Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ebben az...

Ti mit tennétek ebben az esetben, ha nem támogatnának titeket semmibe?

Figyelt kérdés

Decemberben ott hagytam az okj-t, azóta keresek munkát. Több helyen is voltam próbanapozni, alkalmi munkákon is, volt hogy 500 forintért mentem dolgozni. Anyám mostmár viszont semmibe nem támogat, bérlet hiányába pedig interjúra ill. alkalmi munkára se tudok menni, egy forintot nem kapok még kölcsön sem. Itthon viszont a háztartást én viszem. Mit tennétek a helyembe? Mással is volt ilyen, akit ennyire nem támogattak pályakezdőként?

20/L



2020. márc. 6. 11:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem tudom, tőlem ez a mentalitás anyaként teljesen idegen. Amíg tudom, maximálisan támogatom a gyerekeimet mindenben. Nem szólok bele az életükbe, de ha kell, ott vagyok. Így érzem jól magam.
2020. márc. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
2 helyen is próbanapoztam. Mivel több embert is próbanapoztatnak egyszerre valahogy nem vettek fel. Nem hiszem, hogy emiatt hibas lennek.
2020. márc. 6. 11:49
 13/26 anonim válasza:
40%

"A kérdező kommentje:


2 helyen is próbanapoztam. Mivel több embert is próbanapoztatnak egyszerre valahogy nem vettek fel. Nem hiszem, hogy emiatt hibas lennek."


2 azaz KETTŐ???


Az semmi! Nem próbálkozás, majd ha 22-nél tartasz.


Amúgy mi a gond a sereggel?

2020. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Vendéglátóztam, gondolom kedves 68%-os hogy te sosem tapasztaltad a vendéglátó örömeit. Vicc, hogy itt fröcsögsz, értelmes válaszokat vártam nem pedig oktatást.
2020. márc. 6. 11:57
 15/26 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nem választ vársz, hanem azt, hogy sajnáljunk meg szidjuk anyádat!

Menj el doglozni - a vendéglátásban is dolgoznak emberek, szóvan túl lehet élni, vagy keress mást és ne várd el ennyi idösen, hogy eltartsanak.

A háztartás meg azért nem olyan sok, a legtöbb ember teljes munkaidö mellett elvégzi!

2020. márc. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
72%

Tehát otthagytad az OKJ-t, hogy dolgozz, de nem dolgozol.. Miért nem akkor hagytad ott, amikor már van állásod? Regisztrált munkanélküli vagy? Szállást adó munkákat kerestél már?

Rendet kell tartanod a házban úgy, hogy se nem dolgozol, se nem tanulsz? Azta... Mások ezt párhuzamosan végzik.

Miért is kellene a lébecolást támogatni?

2020. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
99%

Én megértelek. Valóban nehéz úgy munkát keresni és interjúra járni, hogy konkrétan tan a bérletre nincs pénzed. És azért normálisan meg is kell jelenni.

Nem tudsz mást csinálni, mint tovább keresni. Először szinte bármit. Aztán később valami stabilabbat, amire lehet alapozni.

Szerintem a szállást biztosító munka jó ötlet. Akár a rendőrség is. Ott a tanulás ideje alatt is biztosítanak szállást. Szolgálati albérlet meg nagyon olcsó, töredéke a piaci árnak.

Azzal nem tudsz mit kezdeni, hogy a anyukád ilyen, nem fog megváltozni.

Jobb lesz, ha valahogy minél előbb ott tudod hagyni és élni a saját életed.

A munkaügyi központban való regisztrálás is jó ötlet. Van akik direkt pályakezdő munkanélkülit keresnek, mert jár utána támogatás.

Városban laksz egyébként? Ha van Meki, én ott is próbálkoznék.

2020. márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
29%

Én késői gyerek voltam, a kispénzű, betegeskedő szüleim nem tudtak támogatni, hanem én támogattam őket a lehetőségeim szerint. Egy fillérjükbe nem kerültem, de legalább volt hol laknom.

Minden iskolámat munka mellett tettem le, kezdve az érettségivel és befejezve a főiskolával, úgy, hogy otthon még a háztartást is becsülettel elláttam, nem a 60+-os anyámra, vagy a 70 éves apámra lőcsöltem a tennivalókat.

2020. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
97%
Már leírták ezerszer, de talán ha tőlem is hallod, elhiszed: keress egy munkát, ami biztosít lakhatást, és menj oda dolgozni. Kiváló lehetőség a hadsereg és a rendőrség, ott tanulni, előre jutni is tudsz.
2020. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező! Gondolom anyukád, nem úgy kelt egy hétfőn reggel, hogy ezt a lányt én szívatni fogom.

Mit vársz? Mit tegyen? A fizetése felét adja neked?

Az elsó adandó munkát vállald el. Nem baj, ha nehéz, nem tetszik. Majd mellette keresek számodra megfelelőt. De addig eszedbe ne jusson kilépni onnan!

Mást nem lehet tanácsolni.

2020. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!