Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A páromnak van gyereke, mit...

A páromnak van gyereke, mit tegyek? 2 éve vagyunk együtt, áprilisban lesz egy éve hogy együtt lakunk, a ház az enyém, neki van egy 11 éves fia. Hétvégente mindig itt van, állandóan mesecsatornát nézünk péntek estétől vasárnap késő délutánig.

Figyelt kérdés
Amikor itt van velem abszolút semmit nem foglalkozik, egy puszit sem kapok tőle, mindig a gyerekkel van, mintha én itt se lennék, levegőnek néz teljesen.A gyerek mindenért nyávog, az anyja hergeli ellenem, sokszor le kell szidnom mert, bent eszik a szobában, meg bejön cipővel amit én nagyon nem szeretek, sokszor nagyon tiszteletlen velem az apja nem szól rá, mindent ráhagy, azzal az indokkal hogy még gyerek, ha nem a tv megy akkor vagy a számítógép egész nap.Soha nincs egy szabad hétvégénk amit együtt tölthetnénk, szeretnék én is elmenni vele ide-oda kettesben, de a gyerek mindig itt van. Ráadásul nekem a páromon kívül nincs senkim, szüleim meghaltak, testvérem nincs, csak ő van nekem, de mindig nagyon egyedül érzem magam.
2020. márc. 17. 14:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg vele beszélj erről. Amikor nincs nálatok a gyerek. Aki mégiscsak az övé.
2020. márc. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
43%

Gondolom gyerektelen pasi egy sem volt és ez volt a legjobb igaz?!

Ez van ha valaki gyerekes pasival jön össze.

Semmi közöd a gyerekéhez, és ebből mindig konfliktus forrás lesz.

2020. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
73%

Keress gyerektelen férfit.

Szomorú, hogy neked nincs gyereked, mégis ilyen férfit választottál.

Mindig feszültséget gerjeszt az ilyen helyzet.

Részemről inkább élnék egyedül, mint egy ilyen férfival.

2020. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
55%

Közös gyereket nem terveztek?

Bármilyen nehéz is, de neki a fia lesz az első. Egy férfi életében a nők jönnek-mennek, de a gyereke mindig a gyereke marad. Ha fontos neked, akkor így fogadod el, a fia lassan már a saját útját fogja járni, nem lóg rajtatok.

2020. márc. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
38%

Amikor gyerek voltam, akkor anyámnak a barátja volt olyan mint a kérdező, csak bennem mivel fiú vagyok riválist is látott (8 éves koromtól kezdve)!


A "nevelő" szülő az esetek 99%-ban, csak tönkre teszi a gyerek életét!


Ha nem bírod a gyereket, akkor szakítanod kell az apjával! Egyszerűen nem várhatod el, hogy ne a gyereke legyen az első...


Ne gyerekes pasival gyere össze, illetve a pasik se gyerekes nővel.

Mindig csak konfliktus van belőle, ez egy nagyon hülye szokás.


Szülők ti meg vagy maradjatok meg a gyerek eredeti anyjánál/apjánál, vagy neveljétek egyedül.

Vagy ne vállaljatok gyereket.


Ennyi.

Le lehet pontozni, de ez az igazság.

2020. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
29%

Istenem, te mennyire egy önimádó gonosz nő vagy.

A gyerek csak hétvégén látja az apját. Jó,hogy nem rólad szól akkor is a nap. Közös programról nem hallottál még?

Nagyon is megérdemled, hogy úgy viselkedjen veled a kiskamasz. Úgy viselkedik veled amit Te közvetítessz felé. Egy igazi tipikus gonosz mostoha vagy. Keress nőtlen pasit és a gondod meg van oldva. Vagy pedig kapd össze magad és nyíss normálisan a gyerek felé!

Keress barátnőket.

2020. márc. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
41%
Mondd meg neki, hogy most a Korona vírus miatt jobb lenne mindenkinek ha a gyerek otthon maradni. Nem célszerű ilyenkor rángatni semerre
2020. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%

5ös

Sajnálom,hogy ezeket tapasztaljátok. :(

Én szerencsés vagyok. 10 voltam mikor váltak a szüleim,apám alkesz volt+idióta,szóval nem bántam. Anyának egy évre rá lett egy komoly kapcsolata, hamar össze is költöztünk. Nem mondom,hogy nem volt konfliktus,de egyrészt emellett nagyon szeretett a pasi, és jó ember volt,másrészt jól lettem nevelve,sosem voltam tiszteletlen. Nála laktunk,ha rám szólt,hogy ne másszak be cipővel,szépen megszoktam,nem vergődtem. 20 évig voltak egy pár, 2 hete meghalt.. nagyon megviselt,apámként szerettem,túlzás nélkül mondhatom. Az igazi apámnak szintén van kapcsolata,azt a nőt is nagyon szeretem!

