Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek? Mennétek,...

Ti mit tennétek? Mennétek, vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Sajnos december végén sikerült benyalnom némi betegséget, amiről újév első napjaiban derült ki, hogy egy komoly tüdőgyulladás.

Egyetemista vagyok, az orvosom szigorúan "megkért", hogy a vizsgáimat napoljam el, ilyen állapotban ne menjek emberek közé mások és magam miatt sem, pláne ne utazzak 3 órát oda és ugyanennyit vissza, feküdjek, fel se keljek. Eleget tettem a kérésének, egészen eddig itthon feküdtem, az első 2 hétben nem is tudtam volna mást csinálni őszintén szólva.

Ez azt jelenti, hogy a 3 vizsgám erre a hétre maradt és ha most nem csinálom meg, akkor buktam az összes tárgyat.

Pénteken vissza kellett mennem kontrollra az orvosomhoz, aki ugyan azt mondta, hogy a tüneteim lehet enyhültek, de a röntgenemen szinte alig változott valami, ráadásul folyamatos fejfájásra panaszkodva erős a gyanú, hogy egy homloküreg gyulladás is kialakult nálam. A diagnózis ismét az, hogy nem kényszeríthet rá, de ő nem javasolná, hogy elmenjek vizsgázni!

3 hét antibiotikum szedés után inkább beutalna a kórházba, ahol valamilyen intenzívebb kezeléssel megpróbálnák gyorsítani a gyógyulási folyamatot.

A szüleimnek is elég volt ezt egyszer mondani, azóta áll itthon a bál, hogy hogy képzelem, hogy én ennek ellenére mégis állandóan tanulok és el akarok menni vizsgázni!? Fontosnak tartják az iskolát, de az egészségemet tartják az elsőnek, amit megértek, de valahol ki is vagyok bukva.


Az a baj, hogy én értem, hogy az egészségem az első, de nem akarom veszni hagyni ezeket a tárgyakat és nem érzem azt, hogy ne lenne erőm most ehhez. Megszenvedtem velük, teljesítettem minden követelményt (évközi feladatok, zh-k), már csak egy hajszál választ el attól, hogy meglegyenek. Felkészültem rájuk, menni fognak! 2

A döntés az enyém, de az orvos erősen javasol, a szüleim pedig kézzel lábbal kapálózva tiltakoznak. Én szívem szerint mennék, érzek magamban elég erőt ehhez.

Holnap ismét vissza kell mennem az orvoshoz, ismét egy antibiotikum kúra végére értem, de már előre rettegek az újabb ellen véleményektől.


Én úgy érzem ez csak 3 nap! Mindent teljesítettem, amit az orvosom az utóbbi majdnem 3 hétben kért tőlem, mégsem javult a helyzet, nem gondolom, hogy ez a 3 nap már akkora súllyal bírna. Nem vagyok h*lye, a vizsgák idejét leszámítva ott is tudok feküdni az ágyamban és fogok is.


Ti mit választanátok? Engednétek a nyomásnak és hiába készültetek fel, maradnátok itthon az ágyban fekve (avagy kórházba vonulnátok ha kell), esetleg elmennétek a vizsgákra szembeszállva minden akarattal?



2015. jan. 18. 23:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Mennék vizsgázni.
2015. jan. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Ezt neked kell érzeni, hogy mennyire vagy gyenge, képes vagy-e utazni, vizsgázni. Az orvos azt mondhatja ami a protokoll, ő kellően tájékoztatott, hogy mit javasol ebben az esetben. A szüleid felelőssége hasonló, nem mondhatnak más és igazuk is van az egészséged a fontosabb.


De azt, hogy mire vagy képes és hogy érzed magad...azt te érzed.

