Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ebben az...

Ti mit tennétek ebben az esetben, ha nem támogatnának titeket semmibe?

Figyelt kérdés

Decemberben ott hagytam az okj-t, azóta keresek munkát. Több helyen is voltam próbanapozni, alkalmi munkákon is, volt hogy 500 forintért mentem dolgozni. Anyám mostmár viszont semmibe nem támogat, bérlet hiányába pedig interjúra ill. alkalmi munkára se tudok menni, egy forintot nem kapok még kölcsön sem. Itthon viszont a háztartást én viszem. Mit tennétek a helyembe? Mással is volt ilyen, akit ennyire nem támogattak pályakezdőként?

20/L



2020. márc. 6. 11:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
28%
Keresel számodra valót... Nem én keresek.
2020. márc. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
78%
Értem. Otthagytad az OKj-t ahol MINDEN hülyét átlökdösnek és még egy gibbon is el tudja végezni. A nagy semmire mert az ösztöndíj kevés volt. Kérdezek valamit! Az a kevés mennyivel volt kevesebb mint most a nulla forint? Egy bármilyen jó érettségivel a v@lag@d kitörölheted kB. Ilyenkor azt tudod tenni hogy BÁRMILYEN munkát elvállalsz! Nincs olyan hogy "Juj ez nem tetszik". BÁRMILYET, BÁRMENNYIÉRT! Tudod miért? Mert a$z@r melóval megkeresett teszemazt 120.000forint az pont 120ezerrel több mint a nulla! Kapis?
2020. márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
97%

Nekem 18 évesen mondták, hogy nem fognak eltartani, még enni sem adnak. Ha éhes vagyok dolgozzak. Elmentem takarítani. Éjszakásként vonatokat takarítottam. Majd elmentem iskolába takarítani. Végül elmentem gyárba dolgozni. Közben leérettségiztem. 5 év gyári meló után elmentem nyomdába dolgozni. Közben gyűjtöttem a pénzem. MÍg mások nyaraltak, mekiben ettek, én zsömlét ettem párizsival. Rezsit fizetnem kellett, és mivel nem voltak hajlandó otthon kajapénzt adni ( rám nem főztek, nem ettem a szüleim főztjét) így allbérletet kellett fizetnem. Így a végén elmentem béreltem egy olyan picike szobát amiben csak 1 ágy, és egy szekrény fért el.

Nem támogattak soha 1 forinttal sem. Nem voltak álom melóim, de úgy voltam vele, hogy a semminél még a takarítás, gyári munka is jobb. Fizetésemet mindig megkaptam. Ma már jól élek. Jó munkahelyem van.

Hidd el sokan vagyunk akiknek a szülei nem támogatják. De nyavalygás helyett, ha kell összeszorított fogakkal de minden tisztességes munkát el kell vállalni. Lesz majd jobb is.

2020. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Véleményt nem fogok írni anyáról, bár szerintem egy szülő, normál esetben, támogatja a gyerekét. A kérdés itt az, hogy tényleg mindent megteszel-e, vagy csak minket etetsz ezzel a szöveggel.

Segíteni a annyit tudok, hogy ha tényleg csak a bérlet a problémád, akkor bebattyogsz a helyi munkaügyi központba és kérsz egy igazolást bérlet igényléséhez, majd a legközelebbi jegypénztárban odaadod és kapod is ingyen a havi bérletet.

2020. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
"Elvégeztem az érettségit, nagyon jól sikerült" Azért a nyelvtannal hadilábon állsz!
2020. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Szülőként az a normalis hogy a gyereket segítenek elinditani. Nem tudom miert olyan nehez egy berletet venni legalabb. Lehet befektetesnek is tekinteni..na mindegy...De te meg otthagytad a sulit, a semmire. Ez hulyeseg volt.

Azt nem ertem miert nem felveteliztel valahova ha olyan jo lett az erettsegid. Diakhitel, ösztöndíj, diakmunka..igy nagyon nehez lesz elore jutnod. Hagyd anyádat talalj ki valamit amit vegig is csinalsz

2020. márc. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!