Az alapvető probléma szerintem a szülők miatt van.. a gyerek..ok,külön személyiség, meg nem tulajdon de! Ne ő legyen a főnök! Igenis kellenek szabályok. Meg kell tanulnia/tanítani alkalmazkodni. És ha rászól a felnőtt (jogosan),nem vergődni,hanem szépen megcsinálni amit mond. Természetesen vannak olyanok,akiknél a "pótszülő" a hibás,ezt nem vitatom. De én meg pont azt látom,hogy a mai gyerekek vannak iszonyat elrontva.. mindent lehet,szájalni,vergődni,stb. A szülökkel,a tanárokkal etc. A válás alapból nehéz,ezt aláírom. De hidd el,hogy egy megromlott házasságban,hiába a saját szüleid-sokkal rosszabb benne maradni. A gyereket támogatni kell lelkileg,de azt is meg kell értenie,hogy egy fiatal (anyám 34 volt váláskor) embernek szüksége van esetleg egy kapcsolatra. Sosem vártam el,hogy válás után anya egyedül maradjon. Tehát az éremnek mindig 2 oldala van. És a felelősség mindig azon a szülőn van,akinél a gyerek marad..mivel az van vele többet. A másik ellen való hangolást meg mindig is elítéltem.. ha 2 ember elválik,attól a gyerek szülője marad.. ha pl.apuka félrement,attól még lehet jó apa. És neki is lehet utána normális nője. Velem ezt sem csinálta egyik szülőm sem. Idővel úgyis kiismered a feleket és eldöntöd,akarsz-e velük találkozni a későbbiekben. Kérdező.. a párodnak kell a sarkára állnia, elmagyarázni,hogy ott másak a szabályok. Az,hogy mennyi időt tölt a fiával nem nagyon tudod megváltoztatni.. nyilván szereti és mivel 2 nap az övé, ki akarja használni. Csináljatok közös programot, ami mindenkinek jó. A romantika maradjon meg a hétköznapokra. Kompromisszum kell mindkét oldalról,vagy tényleg el fognak válni az útjaitok.

31/n

2020. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
85%
A ház a tied, tehát gazdasági kényszer nincs. Szakíts vele és keress egy gyerektelen pasit. Rengeteg van. Én az első ilyen hétvége után leültem volna vele beszélni, hogy ne nézzen levegőnek. + szeretnék gyerektelen hétvégét. Ha ez nincs, akkor menjen a fenébe.
2020. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy az ilyen kérdések alatt mindig oda lyukadunk ki, hogy szegény gyerek így meg úgy, tönkremegy és felfordul az élete, beleszólsz egy másik család életébe, akkor feljönnek a személyes traumák meg jön a “gyerek az első”, “ő elsősorban egy szülő”..... aztán érdekes módon az nem érdekel senkit sem, hogy az a család valamiért nem működött, annak a felnőtt tagjai érző emberek és valószínűleg vágynak párkapcsolatra is, egy párkapcsolaton mindkét félnek dolgoznia kell, az ember nem csak szülő, hanem nő/férfi/társ/testvér stb., megannyi szerepünk van az életben, bezzeg ha pl. felszedsz pár kilót a gyerek mellett akkor megköveznek, hogy “elfelejtesz nő lenni” miközben addig meg “elsősorban anya vagy és a gyerek a legfontosabb” és még lehetne ezeket sorolni. Borzalom.

Szerintem itt nem a kérdezővel van a baj, hanem a gyerekes pasival és vele sem az a gond, hogy gyereke van és szeretne is foglalkozni a gyerekével, hanem az a gond, hogy mindeközben sz***k bele a párkapcsolatába. Azt is el lehet ám dönteni, hogy én most szeretnék egy párkapcsolatot, egy párt, akivel együtt élek, akivel foglalkozom, akivel törődök, akivel együtt vagyok, akit meghallgatok, akire időt szánok stb. vagy nem szeretnék párkapcsolatot. Ennyi. Ez ugyanolyan döntés, mint a gyerekes/gyermektelen pár kérdése. Ha ő úgy érzi, hogy ő elsősorban apuka, neki a gyereke az első, ő minden hétvégét a gyerekével tölt és olyankor egy szabad perce nincsen semmi másra, mert teljesen alárendeli magát a gyereknek, akkor ez a szíve joga. Viszont ne várja, hogy ezt majd bárki is tolerálja. Szerintem nem normális és nem egészséges, amit csinál és én például nem élnék együtt így egy emberrel, mert szerintem ez nem fair, csak egy sokadik pótléknak vagy unaloműzőnek érezném magam mellette. Még egyszer mondom, nem a gyerek miatt, hanem a férfi gondolkodása miatt. Vannak tök jól működő kapcsolatok hasonló felállásban, én is ismerek több ilyen embert és érdekes módon egyiküknél sem az a módi, hogy az egyik fél bele van mászva a gyerek seggébe, a másik meg csak úgy ott van és egy dísznövényként funkcionál.

2020. márc. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!