Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az én szüleim miért nem...

Az én szüleim miért nem öleltek meg sohase? Hiányozni fog az életemből a szülői ölelés? A ti szüleiteknél sem volt ez szokás?

Figyelt kérdés

Egy pillanatra sem emlékszem, hogy megöleltek volna a szüleim, csak a puszi és a kézfogás játszott.

Engem még soha senki sem ölelt meg úgy szeretetből vagy barátságból. Mennyire fontos az ember számára az ölelés?



2020. márc. 14. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Szia. Engem sem öleltek meg a szüleim sosem, sőt anyám mindig elküldött magátol, hogy ,,ő nem szeret ölelkezni, ne telepedjek már rá". Talán ennek köszönhető, hogy nem tudok hozzá kötődni, nem gondolok rá úgy, mint a családom részére. Ettől függetlenül nagyon bújós vagyok, a páromat folyton ölelgetem.
2020. márc. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos. Az én szüleim nem fukarkodtak vele.
2020. márc. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos a testi kontaktus, ölelés, de az egyéni eltérések széles határok közt mozognak. Állatkísérletek majmoknál egyértelműen igazolták, hogy a kismajom számára a szőrös műanya is jobb, mint a hideg és csupasz anyabábu. A kiskajmot megnyugtatja, gátolja a neurotikus viselkedés kialakulását.
2020. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fontos. Az én szüleim sem voltak azok az ölelős félék, talán ezért is alakult ki nálam egyfajta szeretet hiány. Amikor megismerkedtem a férjemmel, borzasztóan igényeltem a közelséget, az ölelést, azt hogy szimplán osszebujva feküdjünk az ágyon stb. Most már anyuka vagyok, van egy 2,5 éves kisfiam, és egyszerűen alig bírom megállni hogy ne olelgessem, puszilgassam. Sokszor már el is küld mert túlzásba viszem :D rajta is picit kiélem hogy én nem kaptam annyi ölelést, és hát kell is egy kisgyereknek hogy érezze hogy szeretik.
2020. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kaptam túl sok ölelést, 6 éves korom után kb semennyit se. Elég távolságtartó vagyok az emberekkel szemben, mégis a barátomhoz szívesen odabújok bármikor, azért a szeretethiány megvan.
2020. márc. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy mennyire fontos, az attól függ, hogy ki mennyire igényli. Én pl nem igénylem az ölelést a szüleimtől. A puszikat meg már ovisan is ,,letörültem". :)
2020. márc. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#3:+1

Nagyon fontos jelzés a szerethetőségre, stb. Sajnos nálunk sem volt szokásban. Apám sosem akarta/volt rá képes. Anyánk szerint meg mi utasítottuk el kisbabakorunkban már.

2020. márc. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sohasem kaptam ölelést. Szerettek és minden tőlük telhetőt megadtak nekem, de a testi kontaktust egymásnak tartogatták. Máig emlékszem, milyen fura melegség öntött el, amikor a nagyszüleim először öleltek meg, pedig ennek több mint 50 éve.
2020. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 1Léna ***** válasza:
100%

Öt szeretet nyelv van, a szüleid bizonyára más nyelven beszélnek.

Ha neked éppen az érintésre van a legnagyobb szükséged, amire nekik nincs akkora igényük, akkor nekik azt nehéz is adniuk. A szeretet viszont áthidalja ezt, de ahhoz valamikképpen tudomásukra kell hozni ezt a hiányérzetet. Én üzenet: Annyira vágyom rá, hogy engem megöleljen valaki, mert így úgy érzem nem vagyok szerethető.

Nem születünk gondolatolvasónak, az én üzenetek segítenek a környezetünknek, hogy a mi szeretetnyelvünkön szeressenek bennünket. Az én üzenet az az én személyes érzéseimről, vágyaimról szól, semmiképen nem ítéli meg a másik személy tetteit, nem hasonlítja őket másokhoz. Mert ezek az utóbbiak nem a szeretet, egy számodra kedvező, nyelvezetét fogja belőlük kiváltani.

2020. márc. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
17 évesen öleltem meg életemben először valakit és jah, nekem sem a szüleim voltak azok
2020. szept. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!