoztatni, megnevelni, a konfliktust szeretném minimalizálni és a közös kislányunk nevelésére koncentrálni. Gondoltam rá, hogy ha elvégzi a középiskolát és betölti a 18-at, adok neki fél év türelmi időt, hogy elköltözzön és önálló életet kezdjen. Annyi bírálatot kaptunk tőle, hogy mi mindent rosszul csinálunk és ő mennyivel jobban fogja, szeretném, ha mihamarabb megtapasztalná, hogy mennyire nem egyszerű megdolgozni azokért a dolgokért, amiket ő elvár tőlünk. És az sem egy utolsó dolog, hogy a mi kéréseinket, érdekeinket sosem, esetleg nagyon ritkán vette figyelembe, onnantól én is a saját és gyermekem érdekeit szeretném előtérbe helyezni.

Tehát ti mit tennétek a helyemben? Illetve megtehetem, hogy érettségi után, ha elmúlt 18 éves elküldjem akár albérletbe? Jelenleg úgy néz ki, tovább szeretne tanulni a felsőoktatásban, de ugye az még kérdés, felveszik-e.


2020. márc. 2. 10:29
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
18-as, köszönöm a véleményed. Esetleg tudsz adni tanácsot is, van jobb ötleted, vagy csak minősíteni tudsz? Az, hogy támogassam, amíg ő nem akar elköltözni otthonról, az nem opció. Beszéljünk vele? Mondjuk el, mi zavar és mit szeretnék? Megtörtént, nem érdekli. Nem érdekli, mert szerinte az hülyeség, így tovább nem foglalkozik a témával. Tehát ötlet? Köszönöm.
2020. márc. 2. 13:36
 22/37 A kérdező kommentje:
20-as, írhatok privátba?
2020. márc. 2. 13:42
 23/37 anonim ***** válasza:
66%
Vagy szépen elkell menni egy pszichológushoz, nem csak neki! mindhármatoknak!, vagy segítséget kell kérni a helyi családsegítőnél, tekintve hogy még kiskorú. A legalapvetőbb probléma, hogy nagyon erős kommunikációs gondjaitok vannak, amit amég nem törtök át nem lesz megoldás, csak a gyűlölködés.
2020. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
58%

A 20-nak nagyon igaza van. Nem most kell megnevelni, hanem eddig kellett volna. Sosem tudhatod a fene nagy neveléseddel a lányod milyen lesz. Azon túl, hogy ő is lóghat majd, még teherbe is eshet. Gondolom őt bezzeg nem raknàd ki a házból.

Ennek a gyereknek te minden vagy, csak apja helyett apja nem. Keresed itt a lehetőségeket, meg a visszaigazolást, hogy milyen tökös csávó is vagy, ha kiteszed a gyereket.


Amit tennék, hogy nagyon komolyan elbeszélgetnèk vele. Jöhet a net megvonàs, és minden dolgot amit kér (drága holmi, telefon bármi) kötnèm valamihez. Jó jegyhez, ház körüli munkàhoz pl.

Azt írod, tovább akar tanulni. Azon túl, hogy kamasz és lázad, úgy tűnik, mégsem csak a világba akar élni.


Bár sanda gyanúm, hogy te ezzel már nem is akarsz foglalkozni, te ebből a gyerekből már nem akarsz embert faragni, mert csak a nyűg van vele, nem igaz? Ha normálisabb lettél volna vele kicsi korától kezdve, talán most nem ez lenne. Remélem tudod ezt te is legbelül.

2020. márc. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

24, nyilván jól tudod, hisz ott éltél a közelünkben, ugye? Tudod, hogy az élete során mit kapott tőlem (nem anyagiakra gondolok), hogyan viselkedtem vele és mennyi beleszólásom és befolyásom volt abba, hogy milyen ember váljon belőle.


A komoly elbeszélgetés megvolt, mint már írtam. Nem egyszer, sokszor, anyjával együtt. Elmondtuk, mi a gond, mit szeretnénk, mit kérünk. Nem érti, mi azzal a gondunk azzal, amit csinál vagy nem csinál. Téma részéről lezárva.

