Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire vagyunk felelosek...

Mennyire vagyunk felelosek felnott rokonert, szuloert, ti maradnatok vagy koltoznetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyam halala utan visszakoltoztem apamhoz, mert rosszul viselte.

A cigin es sportcsatornan kivul semmit nem csinal, az utcankbol kb 2 eve ki sem ment.

En fizetem a kiadasaink nagy reszet, mert elmegy a sok cigire, neha italra a penze (mozgo boltnal veszi, igy mas emberekkel pl boltban sem talalkozik).


En fozok,mosok,takaritok stb.

O soha eleteben el nem inditott egy mosast, sohael nem mosogatott, de meg arra sem kepes, hogy a wc kefet hasznalja, ha osszekoszolja a wct.


A munka mellett viszem az egesz haztartast (+3000 nm es kertet), de ohatatlanul van neha elmaradas (pl. ablakmosas vagy epp aznap nimcs idom,kedvem,erom mosogatni) ezek miatt folyamatosan szapul. Idiota, lusta, tehetetlen, szerencsetlen stb vagyok. Ha elkezdi mondani, fel-egyoras minosithetetlen fejmosasokat kapok a letezo leg lekezelobb stilusban.


Ugye jol erzem, hogy ez nem normalis dolog?


Elszeretnek koltozni.

Sajnos az itthoni dolgok elviszik kb az egesz fizetesemet, de, talan kapnek lakashitelt.


Viszont, buntudatom van. Gyerekkoromban, egyetem alatt csak azert dolgozott, h eloteremtse a penzt szamunkra.

Raadasul, ha en is elmegyek, teljesen egyedul marad.


Mi lehet a jo megoldas?


2020. márc. 8. 14:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek az elottem valaszolokkal, le kell allitanod. El kell menned.

Egy valamit fűznek hozzá, ne legyen bűntudatod, dolgoznia meg akkor is kellett volna fiatalabb koraban ha egyedulallo, nincs csaladja.

2020. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Adnék neki még egy sanszot, de elmagyaráznám neki, hogy mi lenne az ő dolga maga körül, s mi az, amit én csinálok.

Ha jól látom, mindent te végzel el a ház körül, körülötte, s még támogatod is anyagilag.


Közben már szervezném, hogy hova költözöm.

Továbbra is támogatnám, amikor szükséges, segítenék neki, de alkalomszerűen.

Ha elcigizi, elissza, akkor a rezsibe segítenék bele, úgy, hogy én utalnám a közműnek a pénzt. Vennék neki tartós élelmiszert, vagy olykor egy hétre előre főznék neki.

Pénzt nem adnék a kezébe. Van neki, ossza be.


Nem kell hangsúlyozni, hogy a pofátlan kötözködése miatt költözöl el, mert akkor zsarol, kiátkoz, és akkor nem tudsz rá vigyázni, nem tudod támogatni, amikor szüksége lesz rá.


De élném a magam életét, mert mindenkinek csak egy van.


Kötelező törődni a szüleinkkel, ez alap.

De a módja családonként változó.

2020. márc. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
57%
Koltozz el! Nincs mar rabszolgasag... Ha egyedul marad,rakenyszerul a hazimunkara...
2020. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
54%

Olyan, mintha a felesége lennél.

Tipikus életképtelen majom, jó sz4r élete lehetett mellette anyádnak.

Te ne lépj anyád nyomdokaiba, ne b4szd el az életedet!

Sosem lesz saját családod, pénzed, életed ha apádnál maradsz.

Lépj le azonnal. Én inkább kérnék kölcsön, ha nem lenne pénzem a meneküléshez, de tuti lépnék onnan.

2020. márc. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!