2015. jan. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
Ehhez hasonló kérdés volt múltkor nem te voltál? :D Elég húzós a helyzet én nem tudnám eldobni a sok tanulásba fektetett időt. Már lassan itt a vizsgaidőszak vége ezért még nehezebb. Én felhívnám a TO-t és valami közös megoldást keresnék. Esetleg megpróbálnám áttetetni a vizsgáimat (keresztfélév miatt hátha van erre lehetőség) természetesen orvosi igazolásra hivatkozva és elmondani milyen súlyos az állapotod és kicsit "sírdogálni", hogy nem akarod jövőre felvenni a tárgyat amikor felkészüétél rá. Valamit csak ki tudnak találni ez a dolguk. Szerintem van rá esély. Vagy a köv. vizsga időszakban vizsgáznál a mostaniakból. Nekem sosem volt még tüdő gyulladásom nem tudom mit tennék. Esetleg nem lehetne megoldani, hogy minél kevesebb kockázattal járjon a felutazás stb? pl. autóval vinnének hoznának. De mindenképp hívd fel a TO-t és egyeztess velük. :D
2015. jan. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Kocsival elvitetném magam, hogy ne kelljen tömegközlekedni. Felhívnám a tanárokat, időpontot egyeztetnék. Felvennék egy maszkot, hogy próbáljam a bacikat kiszűrni. És gyorsan letudnám a vizsgákat. Ha kompromisszum készek, akkor adhatnának egy olyan időpontot, amikor nincs tömeg a suliban.
2015. jan. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

A tanulmányi osztály magasról tesz az ilyen helyzetekre (van jobb dolguk... -_-). Nagy nehezen ki lehet sírni méltányosságot, de azzal is kb. arra megyek, hogy ezer igazolást begyűjtve egy hét múlva levizsgázhatok soron kívül, egyedül. Nem vagyok vele előrébb, sőt... Nagy egyetem, futószalagon tolják a diákokat, inkább ki lennének akadva a tanárok szerintem, hogy soron kívül kell bejönniük levizsgáztatni.


Én érzek magamban ehhez erőt, felvinni sajnos nem tudnak, hazafelé viszont rokonnal tudok jönni autóval. Éppen az a probléma, hogy én úgy éreztem, hogy sokkal jobban vagyok, erre jött a pofon, hogy hiába enyhülnek a tüneteim, szinte még mindig ugyanott tartunk, mint három héttel ezelőtt, sőt, már más betegség is rámragadt.


Nem írtam még ki ezzel kapcsolatban kérdést, türelmesen "kifeküdtem" (ezek szerint mégsem). Mostmár kezd elegem lenni, ezért született meg a gondolat a fejemben, hogy véleményt kérek idegenektől, hogy ők/ti mit tennétek!?

2015. jan. 19. 00:11
 6/26 anonim ***** válasza:
35%

Bemennék a kórházba és a suliban kérnék engedélyt egészségi okok miatt későbbi, egyéni vizsgára.

Az anyagot tudod? Vagy még azt is meg kéne tanulnod?

A 3 tanárodnak tudsz mail-ben jelezni az állapotodról?

2015. jan. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%

Én is azt javaslom amit előttem javasoltak.

1. elmondanám a tanároknak vagy a megfelelő tanárnak, hogy milyen betegségem van, mi a baj, az orvosi tiltás ellenére, te mégis mennél vizsgázni

2. kocsival mennék

3. maszkot viselnék

4. minél hamarabb levizsgáznék, és nyomás haza.


Tudom fiatal vagy még, de higgy nekem. Az egészség sokkal többet ér mint egy vizsga, de én megértem, hogy azt sem akarod elveszíteni.


Az is lehet, hogy külön vizsgát tehetsz később ha meggyógyultál..

2015. jan. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is mennék vizsgázni.
2015. jan. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Vedd föl a vizsgát, kérd meg a tanárt, hogy írjon be egyest, és menj el az UV-héten. Addig még sok idő van. Ja, és a dokidtól kérj igazolást, hogy nem csak kamukázol. Ha a tanárban van némi empátia, megérti szerintem.

Amúgy meg inkább legyen három bukott vizsgád, mint két bekrepált tüdőd...

2015. jan. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Én csalódott lennék, problémáznék egy sort az élet igazságtalanságán, aztán itthon maradnék, mert nem mernék kockáztatni.

Hacsak nincs nagyon nagy tétje a vizsgáknak (pl. egy évet csúszol, vagy utoljára mehetsz egy adott tárgyból, aztán kirúgnak), akkor nem éri meg. Az egyes beíratása egyébként jó ötlet, akkor még nyersz egy kis időt.

2015. jan. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!