Net elvonás volt már, nem müködik, de már ezt is írtam. Volt úgy, hogy ha ezt meg ezt megcsinálja, visszakapja. Nem csinálja meg, inkább nem kell neki a net. Persze szerinte ez diktatúra. És hidd el, ez nem szimpla kamaszkori lázadás.

2020. márc. 2. 14:09
 26/37 anonim ***** válasza:
75%

Akik annyira védik a srácot: van egy barátnőm, állami gondozásban nőtt föl, nehéz gyerekkora volt. Ő mondta, hogy sokáig sajnálta magát, hogy nem volt családja, erre fogott sok mindent. Aztán egyszer csak elege lett ebből és azt mondta, hogy igen, ez igaz, de most már felnőtt, itt az ideje túllépni ezen és élni a saját életet. Tudom, hogy itt ez a srác csak 17 éves, de úgy tűnik, messze nem annyira gáz az élete, mint egy állami gondozottnak, bár természetesen nem lehet könnyű neki sem pluszban meg kamaszodik is. Szerintem igenis kell az ultimátum, persze nem felnőtt, de nem kisbaba már. Nyilván, ha összekapja magát és egy ponttal lecsúszik az orvosiról, akkor én se hajtanám el melózni, hanem támogatnám, hogy újra érettsegizzen stb.

De itt most arról van szó, hogy éreznie kell a (lehetséges) következményeket. Ha valóban tervezi a továbbtanulást, akkor azért 17 évesen illene elkezdeni a tanulást komolyan venni, és amúgy is elvárható, még egy kamasztól is, hogy normálisan beszéljen a szüleivel.

2020. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
54%

"Az nem ugyanaz, hogy a tied vagy a te neveden van. "


Szerintem meg pont ugyanazt jelenti. Kié lenne a lakás, ha a kérdező nevén van?????

2020. márc. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
41%
Betölti a 18-at, úgy vágnám ki, mint a macskát egészségügyi sétára (főleg a sajátomból). Ha az anyjának nem tetszik, ő is mehet. Nem erre szerződtél, hogy egy ilyen xarházit pátyolgassál élethosszig.
2020. márc. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
56%
#27, egy dolog, hogy mi van az ingatlan-nyilvántartásban (“nevén van”), és más dolog, hogy mi a tényleges tulajdoni helyzet. De amúgy ez nem annyira lényeges itt, úgyis meg kell egyeznie a feleségével a kérdezőnek.
2020. márc. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
32%

Kikapcsolódni jöttem fel,nem sikerult.

Költöznék tőled. A fiammal és a lányommal együtt.

Amit még nem írtak le mások:

Örökre megromolhat a fiú viszonya az anyjával

Az elete is tönkremehet, simán lehet drogos a híd alatt. Láttam ilyet, nem én vagyok. Én a lazado vagyok, nő és kb veled egyidős. Soha nem tudtam belül feldolgozni, hogy az apam elhagyott minket esatobbi

A gyiken divat ez a frokverés, ha valakinek lelki baja van,az a gyiken hulladék

Te azért intelligensnek tűnsz de en itt nemcsak rád gondolok. És ezeknek a válaszolóknak van lelki baja. Pár éve finn turisták nyilatkozták a tv-ben, hogy Magyarország olyan, mint a középkori Finnország. Hát ez alapján meg totál. Taigetosz is volt, ha rémlik, ma már ilyen nincs.

Pszichiáterhez ne vigyétek, semmi baja, csak tönkreteszik

Pszichológushoz mehettek mind.

Sőt, hogy segítsek is, probaljatok meg egy Hellinger- féle családállítást. Lehet hogy a tekintéllyel van baj, veled szemben

Mondtam hogy egy életre kihat

Lehet, hogy csak nem tudja elfogadni, hogy te vagy a főnök, mint családfő, mint apa, de lehet, hogy nem tudatos nála, olyan régi történet. Nekem is van ilyen jellegü a saját apammal. Próbáljátok meg a családállítást, de nem kell fenyegetni, Csak a béke érdekében, vagy az anyja kedvéért.

2020. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!