Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyszerűen idegesít az anyám....

Egyszerűen idegesít az anyám. Mit tegyek ebben a szituációban? Többi lent ( 20/L)

Figyelt kérdés

Anyám állandóan elmond minden semmire kellőnek. Azt mondta,hogy egy csalódás vagyok. Egyetemre járok és itthon a tanulás mellett szeretnék pihenni. Van egy barátom akit kimondottan gyűlöl nem is köszön neki hiába köszön neki a barátom. Teljesen gyerekesen viselkedik. Azzal büntet lassan fél éve már,hogy nem mehetek sehová a barátommal és szigorúan péntektől jöhet át minden este 9ig. Tehát csak hétvégén találkozunk ..Együtt alvásról szó se lehet maximum havonta egy két szombatot. Rendkívül bezárva vagyok és természetesen van egy "jó fej" nagymamám aki még anyu alá adja a lovat és segíti az én kínzásom. Nem merünk szólni neki semmit mert egy kiállhatatlan személyisége van és egyből ordít. Nem tudom már ,hogy kezelni a dolgot mert félek a saját anyámtól. Félek elköltözni félek mindentől.

Fuldoklik a lelkem és érzem,hogy nem bírom sokáig



2020. márc. 15. 17:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
A beszólogatókra ne hallgass, de én is azt mondom, hogy szépen lassan meg kell tanulnod levállni anyukádról. Ez egy folyamat, anyagilag, és lelkileg is, ezért hogy szabad lehess és élhess, meg aztán ez a felnőttkor velejárója, amibe szépen lassan kezdesz te is beleérni. Nekem a kollégium segített sokat.
2020. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
6%
Tipikus mai fiatalság rinyálása, előttem írók adtak válaszokat.
2020. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
15%

"Alapból egyetem mellett olyan munkát, amivel tud egy albérletet fizetni, lehetetlennek tűnik"

- hát krvára nem! Egy csomó olyan munka van. Persze kényelmetlen.


"lehet, hogy egy hét múlva bezárják a korona miatt"

- gondolom a kérdező lelke nem az utóbbi 1 hónapban kezdett fuldokolni.

2020. márc. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!


Két problémát látok ebben a helyzetben. Az egyik az, hogy objektíven nézve Magyarországon egy érettségivel nagyon nehéz olyan munkát találni, amiből fenn is tudod tartani magadat, és mellette az egyetemre is marad energiád. Ez egy olyan dolog, ami sajnos adott, de idővel elmúlik (ha megszerzed a diplomádat).

A másik gond az, hogy érzelmileg nem váltál le a családodról megfelelően - mert még érdekel, hogy anyád felháborodna, még titokban vágynál rá, hogy szeressen téged, mégpedig úgy, ahogy szükséged lenne rá. Nem fog. Változni sem fog. Ezt el kell engedni, ami egy nehéz folyamat, és nem megy egyik napról a másikra. Viszont ez az a része a problémának, amit csak TE, és nem az idő tud megoldani.

2020. márc. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
Igen, tényleg a gyerek a hibás, amiért az anyja egy mérgező idióta. LOL itt némelyik válasz.
2020. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező! Indulj ki abból, hogy anyad marad olyan, amilyen most. Meddig tudnál meg vele élni? Ha úgy érzed, semeddig, és fuldokolsz, akkor keress mihamarabb megoldást arra, hogy tőle külön élj. Beszélj olyannal, aki bátorít ebben. Anyukad próbál érzelmileg zsarolni, és ha ez alól érzelmileg nem is tudod magad teljesen kivonni (egyelőre), fizikailag megkezdheted a távolodást.

A legfontosabb az, hogy tudd: ez így nincs rendben. Viszont a változás a te kezedben van. Őt talán sajnos nem tudod megvaltoztatni, de a saját életedet igen. Hajrá!

2020. márc. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Na és a párod ? Hozzá nem tudsz menni?
2020. márc. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Létezik kollégium 15 ezer Ft ért is

Hétvégén meg párodhoz

2020. márc. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 1Léna ***** válasza:
7%

Bármennyire hihetetlennek tűnik számodra, Téged az anyukád, és a nagymamád sokkal jobban szeretnek mint azok akik itt eddig válaszokat adtak a kérdésedre.


Szerintem, Te nem az anyádtól, és a nagymamádtól félsz, hanem attól, hogy nekik van igazuk, amit azért nem szeretnél, mert akkor a kortársaid furcsán néznének Rád.

Csak vizsgáld meg a kortársaid életét, amibe téged is szeretnének bevonni a felmenőid ellenében, hogy vajon tényleg olyan szeretettel teli, békés és örömökben gazdag, az életük, hogy jó lesz azaz út Neked is? Mert a soraidból úgy tűnik Téged másképp neveltek eddig.

Bárhogyan is döntesz a döntésedért, a következményeiért, már Te leszel a felelős. Ezt jelenti a felnőttség.

Nekem úgy tűnik, hogy nem a Te büntetésed van otthon, hanem van egy házirend, amit nem csak elmondtak, hanem be is tartatják.

Sajnálom, hogy a válaszom nem ad Neked igazat.

Nem ítélet ez részemről, csak szeretném, hogy elgondolkozz! Anyukád és nagymamád akiket ellenségnek tartasz, már 20 éve szeretnek, 20 éve ismernek. Téged mindig szeretni fognak, de a szándékaiddal, a döntéseiddel, a cselekedeteiddel nem tudnak majd mindig egyetérteni.

2020. márc. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!