Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérjek bocsánatot?

Hogyan kérjek bocsánatot?

Figyelt kérdés
Ma buktam meg sokadjára a forgalmi vizsgán. Alapjáraton nagyon rossz életem van (ebbe most nem mennék bele) és ez volt az utolsó csepp a pohárban. Évek óta gyötör az öngyilkosság gondolata, ma ki is írtam magamból, írtam egy "halál előtti utolsó szavakat". Megírtam melyik 10 emeletesről fogom levetni majd magam vagy hol keressenek felakasztva. De nem ma akartam öngyilkos lenni, hanem pár nap múlva kb. Mivel délutáni suliba járok, suli előtt írtam viszont véletlen otthagytam a konyhaasztalon ahol írtam és már órán jutott eszembe. Reménykedni mertwm csak hogy nem látja meg anyám. Meglátta. Most végeztem suliban és egy órája folyamatosan hív, de nemmerem felvenni a telefont. Sms-t írtam, hogy majd visszahívom, élek még. Hazafele tartok jelenleg a buszon és szégyenlem magam, hogy idő előtt meglátta anya. Hogyan kérjek tőle bocsánatot, ha hazaértem? Szerintem teljesen kivan az idegtől.. Ha ez számít, 20 éves vagyok. Nem kérek tanácsolat az öngyilkosság ellen, köszönöm.

2020. márc. 10. 19:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
70%
Figyelj, én 4x buktam meg egy olyan városban, ahol csak a negatív visszajelzéseket kaptam más tanulóktól. Azóta sikerült, balesetmentesen vezetek azóta is. Megértem teljesen, ha maximálisan el vagy keseredve, én is el voltam, de nem szabad feladni, az öngyilkosság pedig egy gyáva, gyenge és önző módszer. Magadnak teszel vele jót, miközben másokat pedig hagyod egyedül szenvedni. Bocsánatot kell kérned (mindegy hogy, csak legyen őszinte) és arra számíts, hogy mostantól minden lépésedet követni fogják.
2020. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
75%
Mintha attól bármi is jobb lenne ha bocsánatot kérsz tőle. Ez nem hangzik túl jól de hagyd...Én nem foglak most megprobalni lebeszélni téged az öngyilkosságról. A te életed és nincs beleszolásom...Anyukád legalább előre fel tud készülni erre lelkiekben. Már úgy is tudja mit tervezel és fogadni mernék majd belehal a fájdalomba de legalább tudd róla és nem fogja váratlanul érni...
2020. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%
A környékünkön öngyilkos lett egy fiatalember. Másfél év múlva utánahalt az apja, és az anyja is romlik le egyre. A srác megölte a családját az öngyilkossággal.
2020. márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
Még az egy dolog, hogy, öngyilkos akarsz lenni, bár arról is megvan a véleményem, de kérlek ne már egy k...szott forgalmi vizsga miatt, emiatt meghalni nagyon ciki!
2020. márc. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
A forgalmi csak a pont volt az i-re. Alapjáraton nem vagyok erre a világra való. Nem tudom elfogadni a világ működését. Nem tudom elfogadni, hogy felettem állnak emberek és törvéynek, nem tudom elfogadni, hogy dolgozni kell, nem tudom elfogadni, hogy a semmittevéssel nem lehet megélni, nem tudom elfogadni, hogy pénzt kell keresni, nem tudom elfogadni, hogy olyat kell csináljak amit nem szeretek (és az alváson kívül más hobbim nincs). Ilyen ember kinek kell? Nincsenek barátaim, a családom egy mérgező közeg, idegbeteg anyám, idegbeteg húgom, sose volt kapcsolatom, szűz vagyok, tanulni, dolgozni utálok, nem is vehetnek rá semmivel. Midnenkit meg akarok gyilkolni, akivel nem értek egyet. Melankólikus vagyok, kövér mint álalt, sportolni utálok, akaraterő nulla. és vezetni se tudok.
2020. márc. 10. 19:26
 6/34 anonim ***** válasza:
28%
Atyavilág, azonnal vedd fel a telefont, illetve hívd fel most, ebben a pillanatban! Azt hiszi, hogy már nem is élsz! El tudod képzelni, mi játszódik le benne?! Milyen bocsánatkérésről beszélsz, mért kell bocsánatot kérni? Bűnt követtél el? Na, ha öngyilkos leszel, akkor tényleg azt fogsz, csak azon már nem segít a bocsánatkérés! Hagyd a fenébe a forgalmi vizsgát, majd leteszed, mikor jobb passzban leszel! Meséld el, mitől rossz az életed. És ne tedd tönkre a többiekét is, hanem akár velünk együtt is gondolkozzál, hogy milyen lépéseket kell tenned, hogy jobb legyen. Halálos betegségtől eltekintve mindenen lehet javítani!
2020. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
25%

Ekkora fajdalmat nem okozhatsz a szeretteidnek. Ok szeretnek teged! Az ongyilkos azt hiszi, ot nem szereti senki. Ez nagy tevedes. Ok sajat magukat nem szeretik.

Nincs olyan, amit ne lehetne megoldani!!!!!

Egy rohadt forgalmi vizsga? Nem sikerult? Es? Negyedszer sem sikerult? Es? Ezzel nagyon sokan vannak igy! Adj eselyt magadnak! Hagyd hogy szeressenek es egyutt megoldjatok! Kivanom, h amikor atveszed majd a jogsid, jot nevess ezen az egeszen! Ki mondta, h az ongyilkosnak jo lesz? Bolyong a lelke es ugyanugy szenved. Az sem menekves.

Fel a fejjel, barmire kepes vagy, csak higgy magadban. Kerd at magad mas oktatokhoz, gyakorolj, mutasd meg, meg tudod csinalni. Hajra!

2020. márc. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
63%

Veled kiskorodban nagyon sok dolog történhetett. Sok rossz tapasztalatod lehet...


"Az ember énjének középpontjában az életösztön áll. Ez az ösztöne annyira nem tudatos, hogy az élet némely, még korán tapasztalt kínos élménye éppen az ellenkező hatást válthatja ki: a halálvágyat"

2020. márc. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
5-ös kommentre: Depressziós vagy, ehhez pszichológus, de már inkább pszichiáter kell, és pszichoterápia. Menj el a lakóhelyednek megfelelő pszichiátriai gondozóba holnap. Ha nem leszel egyedül a problémáiddal, szép lassan rá tudsz állni egy élhető vonalra. Ha egyedül lennél a semmi közepén, akkor nem tartoznál felelősséggel. De neked van anyád, aki aggódik érted.
2020. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Így: Anya! Bocsánat, hogy felzaklatott amit írtam, nem titeket akartalak bántani, de láthatod ,hogy nincs minden rendben! Kérlek segíts!
2020. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!