Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bűntudatot érzek anyám haláláv...

Bűntudatot érzek anyám halálával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Anyám sajnos Jan 31.-én eltávozott hosszú betegség és szenvedés után. Mindig jó volt a kapcsolatunk, szerettem stb. A tudat hogy elment nem fáj ugyan, de egy egészségeset nem tudtam sírni.. Nem tudom normális e ez, közben vettem egy szép házat, és 2hete derült ki hogy a feleségem terhes. Sok dolog foglalkoztat most. Jó illetve rossz dologok egyaránt történtek, de sem boldog, sem pedig szomorú nem vagyok. Inkább tompa... Nem tudom hogy ez így mennyire egészséges. Nem örlődök, de sokszor gondolok anyámra, a szenvedésere.. De ugyanakkor várom hogy apa legyek... Örülök hogy egy hatalmas családi házba tudtunk költözni. De valami azért mégis üres.


31F



2020. márc. 8. 07:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%
Fentebb nagyon jó gondolatokat írtak neked. Valóban teljesen alaptalan bánkódnod. Nem mulasztottál semmit, így kellett lennie. Maradnak a kedves emlékek és bizakodás a gyermeketekben.
2020. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 alletta ***** válasza:
62%

anyukád halálának lehet még a tagadás fázisában vagy. több lépcsős a gyász megélése/átélése.

édesanyám halálakor én sem tudtam sírni, a temetésen sem. csak 1-1 könnycsepp gördült le az arcomon, közben meg a szívem majd megszakadt.

szeretettel gondolj édesanyádra, a jó dolgokra.

2020. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló történt ve is. Hosszú betegség után halt meg apám. Rá egy évre megszületett a fiam. Apámnak megváltás volt a halál úgy gondoltam, aztán ezt meg bántam, hogy gondolhatok ilyet. Szóval így 3 év után is olyan üres. De bennük tovább él. Kitartást kívánok. Leld örömöd a gyermekedben. Biztos hasonlítani fog rá a kislányod.
2020. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam, hogy egy elhunyttal szemben az ember mindig talál magában valamit, amitől lelkiismeret furdalása lehet, Ha egyebet nem, akkor azt, hogy több időt kellett volna vele tölteni. Óhatatlanul feljönnek emlékképek, amiket ma már másképp intézne és gondolatok, amiket még időben nem mondott el.

Ezek természetes folyamatok, amik egy szeretett személy elvesztésével járnak.

Én nem vagyok sírós - meggyőződésem, hogy nem a könnyek intenzitása a gyász jele - de 20 év után is hiányzik az apám és napi-heti szinten eszembe jut. Így aztán, legalábbis míg én élek, halhatatlanná tettem.

2020. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
59%

Hol van ebben büntudat? Es miert? Nekem ez nem logikus.

Nekem van buntudatom. Mert vele elek es nem jovok ki vele. Turelmetlen utalatos vagyok vele a sajat eletem miatt. Na, ez OK a buntudatra. Sokra megyek vele. Addig kellett volna jól míg él.És nem megy

2020. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez inkább olyan tehetetlenség érzés lehet. Én közel álltam mamámhoz, napi kapcsolatban voltunk. Amikor meghalt, akkor nem tudtam sírni. A temetésen sem. Olyan volt, mintha leblokkolt volna az agyam, fel sem fogtam hónapokig az egészet.


A halálának az 1 éves évfordulóján éreztem, hogy most már tényleg nagyon hiányzik, sok idő eltelt és akkor tudtam csak sírni. Addig nem.

2020. márc. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!