Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik rosszabb, ha valaki...

Melyik rosszabb, ha valaki hazudott a szüleinek vagy csinált valami rosszat és bűntudata van miatta mert annyira szereti a szüleit, vagy ha valaki csinál valami rosszat és fél a következményektől mert túl szigorúak a szülei?

Figyelt kérdés
Mindkettő csak egy példa. De nem tudom eldönteni melyik rosszabb. Szerintetek?

2020. márc. 4. 14:53
 1/6 alletta ***** válasza:
100%

egyik sem. bűntudattal, hazugsággal élni nehéz teher.

szülőtől félni sem jó érzés.

elmondanám, mit csináltam, nem hazudoznék, és vállalnám a következményeket.

egy értelmes, toleráns, kommunikáló családnál megoldhatóak.

2020. márc. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Ebből nem derül ki.
2020. márc. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Hazugság.

Mindig azt mondom a gyerekemnek, bármit csinál, barmi van, jöjjön, mondja el. Nyilván leszh ami miatt nem ugrunk ki örömünkben a bőrünkből, sőt, mérgesek leszünk, de az őszinteségét mindig értékelni fogjuk. A hazugságért pedig extra büntetés is jár.

2020. márc. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, folyton mondtak, hogy nyugodtan mond el nem kell felni. Elmondtam akkor felkaptak a vizet azert kaptam, nem mondtam el es rajottek azert kaptam, valamit ramfogtak es nem is tettem ki azert kaptam. Mindenert kaptam, ugyh nekem mindegy volt.
2020. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Félni rosszabb. Mert a hazugság-bűntudat egy alapból jó gyerek-szülő kapcsolatban van.
2020. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a félelem. Ha bűntudata van, tudja, hogy rosszat tett, és jó kapcsolatra utal, ellenben a félelem, hogy konkrétan nem csinálhat véletlenül sem semmi apróságot, mert megjárja, az szerintem rosszabb.
2020. márc. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!