Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feleségem 1 fiúgyermeket...

Feleségem 1 fiúgyermeket hozott magával az előző házasságából. Mit tehetek, illetve mit tennétek a helyemben ebben a szituban?

Figyelt kérdés

Több, mint 10 éve vagyunk együtt feleségemmel, a fiú is végig velünk volt, együtt neveltük. A nevelése sajnos nem nagyon sikerült, részben az anyai nagyszülők nyomására, de természetesen feleségem és én is elkövettünk hibákat. Most ott tartunk, hogy a srác 17 éves és teljesen öntörvényű. Bár a szabályok betartásával mindig is gond volt, az iskolában is. Iskolába úgy ahogy bejár, de előfordul, hogy olyan tünetekre hivatkozva kiíratja magát, ami nem teljesen fedi a valóságot, illetve ha alkalma nyílik, hogy ne menjen be, azt kihasználja. Itthon abszolút nem veszi ki a részét sem a házi, sem a ház körüli munkákból, nem tanul. Hazajön, kaja, tv, telefon, alvás. Semmi kötelességérzet, szinte mindig azt csinál, amit akar, oda megy, ahova akar, akkor jön, amikor akar. Viselkedése velünk szemben tiszteletlen és pökhendi. Igényei, elvárásai az egekben, de tenni érte nem nagyon hajlandó. Rengeteg a konfliktus emiatt az egész családban. Vannak még ezen kívül is dolgai, amivel feszkót okoz, de ezt nem szeretném itt részletezni. Feleségem sajnos kicsit későn ébredt rá, hogy gond van, próbálja terelgetni, elég kevés sikerrel. Én már nem szeretném megváltoztatni, megnevelni, a konfliktust szeretném minimalizálni és a közös kislányunk nevelésére koncentrálni. Gondoltam rá, hogy ha elvégzi a középiskolát és betölti a 18-at, adok neki fél év türelmi időt, hogy elköltözzön és önálló életet kezdjen. Annyi bírálatot kaptunk tőle, hogy mi mindent rosszul csinálunk és ő mennyivel jobban fogja, szeretném, ha mihamarabb megtapasztalná, hogy mennyire nem egyszerű megdolgozni azokért a dolgokért, amiket ő elvár tőlünk. És az sem egy utolsó dolog, hogy a mi kéréseinket, érdekeinket sosem, esetleg nagyon ritkán vette figyelembe, onnantól én is a saját és gyermekem érdekeit szeretném előtérbe helyezni.

Tehát ti mit tennétek a helyemben? Illetve megtehetem, hogy érettségi után, ha elmúlt 18 éves elküldjem akár albérletbe? Jelenleg úgy néz ki, tovább szeretne tanulni a felsőoktatásban, de ugye az még kérdés, felveszik-e.


2020. márc. 2. 10:29
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező!

Itt a gyíkon, pont olyan neveletlen öntörvényű korcsok szólnak hozzá, akiket egy jó időben elhelyezett orrba vágás -esetleg- helyre billentette volna a fejükben az összeakadt fogaskerekeket.

Itt mindegyik azt hiszi, hogy a felnőtt férfiak arra vannak kitalálva, hogy őket pénzeljék és kiszolgálják.

Sajnos a liberális nevelés kitermelt egy olyan generációt, ami inkább egy degeneráció!


Megoldás:

A hülyegyereket kivágni a házadból.

Ha az anyja pampog, akkor ő is mehet.


Saját házzal könnyedén találsz normális nőt is, aki nem hoz egy idegen koloncot is magával.

2020. márc. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
34%

Saját házzal könnyedén találsz normális nőt is, aki nem hoz egy idegen koloncot is magával.


Aki a ház miatt jön és marad, eleve nem lehet normális

2020. márc. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
29%
Saját házzal könnyen találsz normális nőt? Úgy látom magatokból indultok ki. Rég rossz már az a kapcsolat ami egy házra épül. Ennyi primitív idiótát egy helyen ritkán látni. Fikázzátok a gyerekeket, hogy milyenek lettek a liberális neveléstől, ti neveltétek őket! Egyébként pedig,nem tudom hogy a mai 40-50-60 évesek mennyivel különbek. A legtöbb férfinak az élete a pia, meg a cigi, munka után a kocsmába ülni,a nők meg hagy ne mondjam, .... össze vissza család mellett is. Az ő nevelésüknek aztán csodás eredménye lett. A társadalmunk haldoklik, és sorra szüli az ilyen idiótákat mint ti, akinek az a megoldás, hogy hajintsuk ki a gyereket az utcára, remélem öregkorotokban ugyanígy fognak titeket kidobni az út szélére! Rossz indulatúak vagytok, önzőek, és rohadtul énközpontúak, nem véletlenül mondják hogy a legveszélyesebb embertípus akinél az ostobaság rosszindulattal társul. És itt fejeztem be, mert aki nem akar a saját korlátolt nézetein túl jutni az nem is fog. Szép napot!
2020. márc. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
38%

Ha a nagyszülők nem veletek éltek, hagyd ki őket, semmi közük a neveléshez.

A fiúnak semmi baja, tipikus kamasz.

Lehet a lányod sem lesz különb.

A fiam is hasonló volt. Csak ő ott is hagyta érettségi után a sulit.

Tudod 14 és 18 éves kora közt azt hittem megbolondulok.

Azóta teljesen megváltozott, folyamatosan dolgozik, tervezi a sulit munka mellett.

Ne írd le a fiút. Én csak az anyagiakat korlátoznám. Ha olyan igényei vannak oldja meg. Diákmunka.

Amúgy arról nem írtál, milyen különbségek vannak a két gyerek nevelése közt.

Mert ha a kishercegno minden nyikkanására ugrotok, ő meg folyton csak szidast kap, ne csodálkozz a viselkedésén.


A párod helyében nálam a terved egyértelműen válóok. Az, hogy vállaltad őt gyerekkel együtt az nem csak addig szól amíg nincs gond a gyermekkel. Jóban rosszban.


Mégegyszer: a gyerek csak egy lázadó kamasz. Nincs szüksége pszichológusra, csak egy normális elfogadó szerető családra.

2020. márc. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
27%
Ebből valószínű válás lesz és hoppon maradsz...
2020. márc. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Na milett?
2020. szept. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Pénzcsapot elzárni, wifi jelszót megváltoztat. Annyi kaja ami alap evéshez elég semmi luxus és nyista több
2023. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!