Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szokassam rá a szüleime...

Hogyan szokassam rá a szüleimet (főleg az anyámat) arra hogy adjanak nekem szabad teret?

Figyelt kérdés

(kilencedikes vagyok)túlságosan féltenek nem adnak semmi szabad teret volt olyan az utóbbi pár hétben hogy anyám megnézte az mesenger beszélgetéseimet is,a hobbiim nélkül nem tudnák élni és ezt ő is jól tudja (horgászat bakácsolás)nem enged el egyedül horgászni amit pedig nagyon szeretnék.Vannak dolgok amire szépen megkértem rengetgszer és volt olyan is sokszor amikor már hangosan indulatosan kértem rá,PL:ne gyere be ha fürdök,ne aludj melletem,ne nézd hogy mit csinálok a gépemen,hagyd kicsit hogy azt csináljam amit akarok stb.1 barátom van ő erről tud mondtam neki sokszor sajnos nem tudott segíteni. (azt is szokta mondani hogy nem tud rólam semmit de nem érti meg hogy valójában nincs olyan dolog amiről nem tudna, mindent tud rólam).

Sajnos nem vagyok túl magas és sovány is vagyok (165cm 45kg)nem facebookozok,nagyon szeretek a szabadban lenni (falusi vagyok nem kéne nagyon féltenie,megtudom magam védeni).Imádom a késeket bicskákat készítek is jelenleg egy vadászkést,midig hordok magamnál anélkül nem is érzem magam jól(ez nálam olyan mint másnál az okostelefon).mi tanácsoltok?És mért van ez?Ha gond merülne fel a kérdésemmel kapcsolatba irjátok le mi az(ha nem értitek vagy valami).Válaszokat előre is köszönöm!


2020. márc. 2. 15:13
1 2
 11/18 Laylah ***** válasza:
52%

Ahogy már említették, valószínűleg egyke vagy, anyudnak pedig fontos. Talán nincs minden rendben a házasságukban, apud nem foglalkozik vele eleget, így hozzád fordul azért a szeretetért, amit apudtól kéne, hogy megkapjon. Másik, hogy nagyon szeret és félt téged, de előbb-utóbb be kell látnia, hogy hagynia kellene téged is élni. Függ rajtad, tőled. Talán unalomból is csinálja, nem tudhatjuk. Nem miattad van.

Ugyanakkor kilencedikes vagy, 14-15 éves. Bizonyos fokú önállóság kijár, de azért egyedül én sem engednélek el horgászni, max. akkor, ha valaki megy veled, akár a haverod. Sosem tudhatod, hogy mikor történik veled valami, jobb, ha van ott más is. Hangsúlyozom, nem kell, hogy az a másik ember az egyik szülőd vagy rokonod legyen, csak mégse legyél egyedül. Azt kell megértetned vele, hogy javában benne vagy a kamaszkorban. Emlékeztesd rá, hogy ő(k) is volt(ak) kamaszok, tudhatnák, hogy ilyenkor kezd az ember a saját szülei előtt is szégyellős lenni, és egyre több privát szférát igényelni. Mondd el, hogy szeretnéd elkezdeni egyedül megpróbálni rendezni a saját dolgaidat, kialakítani a magánéletedet, kapcsolataidat, de ez nem megy úgy, hogy folyamatosan meg akarják mondani, mit csinálj, mert így sosem leszel önálló, életképes felnőtt. Azt is meg kell értetned vele, hogy ezzel nem veszít el téged, továbbra is ugyanúgy beavatod a dolgaidba, mint eddig (fontos, hogy tényleg ne zárd ki, mert hajlamos lehet újra tejes gőzzel korlátozni, mert félt és nem tud rólad semmit).

Más egyelőre nem jut eszembe, a barátnő-dolog meg majd alakul, ha itt lesz az ideje és találsz számodra megfelelőt.

2020. márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
nincs testvérem
2020. márc. 2. 17:32
 13/18 A kérdező kommentje:
laptopon mesengerezek csak.a laptopomon meg jelszó van!
2020. márc. 2. 17:34
 14/18 A kérdező kommentje:
nem használok face-t ilyesmiket megjegyezném hogy ahova elmennék horgászni ott azon a tavon a vizmélység kb:110cm
2020. márc. 2. 17:38
 15/18 A kérdező kommentje:
rossz látom hogy nálam fiatalabb ismerőseimnek sokkal több szabadság jár mint nekem
2020. márc. 2. 17:40
 16/18 A kérdező kommentje:
persze fia vagyok és túlságosan félt mert szeret csak nem érti meg hogy ez a túlféltés nekem nagyon rossz!
2020. márc. 2. 17:44
 17/18 A kérdező kommentje:
jelszót ilyesmiket sosem adtam meg neki és nem is fogok csak azért nézte meg a mesenger beszélgetésemet mert véletlen nem zártam le a laptopom (amin win 10 van azon ped köttelező jelszót beirni hogy bármilyen tartalmat elérhessen az ember,
2020. márc. 2. 17:47
 18/18 A kérdező kommentje:
azt kihagytam hogy nevelő apummal élek (az igazi apámat nem ismerem)
2020. márc. 2. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!